LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Postprzez Michał Janik » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 15:52

Obrazek
Witam,
chciałem zaprezentować Wam skończony jakiś czas temu model.
Szczątkowy warsztat jest tu:
viewtopic.php?f=12&t=10086&p=121715&hilit=Galczenki#p121715
Oprócz Zooma z Eduarda, podorabiałem samodzielnie lub poprawiłem kilka detali które mam nadzieję widać na zdjęciach.
Niestety, sama sesja była dość pośpieszna, co widać po kilku zdjęciach.
Proszę nie marudzić, że malowanie jest oklepane, bo jest oklepane, ale moja Małżonka jest kociarą zapaloną, więc wicie, rozumicie - model miał wymiar PR-owy ;o)
Mam nadzieję na komentarze i opinie - także dotyczące zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Reklama

Re: LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Postprzez zegeye » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 16:05

Bardzo fajny, świetnie utytłany, szczeg. spód. Trochę czysto ten kot wygląda, ale rozumiem że PR-owo to on brudny nie mógł być. Najważniejsze że wreszcie ukończony ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Postprzez Murek » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 16:41

Fajny :D Spód też mi się bardzo podoba, jego utytłanie :D
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Postprzez skusz » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 17:48

Ładny, szczególnie spodobał mi się kołpak i śmigło, ciekawie zużyte.
W jednym skrzydle jest dziurka, czy aby nie powinno tam być Pitotki?
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3150
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Postprzez dymuwa » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 18:27

Bardzo realistycznie zrobione zużycie, zestaw "od Edzia" jak znalazł. Ale jak na 48-ke wg mnie za słabo uwypuklone ruchome części skrzydeł i stabilizatora.
skusz napisał(a):...W jednym skrzydle jest dziurka, czy aby nie powinno tam być Pitotki?

Jednoznacznie TAK.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 739
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 18:33

Coby nie pisać, to robi wrażenie prawdziwego. Mnie się bardzo podoba. Oczywiście te pojedyncze duperelki, jak pitot mogłyby być. Bo Twój Łagutek jest jak śliczna panna z pryszczolem na nosie. ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 19:23

Bardzo mi się podoba to takie surowe, sowieckie utytłanie :) Fajny model jednej z ładniejszych ruskich maszyn. A pomysł PR-owy muszę wykorzystać, bo mam podobnie.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Postprzez RAV » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 19:32

Michał Janik napisał(a):chciałem zaprezentować Wam skończony jakiś czas temu model.

Wygląda bardzo fajnie. Ale wg tego, co rozkminili Audrius Nairanauskas i Massimo Tessitori, pomieszałeś dwa okresy, a najprawdopodobniej nawet dwa różne samoloty:

ŁaGG-3 z wiosny/lata 1942 nie miał gwiazdek zestrzeleń, które u Ciebie są.
Obrazek

ŁaGG-3 z końca 1942 r. miał znaczki na osłonach podwozia i zieloną tylną część kołpaka, których u Ciebie brakuje, natomiast nie miał dolnego wyważenia steru kierunku.
Obrazek

Ten pierwszy jest lepiej udokumentowany zdjęciami, dlatego jego wybrałem na swój model, który oczywiście do Twojego się nie umywa. Gwiazdek trochę szkoda, ale postawiłem na konkretne malowanie.

Michał Janik napisał(a):Proszę nie marudzić, że malowanie jest oklepane, bo jest oklepane...

A co, masz już takich kilka? Samolot jest atrakcyjny, dobrze udokumentowany, to dlaczego by go nie zrobić? Bo paru innych go zrobiło? Nie przejmuj się...

Michał Janik napisał(a):...ale moja Małżonka jest kociarą zapaloną, więc wicie, rozumicie - model miał wymiar PR-owy ;o)

Mam to samo. Stworzyłem już niewielką kolekcję pod hasłem "Samoloty w koty". ;o)
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Postprzez Voltan » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 22:29

Bardzo mi się podoba, ślady eksploatacji, wydechy, podwozie. Na prawdę super.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Postprzez Darek Trzeciak » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 22:35

Obrazek

Najlepsze malowanie Łagga Gałczenki jakie widziałem. BSP.
Michał, jeśli to nie tajemnica to poproszę o przepis na kolorki kamuflażu :)
Ta zanikająca linia przy bocznym (prawym) oszkleniu nie powinna być zaszpachlowana? W swoim modelu o niej zapomniałem.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 23:00

Jestem czwartym facecikiem z filmiku Darka. Piękny Łagg. Ale zaskoczyłeś. Po kolei każdym zdjęciem cieszyłem oko. Teraz wiem, że i ja muszę ukończyć swojego bo fajna sylwetka. Gratuluję wykonania. BSP
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Postprzez dewertus » wtorek, 11 grudnia 2012, 02:05

Jeden z lepszych ŁaGGów jakie tu były prezentowane - oby więcej takich, to w końcu wezmę się za swojego mając dobre przykłady, że z tego ICeeMa da się jednak "wyciągnąć" przyzwoity model. :)

Jak mówi miszcz PingPong - "szatzhun"!
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 11 grudnia 2012, 03:24

Bardzo fajny model, dużo drobnych smaczków.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: LaGG-3 "z kotkiem" Gałczenki 1/48 ICM

Postprzez Michał Janik » wtorek, 11 grudnia 2012, 19:40

Serdeczne dzięki za tak miłe przyjęcie- Darku, filmik mnie prawie zabił, dzieki ;-)! :oops:

Jest to dla mnie tym ważniejsze, że ja jakoś swoje modele - mimo że mi się podobają - to postrzegam przez ich minusy tutaj przez błędy wykonania owiewki, nierówno naniesione linie nitów na klapach itd. No więc miło że się innym podoba.
Co do szczegółów - dzieki za zwrócenie uwagi, wszystko racja: pitot (zapomniałem, tak jak i ta linia za kabiną o której pisze Darek), pomieszanie przez mnie malowań samolotów - na szczęście łatwo to poprawić.
PS. Czy ktoś z Was nie dysponuje może tymi maultkimi kalkami sierpa i młota z pokryw podwozia? Niestety poniszczyły mi się w trakcie nakładania kalek i dlatego ich nie przykleiłem. W ogóle poważna zaletą tego malowania jest fakt , że używa się mało kalkomanii, które są dość miernej jakości. Zresztą miejscami widać srebrzenie, z kolei gwiazda na kołpaku ostatecznie wyszła nieźle, ale w pewnym momencie była kilkuelementowymi puzzlami.
Co do malowania, to farby były dobierane jakoś dziwnie. O ile pamiętam, to spód to chyba była Pactra sowiecka, jaśniejsza zielona to Lifecolor , podobnie czarny. Ciemnozielona - zastrzelcie,nie pamiętam. Ten jeszcze jeden odcień zieleni to jakaś mieszanka na bazie koloru podstawowego. Niespodzianką - niemiłą o tyle że farbą tą chciałem wykonać łatki symulujące stosunkow nowy lakier - było to, że czarny Lifecolor okazał się farbą bardzo matową i stosunkowo jasną, no ale to po prostu taka specyfika farb, o czym wówczas nie wiedziałem.
Co do śladów ekspolatacji to pomyślałem, że samolot ma być pobrudzony nieprzesadnie. Samolot asa, bywało że o niego dbali, fotografowali, z drugiej polowe lotniska itd więc pewne zabrudzenia przy normalnej eksploatacji musiały się pojawiać.
Jeszcze w kwestii modelu - uważam że jest to całkiem niezły materiał wyjściowy, mający bardzo dobre momenty (kabina, podwozie) i stosunkowo niedużym nakładem pracy można go fajnie zdetalować, bez sięgania po rozbudowane i kosztowne zestawy waloryzacyjne. Oczywiście, jak to w ICM-ach trochę trzeba się naszpachlować i naszlifować, ale bez przesady.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mini71 i 38 gości