PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez SikohR » środa, 19 grudnia 2012, 00:58

Jestem nowy na forum, i na samym początku chciałbym Was wszystkich serdecznie powitać :)

Postanowiłem po ponad 15 latach powrócić do naszego wspaniałego hobby. Modelarstwem redukcyjnym (i lotnictwem jako takim) zajmowałem się w podstawówce i przez większość liceum. Niestety w owych czasach nie było mnie stać ani na aerograf, ani na żadne porządne narzędzia czy też chemię. W warsztacie królował Humbrol, benzyna, pędzelki, żyletki i jakaś najtańsza szpachla. Starałem się jednak jak mogłem i moją ulubioną tematyką stało się lotnictwo II W.Ś. w skali 1:48 - w tej skali zgromadziłem wówczas całkiem przyzwoitą kolekcję.

Dziś mając wreszcie dostęp do aerografu, dedykowanych narzędzi i zaawansowanej chemii modelarskiej, a także różnych innych cudeniek dostępnych w sklepach modelarskich postanowiłem rozpocząć nową kolekcję w skład której wejdą samoloty na których walczyli Polacy w różnych teatrach II W.Ś., oraz samoloty ich potencjalnych przeciwników. Oczywiście w mojej ulubionej skali 1:48 :) Niestety brakuje mi doświadczenia w malowaniu aerografem i w nowych nieznanych mi wcześniej technikach takich jak np wash (co widać aż nadto) ale to postaram się nadrobić jak najszybciej...

Na początek na tapetę poszedł PZL P-11c z rodzimej wytwórni Mirage Hobby.

Obrazek

Model wykonałem prosto z pudełka. Jedyną modyfikacją było wykonanie luf keamów z igieł lekarskich.
Model pomalowałem Pactrami, na wierzch pod kalki poszedł Sidolux, później na kalki kolejna jego warstwa, dalej olejny wash rozcieńczony benzyną lakową bezzapachową no i na wierzch Satin Microscale.

Proszę się zanadto nie wyśmiewać. Model wygląda gorzej niż większość Waszych modeli w 1:72. Na swoje usprawiedliwienie zaznaczę, że jest to pierwszy mój model pomalowany aerografem (pIwata), a wash też wykonałem pierwszy raz w życiu. Z większości mankamentów zdaje sobie świetnie sprawę ale chętnie przyjmę konstruktywną krytykę ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 19 grudnia 2012, 09:35 przez SikohR, łącznie edytowano 1 raz
SikohR
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 18 grudnia 2012, 23:43

Reklama

modele polskich samolotów

Re: PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 19 grudnia 2012, 01:19

Cześć :) I całkiem fajnie, że wybrałeś P-11c bo nie wymagają one technik "brudzenia" więc wyszło z pewną dozą autentyczności. Wielki powrót ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez Artur » środa, 19 grudnia 2012, 01:31

Witaj,jak na pierwsze malowanie aero i wash,wyszlo super,pogratulowac.
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez rob » środa, 19 grudnia 2012, 01:36

Ślicznie po prostu.
pozdrawiam
Architektura, figurki, gadżety…
…i co mi w ten zakuty łeb wpadnie!
ROB
Avatar użytkownika
rob
 
Posty: 200
Dołączył(a): wtorek, 18 listopada 2008, 15:38
Lokalizacja: wielkopolska

Re: PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez nariman » środa, 19 grudnia 2012, 06:55

Mnie również się podoba, muszę też pomyśleć o jakimś polskim latadle bo wstyd się przyznać że niema na półce niczego z szachownicą. Trawa na podstawce zbyt jaskrawa. Reszta super :!:
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez piotr dmitruk » środa, 19 grudnia 2012, 10:34

Witaj i rozgość się tutaj.
Całkiem przyjemny modelik.
Liczymy na następny warsztat na forum, potrafimy dołożyć Ci sporo roboty przy modelu ;o)
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez radoslaw6363 » środa, 19 grudnia 2012, 11:28

No jak to ma być pierwszy model od lat to czekam na kolejne :mrgreen: Poziom forum nie spadnie a liczę na to ze nawet wzrośnie :shock:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez SikohR » środa, 19 grudnia 2012, 12:26

Dzięki za ciepłe słowa :)
Trawa rzeczywiście ma trochę zbyt mocne nasycenie, choć w rzeczywistości aż tak źle jak na zdjęciach to nie wygląda (zapomniałem skorygować balans kolorów na fotkach i wyszły nieco zbyt nasycone). Trawę kupiłem gotową (niby jesienna i wpada z lekka w żółć) - ale jest zbyt jednorodna i myślę, czy nie podsypać czegoś nieco i czy nie podmalować tu i tam.
Następny w kolejce jest Bf-109D Gentzena z JG 102 - prawie go skończyłem i niebawem wrzucę galerię. A potem zabieram się za Hurka Mk.I Urbanowicza Italeri (postaram się wrzucić warsztat na forum) i jakiegoś Emila z jesieni 1940r. Z wrześnie 1939 planuję jeszcze zrobić Łosia i Do-17 P lub M (mam zestaw Hobbycrafta - strasznie biedny ale jak się przy nim trochę popracuje to pewnie jako tako wyjdzie). Myślę, że tematów mi nie zabraknie :)
SikohR
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 18 grudnia 2012, 23:43

Re: PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez el Rozito » środa, 19 grudnia 2012, 12:49

Cześć Sikor :) , powitał. Nie bądź taki skromny, widać, że masz pasję. Model nie gorszy od 72ek lecz lepszy od wielu 48ek. Udany come back. Do trawy żadnego świństwa nie dosypuj, chyba że lubisz z tytoniem :mrgreen: .
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez Michał Janik » środa, 19 grudnia 2012, 14:01

W pełni zgadzam się z przedmówcami - bardzo udany come back, jedyne co trochę rzuca się w oczy - brak zaszpachlowania szczeliny przed kabiną pilota (łączenie skrzydeł z kadłubem).

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez SikohR » środa, 19 grudnia 2012, 16:45

Zgadza się - mnie też kłuje w oczy to miejsce trochę. To łączenie było bardzo kiepsko spasowane (musiałem tam i tak wkleić paski polistyrenu bo po wpasowaniu skrzydła w pozycji prawidłowej została ponad milimetrowa szczelina) a w dodatku ciężko było tam podejść z papierem ściernym. Na domiar złego używałem Wamodowską szpachlę akrylową która się do tego zupełnie nie nadawała. Teraz kupiłem Tamiykę i nią pewnie bym bez problemu ten punkt wymodelował.
SikohR
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 18 grudnia 2012, 23:43

Re: PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez Murek » środa, 19 grudnia 2012, 17:14

Wstęp napisałeś taki, że strach było przejść dalej ;o) ...a tu niespodzianka - model wygląda bardzo dobrze, nie wiem o co Ci chodziło z tym łoszem :?: Pomalowany, ładnie, czysto, świetnie rozpięta antena, a w tym samolocie nie jest to takie łatwe. Jednym słowem BRAWO :D
Aha - tło niegodne modelu (kartki)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez SikohR » środa, 19 grudnia 2012, 17:33

No tak - tło zaimprowizowane na szybko :oops: Szkoda że nie jest lato/jesień bo mozna by w plenerze zarobić fotki.
Ale naprawdę jestem zaskoczony że model nie został przez Was zjechany - pewnie jak się go samemu robi i jest świadomym błędów i nieprawidłowości bardziej się je dostrzega i wyolbrzymia i w dużym stopniu wpływa to na ogólne wrażenie :P Ale tak już z tym hobby jest że chce się zrobić jak najbardziej wierną iluzję oryginału i chyba nigdy nie będzie się w 100% z modelu zadowolonym ;)
SikohR
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 18 grudnia 2012, 23:43

Re: PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez Voltan » środa, 19 grudnia 2012, 23:04

Bardzo ładny model. Dobrze sklejony ładnie pomalowany. Łosz wyszedł Ci świetnie, podobnie antena. Ładny odcień skóry w kabinie. Świetny powrót. Witamy.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: PZL P-11c 1:48 Mirage Hobby

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » wtorek, 5 lutego 2013, 00:09

Świetny model, podobnie jak wrześniowy Me109.
W bezpośrednim kontakcie wyglada bardzo dobrze
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości