Bf-109E-1 Eduard 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez Leszek Szopieray » środa, 5 grudnia 2012, 21:24

Pierwszy model w tej skali, zestaw przyjemny w montażu. Okopcenia nie wyszły tak jak chciałem, fotki mało wyraziste, wyszły bardzo mglisto(słabe światło). Dorobiłem przewody hamulcowe i dodałem metalowe lufy MG. Po za tym prosto z pudełka. Bf-109 to temat mi nieznany - podziekowania dla Kuby.P za podpowiedzi tej materii.
Pozdr
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 22:55
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez Wojciech Perkowski » czwartek, 6 grudnia 2012, 07:48

Jesli chciałbyś uzyskać bardziej subtelne okopcenia to mgiełki z matu bezbarwnego ze stosunkowo nieiwelką domieszką zaplanowanego koloru okopceń pozwalają na lepszą kontrolę nad operacją.
Nie wiem czy aby nózki podwozia nie są zbyt skromnie rozchylone. Pomijając powyższe - bardzo niezły.
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 704
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 13:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez Leszek Szopieray » czwartek, 6 grudnia 2012, 08:53

Wojciech Perkowski napisał(a):Jesli chciałbyś uzyskać bardziej subtelne okopcenia to mgiełki z matu bezbarwnego ze stosunkowo nieiwelką domieszką zaplanowanego koloru okopceń pozwalają na lepszą kontrolę nad operacją.

Tak robiłem pierwotnie ale chciałem przyspieszyć sobie robotę i wspomagałem się suszarką pomiędzy kolejnymi warstawami, lakier był za rzadki i porozmazywało sie to w różnych przypadkowych kierunkach. Żeby ratować sytuację przykryłem to delikatnie mgiełką czarnym kolorem. Jak robiłem próbę na starym modelu to zrobiłem cztery warstwy z odstępem jednodniowym po każdej i wyszło OK. Przyspieszanie pewnych procesów niestety często prowadzi do katastrofy.
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 22:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez el Rozito » czwartek, 6 grudnia 2012, 11:30

Knorr będzie dumny.
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 17:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez robert.bednarczyk » czwartek, 6 grudnia 2012, 11:36

Witaj. Mnie się Twój model bardzo podoba - widać bardzo dobry warsztat modelarski, czyściutkie i subtelne klejenie oraz świetne malowanie. Okopcenia wg mnie są całkiem dobre, cieniowanie dyskretne - jak w sam raz - ożywia model ale nie jest nachalne jak w japońskim komiksie. Nie jestem fanem Bf 109, a co za tym idzie nie mam większej wiedzy w tym temacie, w związku z czym co do poprawności merytorycznej się nie wypowiadam, zostawiajac to innym. I nie daj sobie wciskać, że za mało śladów zużycia - każdy sprzęt kiedyś był nowy. Pozdrawiam. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 13:05

Re: Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez robert.bednarczyk » czwartek, 6 grudnia 2012, 11:42

el Rozito napisał(a):Knorr będzie dumny.


Raczej nie takich komentarzy oczekuje Autor. Gdybyś jeszcze napisał coś o modelu, a na koniec zawarł tę zartobliwą wstawkę to pół biedy, a tak jest bez sensu. RB
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 13:05

Re: Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez KFS-miniatures » czwartek, 6 grudnia 2012, 11:46

dziękujemy za wykład umoralniajacy i nakreślenie oczekiwań autora. bo ja przykłąd wachałem się przed napisaniem odpowiedzi, bo nie byłem pewien jakie twórcy moelu przyświacały intencje, gdy publikował jego galerię na forum
Obrazek
Avatar użytkownika
KFS-miniatures
 
Posty: 572
Dołączył(a): środa, 5 października 2011, 23:12

Re: Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez robert.bednarczyk » czwartek, 6 grudnia 2012, 12:37

KFS-miniatures napisał(a):dziękujemy za wykład umoralniajacy i nakreślenie oczekiwań autora. bo ja przykłąd wachałem się przed napisaniem odpowiedzi, bo nie byłem pewien jakie twórcy moelu przyświacały intencje, gdy publikował jego galerię na forum


Proszę bardzo. Widzę, że Kolega reprezentuje jakiś większy kolektyw. Prorokiem chyba nie trzeba być by wiedzieć, że autorzy modeli prezentowanych w galerii oczekują merytorycznych ocen swojej pracy. Na ogół też tak to dotychczas działało i zdaje się, że jest zgodne z regulaminem forum. To moja ostania uwaga w temacie pobocznym gdyż obawiam się zaśmiecyenia wątku bzdurnymi przepychankami pozamerytorycznymi. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 13:05

Re: Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez KFS-miniatures » czwartek, 6 grudnia 2012, 12:49

robert.bednarczyk napisał(a): obawiam się zaśmiecyenia wątku bzdurnymi przepychankami pozamerytorycznymi.

szkoda, że ta refleksja nie naszła cie przed napisaniem poprzedniego postu
Obrazek
Avatar użytkownika
KFS-miniatures
 
Posty: 572
Dołączył(a): środa, 5 października 2011, 23:12

Re: Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez Leszek Szopieray » piątek, 7 grudnia 2012, 19:27

Lepsze fotki, tylko przycięte bez majstrowania w PS
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 22:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez dewertus » piątek, 7 grudnia 2012, 21:27

Leszek Szopieray napisał(a):Lepsze fotki, tylko przycięte bez majstrowania w PS
Obrazek


Leszek, bez PS też się da - to tylko kwestia chęci (mnie to zajęło kilkanaście sekund... :P ).
Obrazek
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez Voltan » sobota, 8 grudnia 2012, 01:07

Na tych fotkach więcej widać. Naprawdę robi wrażenie, opuszczone klapy, wysunięte sloty. W kabinie ładnie. Bardzo ładnie wyszły opony. Okopcenie mi się podoba.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez Leszek Szopieray » sobota, 8 grudnia 2012, 09:30

Pierwsza próba z okopceniami wyszła tak:
Obrazek
Później jakoś wyprowadziłem te burty do znośnego poziomu. Następnego robię Jaka-1b, tam raczej będą tylko wytarcia farby, wypłowienia i delikatny kopeć od wydechów.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 22:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 8 grudnia 2012, 11:03

Ameryki, prochu (ani trotylu) pewnie nie odkryję ale robiąć okopcenia staram się trzymać aerograf równolegle do kopconej powierzchni nigdy prostopadle.
Model fajny ze szczególny mocowania anteny przy maszcie.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bf-109E-1 Eduard 1/48

Postprzez greatgonzo » sobota, 8 grudnia 2012, 12:54

Ameryka, proch i trotyl. Masz filmik, albo chociaż zdjęcie lub szkic? W ogóle nie potrafię sobie tego wyobrazić. Jak równolegle, to biorąc pod uwagę palce dysza będzie ze trzy cm od powierzchni modelu i strumień farby zetknie się z nią dużo dalej, w dodatku będzie już bardzo szeroki. O ciągnięciu palcami po tej powierzchni i ekwilibrystyce z trzymaniem nie wspominając.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości