Douglas F4D-1 Skyray - Tamiya 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Douglas F4D-1 Skyray - Tamiya 1:72

Postprzez ariel007 » niedziela, 23 grudnia 2012, 18:02

Nadeszła zima - czas na nowy model.

Douglas F4D-1 Skyray - jednoosobowy, pokładowy myśliwiec latający w US Navy i Marines.
opis:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Douglas_F4D_Skyray

Model znany na rynku. Składalność wspaniała - jak to Tamiya - wszystko pasuje. Do modelu dodałem niektóre el. z blaszek Eduarda (tablica przyrządów, pasy, dysza). Spróbowałem też swoich sił w nitowaniu - nie wyszło to zbyt pięknie ale coś tam widać (bardziej na bieli niż szarym). Model malowany emaliami Model Master: dół to biała satynowa a góra to Flat Gull Gray, krawędzie natarcia to mieszanka Aluminium i Steel Model Mastera. Potem future, kalki, future, wash MIG-a, matt Microscale, lekka biedronka i cienie Tamiyi, postshading ze Smoke-a Tamiyi i satyna Microscale.
Jedyny mankament dla mnie to kalkomanie - nie potrafię opanować kalek Tamiyi - rwą mi się i pękają (używam zestawu Microscale: set i sol) - innych firm kalki są dla mnie OK. Musiałem sztukować jedną gwiazdę i "3" na dziobie są z "8" (zapomniałem zrobić im wcięcia na pleckach). Kalki na zbiornikach całkiem zepsułem i są "gołe" - malowałem je od nowa. Dywaniki i czerwone opaski na wlotach są malowane.

PS. Tak, wiem że kabinka jest ociupinkę za nisko ;o)


Pudełko:
Obrazek

Model:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niech się rury pną do góry...
In thrust we trust!
ariel007
 
Posty: 199
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:09
Lokalizacja: Wawer

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Douglas F4D-1 Skyray - Tamiya 1:72

Postprzez Murek » niedziela, 23 grudnia 2012, 18:41

Model niezły, fajnie pobrudzony na górze, dół mnie niestety nie przekonuje poza świetnym brudem na dodatkowych zbiornikach. Ramy osłony kabiny też mogły by być lepiej pomalowane.
Jeśli chodzi o kalki Tamiyi to są one delikatne, spróbuj może następnym razem położyć je na model beż płynu, docisnąć chusteczką higieniczną do modelu (żeby wyszła woda) a następnie posmarować płynem do kalek ale słabszym, np Gunze Mr.Mark Softer i dać trochę czas na wejście w linie.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3012
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Douglas F4D-1 Skyray - Tamiya 1:72

Postprzez ariel007 » niedziela, 23 grudnia 2012, 18:54

Murek napisał(a):Model niezły, fajnie pobrudzony na górze, dół mnie niestety nie przekonuje poza świetnym brudem na dodatkowych zbiornikach. Ramy osłony kabiny też mogły by być lepiej pomalowane.


Dół został trochę za bardzo ubrudzony i musiałem wszystko zmywać do gołego lakieru matowego, potem to trochę poprawiłem, ale parę uszczknięć koloru musiałem zamaskować. Zbiorniki jak już pisałem, malowałem drugi raz od gołego plastiku - wypróbowałem na nich "patenty" KFS-a. Zapowiada się interesująco - będę to kontynuował w kolejnym modelu - A-7A.

Murek napisał(a):Jeśli chodzi o kalki Tamiyi to są one delikatne, spróbuj może następnym razem położyć je na model beż płynu, docisnąć chusteczką higieniczną do modelu (żeby wyszła woda) a następnie posmarować płynem do kalek ale słabszym, np Gunze Mr.Mark Softer i dać trochę czas na wejście w linie.


Będę pamiętał - na szczęście nie mam już żadnego modelu Tamki :mrgreen:
Niech się rury pną do góry...
In thrust we trust!
ariel007
 
Posty: 199
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:09
Lokalizacja: Wawer

Re: Douglas F4D-1 Skyray - Tamiya 1:72

Postprzez spiton » niedziela, 23 grudnia 2012, 19:30

Bardzo lubię ten samolot. Model bardzo elegancki !
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości