P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez hadzi » środa, 26 grudnia 2012, 17:11

Pol roku w poczekalni, ale wreszcie koniec. Model bardzo przyjemny. Podwozie z zestawu jest zgodne z rysunkami z ksiazki Glassa "Polskie konstrukcje lotnicze" tom 3
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Reklama

Re: P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez piotr dmitruk » środa, 26 grudnia 2012, 17:39

Jurku, ładnie sklejony i ...tyle. :(
Podwozie być może zgodne, ale wydaje się jednak zbyt krótkie i wiotkie, jeden widelec różni się od drugiego.
Na tym zdjęciu bez płozy i na zdechłych oponach samolot stoi zdecydowanie wyżej.
Obrazek
Obrazek

Nie pokusiłeś się o zróżnicowanie odcieni blach, a zwłaszcza kolektora i rury wydechowej.
Zobacz jaka była różnica w barwie w oryginale
Obrazek

Nie zaszpachlowałeś szpary w oprofilowaniu przejścia skrzydło- kadłub, to był jeden arkusz blachy.

Z modelarskich "kruczków" nie pokusiłeś się o żadnego washa, opony masz czarniutkie i świecące, ślady eksploatacji praktycznie żadne. Dlatego model wygląda jak model. Gdyby Ci się chciało, namawiałbym Cię na jego poprawienie- jest to wykonalne i nawet nietrudne.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9948
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez hadzi » środa, 26 grudnia 2012, 20:25

Coz Piotrze, to uroki meczenia modelu z duzymi przerwami pomiedzy kolejnymi etapami.
Od 3 lat mam wielkie problemy z czasem:
1.praca
2. Blizniaki Adam i Piotr 4.5
3.zona Ewa, ktora ostatnio nie toleruje czasu przy modelach bo to kosztem dzieci
4. dom
Co do podwozia, hm moze ale mysle jednak ze jest ok. Cieniowanie, myslalem o nim, ale mialem wybor zabawa jeszcze kilka dni lub konczenie kolejnego - bo nie wiadomo kiedy bede mogl znowu usiasc do modeli.
Wash jest moim zdaniem na takim samolocie - modelu, nie na miejscu, to nie ma byc kartonowka, linie bronia sie same.
Na zdjeciach tego nie widac, ale zarzut odnosnie kolektora spalin jest chybiony, jest w kolorze stali, pocieniowany (imitacja przegrzan) za pomoca cieni TAMIYA niebieski metalik i zloty.
Opony sa zabrudzone pastelami, moze sie tu i tam przetarly, wiec sie poprawi.
Dziwi mnie ze nie zauwazyles braku nozyc!? Jak dostane blaszke to je dokleje.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez piotr dmitruk » środa, 26 grudnia 2012, 20:43

Znaam to dobrze :(
Czas od 24.00 do 1.00 jest mój, a wstaję o 6.00
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9948
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez radoslaw6363 » środa, 26 grudnia 2012, 22:36

Jak widać P-50 był bardzo zgrabnym samolotem. Wcześniejsze próby przedstawienia jego wyglądu nie grzeszyły urodą :shock:
Fakt na zdjęciu z wizyty Galeazzo Ciano kolektor spalin jest wyraźnie ciemniejszy.Też mam problem z przedstawieniem różnic w odcieniach blach i dlatego PZL P-8 od Marcina Kuźniara czeka na to że kiedyś poprawię swoje umiejętności. P-50 znajduje się na mojej liście pod nazwą ,,Muszę Go mieć :P ''.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 26 grudnia 2012, 23:13

piotr dmitruk napisał(a):Jurku, ładnie sklejony i ...tyle. :(
Podwozie być może zgodne, ale wydaje się jednak zbyt krótkie i wiotkie, jeden widelec różni się od drugiego.
Na tym zdjęciu bez płozy i na zdechłych oponach samolot stoi zdecydowanie wyżej.
Obrazek
.


Nie można tego jednak wytłumaczyć brakiem kółka ogonowego? Poza tym zdjęcie jest z takiego kąta, że trudno je porównać z jakimkolwiek zdjęciem modelu.

Widelce podwozia były jak widać na zdjęciu w ciemnym, czarnym(?) kolorze.

Od 3 lat mam wielkie problemy z czasem:

Nie będzie lepiej. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 27 grudnia 2012, 01:40

Obiektywny ani trochę nie będe bo bardzo lubię ten samolot więc bez marudzenia napiszę że mi się podoba.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez hadzi » czwartek, 27 grudnia 2012, 14:25

Cieniowanie nie jest problemem. Ja uzywam MM Metalizer i jak wiecie nie lubi on nawet zabezpieczony tasm maskujacych.
Na wmiare prostych powierzchniach mozna i uzywam karteczek do notatek. Nastepnie sikam np. MM Magnesium lub Stilnessteel (czy jak sie pisze) i widac subtelne roznice. Niestety to zabawa jest i teraz nie moglem tego zrobic. Co nieznaczy, ze przy okazji innego malowania nie zrobie tego jeszcze. Priorytet ma teraz skonczenie jak najwiekszej liczby zaczetych modeli.

Golenie moze sa pomalowane nawet na czarno (jak u japoncow) albo zardzewialy juz (choc za ciemnoo to wyglada na rdze).

Dzieki za krytyke (pozytywna oczywisciew bo naszczescie innej w tym watku nie zauwazylem).
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez skusz » czwartek, 27 grudnia 2012, 15:34

Podoba mi się, tylko tak dziwnie wygląda taki "goły" bez żadnych oznaczeń.
Mam ten model i nawet leży na górze sterty innych, tak więc w przyszłym roku ma szansę zaczęcie.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez hadzi » czwartek, 27 grudnia 2012, 23:59

skusz napisał(a):Podoba mi się, tylko tak dziwnie wygląda taki "goły" bez żadnych oznaczeń.


Dlatego dodalem od siebie znak firmowy PZL. Chetnie bym dal szachownice i bialy ster kierunku, ale...........

Coz wersje z serii informacyjnej zrobie w kamo i z godlem jakiejs eskadry, moze z godlem osobistym oraz zestrzalami :mrgreen:
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 28 grudnia 2012, 01:20

hadzi napisał(a):zrobie w kamo

Khaki/szaroniebieski?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez skusz » piątek, 28 grudnia 2012, 10:54

Jacek Bzunek napisał(a):
hadzi napisał(a):zrobie w kamo

Khaki/szaroniebieski?


A może trójkolorowe, tak jak jedyna P-11c?

hadzi napisał(a):Coz wersje z serii informacyjnej zrobie w kamo i z godlem jakiejs eskadry, moze z godlem osobistym oraz zestrzalami :mrgreen:


ze swastykami i gwiazdami :mrgreen:
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez Aleksander » piątek, 28 grudnia 2012, 14:51

Bardzo ładny ten Jastrząb - wygląda dużo lepiej niż na domniemanych schematach. Fajnie, że mieleiśmy takich zdolnych konstruktorów, szkoda, że nie zdążyli na czas...
Model trochę rzeczywiście "goły", ale - mimo bradzo delikatnych zróżnicowań kolorów, chyba się obronił. Mnie się podoba.
Marzy mi się wtryskowa kolekcja takich samolotów jak Jastrząb, Wilk, Wyżeł, czy Miś w skali 1/48. Ale to chyba jednak zbyt niszowy temat.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 28 grudnia 2012, 16:44

Temat niszowy, ale przecież wszystkie te modele można zrobić, a to że nie są wtryskowe starego modelarza nie przestraszy :lol:
Wszystkie poza ,,Misiem '' który nie zdążył zaistnieć w formie prototypu. Dla mnie ciekawy byłby Z-17,,Sęp'' http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... 5360229c44 Taki płat jest bez konkurencyjny :shock: :idea: :mrgreen:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: P.50 Jastrzab I - ARDPOL 1/72

Postprzez hadzi » piątek, 28 grudnia 2012, 23:18

skusz napisał(a):
Jacek Bzunek napisał(a):
hadzi napisał(a):zrobie w kamo

Khaki/szaroniebieski?


A może trójkolorowe, tak jak jedyna P-11c?

hadzi napisał(a):Coz wersje z serii informacyjnej zrobie w kamo i z godlem jakiejs eskadry, moze z godlem osobistym oraz zestrzalami :mrgreen:


ze swastykami i gwiazdami :mrgreen:


Hm, ta Jedenastka miala dwa kolory na gorze, Khaki i jakis moze zielony.
Nie moj bedzie tradycyjny. Mam w dwubarwnym kamo P.52 czy 55 (kiedys P.62 zwany) i srednio mi sie podoba.
Na wiekszosci moich "What if" sa krzyze i gwiazdy.
Lampart, RWD-25, PZL Sokol, P.62, D.520 i MS 406 jedynie Spit i Hurri maja malowanie fabryczne z szachownicami, serialami RAF i szachownicami.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości