P-40E Academy 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-40E Academy 1/72

Postprzez Deco » niedziela, 30 marca 2008, 16:43

Dawno nie pokazywałem nic na forum więc przyszła pora , aby to zmienić . Nie jest to coś wielkiego jak modele niektórych kolegów na forum , ale powoli zmierzam w dobrym kierunku .
Po raz pierwszy wykonałem na modelu samolotu wasch , kurzenie pastelami i odrapania które nie wyszły za dobrze . Największa zmorą tego modelu były kalki academy kilka razy mi się porwały , ale poratowali mnie koledzy Przemol i Pit za co im dziękuję . Chciałbym również podziękować za pomoc także Jackowi Bzunkowi , Kornikowi i Timiemu . Model uważam za udany , ale jak zwykle mogło być o wiele lepiej . Jestem zadowolony z wykonania mimo tego popełniłem parę błędów , ale to już zostawiam pod waszą ocenę .


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Kokpit:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 9 lutego 2009, 14:09 przez Deco, łącznie edytowano 3 razy
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Reklama

modele polskich samolotów

Re: P-40E Academy 1/72

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 30 marca 2008, 17:05

Widzę znaczną poprawę przy podejściu do fotografowania. Modele są wreszcie fotografowane przez Ciebie na jednolitym tle. Mógłbyś jeszcze spróbowac je trochę rozjaśnic w programie graficznym. Spróbuj jeszcze zrobic zdjęcia z żabiej perspektywy (z wysokości z jakiej widzi obserwator prawdziwy samolot). Przydałoby się kilka zdjęc szczegółów, koledzy będą mogli wtedy lepiej ocenic i coś doradzic. Moim zdaniem nie powinno się robic takich kadrów, jak to zrobiłeś na przedostatnim obrazku - jeśli chciałeś pokazac szczegóły, to powinieneś zastosowac znacznie ciaśniejszy kadr.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: P-40E Academy 1/72

Postprzez Deco » niedziela, 30 marca 2008, 17:10

wojtek_fajga napisał(a):Widzę znaczną poprawę przy podejściu do fotografowania. Modele są wreszcie fotografowane przez Ciebie na jednolitym tle. Mógłbyś jeszcze spróbowac je trochę rozjaśnic w programie graficznym. Spróbuj jeszcze zrobic zdjęcia z żabiej perspektywy (z wysokości z jakiej widzi obserwator prawdziwy samolot). Przydałoby się kilka zdjęc szczegółów, koledzy będą mogli wtedy lepiej ocenic i coś doradzic. Moim zdaniem nie powinno się robic takich kadrów, jak to zrobiłeś na przedostatnim obrazku - jeśli chciałeś pokazac szczegóły, to powinieneś zastosowac znacznie ciaśniejszy kadr.


Dziękuję Wojtku za rady postaram się do nich zastosować . A co do fot szczegółów to masz rację postaram się je jutro wrzucić !!
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: P-40E Academy 1/72

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 30 marca 2008, 19:46

Zdecydowana poprawa, nie popadaj tylko w przesadę przy brudzeniu i odrapaniach, tu łatwo przewalić. Lepiej zrobić zbyt mało, niż zbyt dużo. Odymienia powiny kończyć się w bardziej rozmyty sposób.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P-40E Academy 1/72

Postprzez ZIO BY NAITT » niedziela, 30 marca 2008, 20:26

No i bardzo pięknie , widać że się rozkręcasz :)

Właściwie wszystko mi się podoba ( no może z wyjątkiem luf w kolorze OD ;o) ) .

Jak napisał Wojtek zrób mu kilka zdjęć "z profilu " - z tej perspektywy powinien prezentować się najbardziej atrakcyjnie .

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: P-40E Academy 1/72

Postprzez marder » niedziela, 30 marca 2008, 22:24

Mam jedno może trochę głupie pytanie ale czy "on" wnęki komór podwozia ma pomarańczowe, czy jest to może wina mojego monitora?!
...jeśli nie monitor, to czy ta P-40 nie powinna mieć ich w kolorze Zink Chromate lub może w Interior Green?

Pozdrawiam
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: P-40E Academy 1/72

Postprzez Deco » poniedziałek, 31 marca 2008, 15:11

piotr dmitruk napisał(a):Zdecydowana poprawa, nie popadaj tylko w przesadę przy brudzeniu i odrapaniach, tu łatwo przewalić. Lepiej zrobić zbyt mało, niż zbyt dużo. Odymienia powinny kończyć się w bardziej rozmyty sposób.


Z brudzeniem spodu trochę przesadziłem . Co do odymień robiłem je po raz pierwszy i wyszło średnio postaram się w następnym modelu zrobić bardziej rozmyte tak jak mówisz .


Zio napisał(a):No i bardzo pięknie , widać że się rozkręcasz :)

Właściwie wszystko mi się podoba ( no może z wyjątkiem luf w kolorze OD ;o) ) .

Jak napisał Wojtek zrób mu kilka zdjęć "z profilu " - z tej perspektywy powinien prezentować się najbardziej atrakcyjnie .

PZDR


Dzięki za miłe słowa . Powoli zmierzam w dobrym kierunku , ale nie ma co popadać w zachwyt bo czeka mnie jeszcze dużo pracy . A co jest nie tak z tymi lufami ?? Może uda mi się to poprawić .

Przy okazji wrzucam dwie foty z profilu :

Obrazek
Obrazek

marder napisał(a):Mam jedno może trochę głupie pytanie ale czy "on" wnęki komór podwozia ma pomarańczowe, czy jest to może wina mojego monitora?!
...jeśli nie monitor, to czy ta P-40 nie powinna mieć ich w kolorze Zink Chromate lub może w Interior Green?

Pozdrawiam


Na moim monitorze również widać że wnęki są pomarańczowe , ale w rzeczywistości mają kolor Zinc Chromate Yellow . Fotki nie najlepszej jakości przekłamują kolor.
Ostatnio edytowano czwartek, 3 kwietnia 2008, 18:48 przez Deco, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: P-40E Academy 1/72

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 3 kwietnia 2008, 00:18

Ale biały pas na kadłubie powinien być pomalowany/położony pod kątem.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: P-40E Academy 1/72

Postprzez Deco » czwartek, 3 kwietnia 2008, 07:33

Darek Trzeciak napisał(a):Ale biały pas na kadłubie powinien być pomalowany/położony pod kątem.


Mój błąd . Teraz to będzie trudno poprawić . Więc zostanie tak jak jest , ale zapamiętam na przyszłość.
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: P-40E Academy 1/72

Postprzez Gonzo » poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 00:16

Witam,
Modelik ładniutki. Już miałem zapytać o wnęki podwozia, ale jak przewinąłem do końca stronę, to padło i pytanie, i odpowiedź. Może rozjaśnienie zdjęć zniweluje ten pomarańcz.
Pozdrawiam.
Spadochroniarze to ludzie, którzy schodzą z drzew,
na które nie wchodzili...
Gonzo
 
Posty: 29
Dołączył(a): niedziela, 13 kwietnia 2008, 22:56
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości