Nieuport 24bis 1/32 Roden

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez Phantom » piątek, 9 listopada 2012, 21:25

Przedstawiam model Nieuporta 24bis na którym latał por.pil. Juliusz Gilewicz.
Obrazek
Jest to mój pierwszy model w tej skali i okazało się, że to bardzo wymagająca skala (a i Roden postarał się żeby wszystko utrudnić ), raczej będę się trzymał skali 1/48. Ogólnie nie będę dobrze wspominał pracy przy nim, dolne skrzydła koniecznie trzeba wzmocnić bo nie bardzo chcą się trzymać, silnik nie mieści się w osłonie. Osłona silnika za to bardzo gruba i to jest plus, bo po zeszlifowaniu silnik się zmieścił "na styk" i nie trzeba było ordynarnie rżnąć cylindrów. Kalki też mi pękały i nie bardzo chciały się poddawać płynom zmiękczającym. Jednym słowem model dla modelarzy zaawansowanych.
Jak to wszystko wyszło oceńcie sami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Phantom
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 09:47
Lokalizacja: małopolska

Reklama

Re: Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez shivadog » piątek, 9 listopada 2012, 21:44

Wyszło nieźle.

Jakiś czas temu trochę się łamałem czy tego zestawu nie kupić,
ale zniechęciłem się po tym co zobaczyłem w pudełku i odłożyłem temat na odległą przyszłość.
Diana, zresztą kiepsko zreprodukowana na kalce, była tylko z 1 strony, z drugiej był inny obraz,
niestety nikt (prawdopodobnie) nie ma fotki więc nie ma za bardzo opcji by to zrobić tak jak było.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » piątek, 9 listopada 2012, 21:51

shivadog napisał(a): z drugiej był inny obraz

Smok :)
shivadog napisał(a):niestety nikt (prawdopodobnie) nie ma fotki więc nie ma za bardzo opcji by to zrobić tak jak było.

Jedyna znana przedstawia smoka mocno fragmentarycznie (kawałek skrzydła?), więc raczej kalki nie będzie :-/
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez xmald » piątek, 9 listopada 2012, 23:00

Phantom muszę przyznać, że ja jakoś tych baboli o których wspomniałeś nie widzę, znaczy się że umiejętnie wybrnąłeś z sytuacji. Widzę natomiast fajnie zrobiony model fajnego samolotu w fajnym malowaniu. Jednym słowem a nawet dwoma bardzo fajnie :mrgreen:
Śruby rzymskie wyszły Ci o wiele lepiej niż w Spadzie są moim zdaniem eleganckie, drewno na zastrzałach i przy płozie wygląda naprawdę dobrze. Śmigło jest ok. Przy okazji następnego modelu zrób swoje - drewniane w sumie mało roboty a zobaczysz jaka radocha. Nie do końca podoba mi się brudzenie rzeczonej osłony silnika. Chyba stonowałbym bardziej cieniowanie. Teraz szczególnie na sterze i bokach kadłuba wygląda jakoś płasko - spróbuj pasteli - robią robotę! Zacieki od oleju są zacne.
Dałbyś kolegom popatrzeć na wnętrzności - wrzuć jakąś fotę kabiny.
PS. Szkoda, że nie było warsztatu na pewno byłby ciekawy!
Model bardzo mi się podoba !
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez DUDE » piątek, 9 listopada 2012, 23:36

Ejże..narzekamy, narzekamy, a jest na co popatrzeć ;o)
Dobra robota :lol:
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez potez » sobota, 10 listopada 2012, 11:10

W sumie trudno cokolwiek powiedzieć, bo to w 1:32 modelik a na zdjęciach jest widoczny jako dużo mniejszy. Nie wiem jaki jest ten Roden bo 32 nie sklejam ale ważne, że model polskiego samolotu sie na forum pojawił :mrgreen:
Z uwag dwie:
1) śmigło raczej powinno być czarne
2) jak juz cieniowałeś, to chyba trzeba by też szachownice pocieniować na ogonie i bo na skrzydłach cienie widzę 8-)
Po za tym fajny modelik, z zastrzeżeniem tego, że rzeczywiście fajnie by byo wiedzieć jak ten smok wygląda :twisted:
Może się jakieś zdjecie u rosjan znajdzie w końcu, oczywiście wtedy jeszcze w malowaniu carskim lub bolszewickim...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez Phantom » sobota, 10 listopada 2012, 17:17

xmald napisał(a):PS. Szkoda, że nie było warsztatu na pewno byłby ciekawy!


Warsztat był, ale gdzie indziej http://www.whiteeagle.net.pl/viewtopic.php?f=28&t=812

potez napisał(a):1) śmigło raczej powinno być czarne


Jak było od Szomańskiego to tak, jak było francuskie to oni malowali na brązowo, nie wiem jakie były radzieckie. Na zdjęciu jeszcze z gwiazdą można się skłonić ku czarnemu.
Avatar użytkownika
Phantom
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 09:47
Lokalizacja: małopolska

Re: Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez Adam » poniedziałek, 12 listopada 2012, 12:27

Z ciekawością przeczytałem cały twój warsztat, bo na półce czeka już ten model.
Mam w planach zabrać się za niego jak skończę Fokkerra Dr.1 i dwa modele z Wietnamu.
W Fokkerze mogę mieć podobny problem z silnikiem bo tutaj jest taki sam silnik. Na razie kończę sam model, bez silnika bo ten zostawiłem sobie na deser, pierwsze przymiarki silnika do obudowy wykazują, że mogą być problemy z obracaniem się silnika. Parę dni temu dotarł do mnie silnik żywiczny z Vektora i sprawia wrażenie mniejszego. Sam model już kończę i zabiorę się za silnik.
Tak przy okazji te rurki o które pytałeś i chyba nikt tobie nie odpowiedział to to są wloty powietrza do silnika.
Co do Nieuporta to zanim zacznę, to może w tym czasie Part dorobi blachy a Montex maski.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez Phantom » poniedziałek, 12 listopada 2012, 17:39

Adam napisał(a):Z ciekawością przeczytałem cały twój warsztat,


Cieszę się, że mogę choć trochę pomóc. Jak by co to pytaj.

Adam napisał(a):Co do Nieuporta to zanim zacznę, to może w tym czasie Part dorobi blachy a Montex maski.


Dobrze by było, ułatwiło by to malowanie i poprawiło efekt końcowy.
Avatar użytkownika
Phantom
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 09:47
Lokalizacja: małopolska

Re: Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez dewertus » poniedziałek, 12 listopada 2012, 20:59

Ten czasookres to zupełnie nie moja dziedzina dlatego model oceniam tylko w kategorii podoba/nie podoba się - a ten tutaj to jak na mój gust cud, mniód i orzeszty! ;o)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez Łukasz Kędzierski » środa, 14 listopada 2012, 09:11

Bardzo ladny. Jakbym swojego widzial ;o) W zestawie jest kilka roznych smigiel, ja na podstawie zdjecia wybralem to z bardziej kwadratowymi koncowkami, bo takie nawet widze na tym zdjeciu ktore wrzuciles na poczatku.

Adam napisał(a):W Fokkerze mogę mieć podobny problem z silnikiem bo tutaj jest taki sam silnik.


Chyba nie, model zrobilem kilka lat temu i nie pamietam zebym mial jakiekolwiek problemy z silnikiem.
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 09:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Re: Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez Phantom » środa, 14 listopada 2012, 09:59

Łukasz Kędzierski napisał(a):W zestawie jest kilka rożnych śmigieł, ja na podstawie zdjęcia wybrałem to z bardziej kwadratowymi końcówkami,


Masz rację. To na modelu nie jest przyklejone, tak że nie ma sprawy je wymienić, a założyć "kanciaste" i pomalować na czarno.
Avatar użytkownika
Phantom
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 09:47
Lokalizacja: małopolska

Re: Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez Adam » środa, 14 listopada 2012, 21:52

Łukasz Kędzierski napisał(a):Bardzo ladny. Jakbym swojego widzial ;o) W zestawie jest kilka roznych smigiel, ja na podstawie zdjecia wybralem to z bardziej kwadratowymi koncowkami, bo takie nawet widze na tym zdjeciu ktore wrzuciles na poczatku.

Adam napisał(a):W Fokkerze mogę mieć podobny problem z silnikiem bo tutaj jest taki sam silnik.


Chyba nie, model zrobilem kilka lat temu i nie pamietam zebym mial jakiekolwiek problemy z silnikiem.

Dzięki za dobre słowo. Niedługo kończę kadłub i zabiorę się za silnik.
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez GrzeM » piątek, 16 sierpnia 2013, 21:59

Znalazło się już zdjęcie drugiej strony tego samolotu.
Obrazek
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Nieuport 24bis 1/32 Roden

Postprzez matt77 » sobota, 15 lutego 2014, 17:37

GrzeM napisał(a):Znalazło się już zdjęcie drugiej strony tego samolotu.
Obrazek


Hi all,
I have drawn the decorations on the fuselage, could they be trusted?
Obrazek
Obrazek

matt77
matt77
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 15 lutego 2014, 14:39

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości