Fiat G.55A Centauro, Special Hobby 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fiat G.55A Centauro, Special Hobby 1:48

Postprzez Arcturus » piątek, 14 grudnia 2012, 23:37

Przedstawiam model, którego warsztat znajduje się tutaj: viewtopic.php?f=230&t=22312&start=0. Nie dorobiłem jeszcze luf kadłubowych km-ów, zauważyłem też (dopiero na zdjęciach) nie pomalowane wnętrze chwytu powietrza oraz nie domalowane kółko ogonowe - poprawię to, ale następną okazję do porobienia zdjęć mogę mieć za jakiś czas, więc pozwalam sobie przedstawić model takim jaki jest. Nie jestem też zbyt zadowolony z okopceń, może będę je poprawiał. "Krzywy" drut anteny to artefakt - najpierw położyłem model delikatnie na grzbiecie, i maszt lekko się wygiął. Już wrócił do odpowiedniego położenia i antena jest naprężona, ale część zdjęć niestety pokazuje ją "zwiotczałą". Oczywiście zauważyłem to też dopiero podczas obróbki zdjęć.
Samolot w barwach Królewskich Egipskich Sił Powietrznych, grudzień 1948. Zestaw oceniam bardzo pozytywnie jak na short runa. Bardzo dziękuję Miro za kalkomanie i lufy działek do tej wersji Centauro (przygody z pomylonym kadłubem są opisane w wątku warsztatowym). Zapraszam do komentowania.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Reklama

Re: Fiat G.55A Centauro, Special Hobby 1:48

Postprzez hacz » piątek, 14 grudnia 2012, 23:45

Mi się podoba za wyjątkiem tej szczeliny pod szybką i może teraz to się czepiam ale drut anteny delikatnie faluje.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fiat G.55A Centauro, Special Hobby 1:48

Postprzez Arcturus » piątek, 14 grudnia 2012, 23:49

hacz napisał(a):Mi się podoba za wyjątkiem tej szczeliny pod szybką i może teraz to się czepiam ale drut anteny delikatnie faluje.

Z anteny już się wyspowiadałem na wstępie, ale fakt, że mnie teraz gryzie w oczy jak na nią patrzę. Choć na dalszych zdjęciach jest też prosta :) A owiewka faktycznie nie siedzi dobrze. Moje brakoróbstwo plus fakt, że okazała się węższa niż kadłub...
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Fiat G.55A Centauro, Special Hobby 1:48

Postprzez spiton » sobota, 15 grudnia 2012, 03:35

A czy ta "brzydka szczelina" to nie był wymóg zamawiającego. Czyli włoski sposób na oglądanie się za siebie ??

Mi się podoba, że ma takie oryginalne malowanie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Fiat G.55A Centauro, Special Hobby 1:48

Postprzez Arcturus » sobota, 15 grudnia 2012, 10:00

spiton napisał(a):A czy ta "brzydka szczelina" to nie był wymóg zamawiającego. Czyli włoski sposób na oglądanie się za siebie ??

Jeśli idzie o pionową szparę za owiewką, to chyba masz rację. Mnie też wydaje się że tak było, choć nie zgłębiałem tematu. Owiewka modelu ma inny kształt niż oprofilowanie kadłuba w tym miejscu; jest szersza, więc gdyby nie grubość oszklenia w modelu to byłyby dwie duże symetryczne dziury idealne do spoglądania wstecz.


spiton napisał(a):
Mi się podoba, że ma takie oryginalne malowanie.

Mnie też, choć to przypadek zdecydował - miało być malowanie włoskie, i to nudne :)
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Fiat G.55A Centauro, Special Hobby 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 15 grudnia 2012, 10:17

spiton napisał(a):A czy ta "brzydka szczelina" to nie był wymóg zamawiającego. Czyli włoski sposób na oglądanie się za siebie ??

Nie wiem po co i dla kogo ale był to standard nie tylko e G.55 ale też w C.202 i C.205.

Ramy osłony kabiny były grube ale w modelu są zdecydowanie za grube. Ponadto w bocznych szybach nie było środkowej pionowej poprzeczki tylko zachodzące na siebie dwie szyby podobnie jak w Bf 109.

Obrazek
http://en.wikipedia.org/wiki/File:FIAT_G-55_Centauro_(1).jpg
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fiat G.55A Centauro, Special Hobby 1:48

Postprzez MIRO » niedziela, 16 grudnia 2012, 03:02

Hacz myślał chyba o dopasowaniu dolnych krawędzi. Co do tyłu to te typy, jak już napisał Jacek, tak miały.

Jacek Bzunek napisał(a):Ramy osłony kabiny były grube ale w modelu są zdecydowanie za grube.


Owszem, ale zestawowa osłona tak ma i tylko tłoczenie nowej może tu pomóc.

Jacek Bzunek napisał(a): Ponadto w bocznych szybach nie było środkowej pionowej poprzeczki tylko zachodzące na siebie dwie szyby podobnie jak w Bf 109.


Chyba nie do końca. Z lewej strony tak, ale z prawą to już bywało różnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niemniej jednak uważam, że kalki trafiły w ręce, które zrobiły z nich dobry użytek. Świetna robota Arturze!
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Fiat G.55A Centauro, Special Hobby 1:48

Postprzez Arcturus » niedziela, 16 grudnia 2012, 09:02

Dzięki, Miro :) Owiewka jest taka, jaką fabryka dała, a maski Montexu są dopasowane do tej zestawowej. Dopiero post Jacka zwrócił moją uwagę, że ramy są za grube, no i okienka wydają się niepotrzebnie zaokrąglone po rogach... Samą owiewkę nie byłoby trudno wytoczyć, ale mój model raczej zostanie jaki jest, bo przy wycinaniu starej byłoby dużo zniszczeń.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Fiat G.55A Centauro, Special Hobby 1:48

Postprzez el Rozito » niedziela, 16 grudnia 2012, 12:31

Ładnie pomalowany model, fajne cieniowanie, te okopcenia trochę monotonne (chociaż nie widziałem wielu fotek tego samolotu...). Szkoda, że nie porobiłeś jakich smaczków, w rodzaju chlapnięcia olejem, zabrudzeń od buciorów mechaników etc., ale to marudzenie już.
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Fiat G.55A Centauro, Special Hobby 1:48

Postprzez Voltan » wtorek, 18 grudnia 2012, 22:19

Bardzo ładny i w arcyciekawym malowaniu. Bardzo mi się podoba.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fiat G.55A Centauro, Special Hobby 1:48

Postprzez Arcturus » wtorek, 18 grudnia 2012, 22:45

el Rozito napisał(a):Ładnie pomalowany model, fajne cieniowanie, te okopcenia trochę monotonne (chociaż nie widziałem wielu fotek tego samolotu...). Szkoda, że nie porobiłeś jakich smaczków, w rodzaju chlapnięcia olejem, zabrudzeń od buciorów mechaników etc., ale to marudzenie już.

Dzięki za dobre słowo. Zacieki chyba pododaję - coś jeszcze chyba będę robił, bo na zdjęciach zaczęły mnie razić niepowashowane śmigła i kołpak :)
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 76 gości