F-5 Lighting 1/48 Academy

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-5 Lighting 1/48 Academy

Postprzez _iceboy » środa, 23 kwietnia 2008, 14:00

Witam po dłuższej przerwie. Chciałbym wam zaprezentować moje ostatnie wyczyny modelarskie. Jest to model Academy w 1/48 (moja pierwsza 48 :lol: , nie chcę już innej skali :D...) zrobiony w prezencie dla kolegi z aeroklubu. Nie jest on żadnym historyko-fanatykiem, powiedział żebym zrobił ładnie :mrgreen: . Tak więc się postarałem. Plany były na naturalny metal, ale zrezygnowałem na rzecz fikcyjnego zielonego kamuflażu. Postanowiłem troszkę ryzykownie poeksperymentować :mrgreen: , w końcu nie mój model... Jakiekolwiek zbieżności i rozbieżności historyczne są przypadkowe, poniosła mnie tylko i wyłącznie wodza fantazji, i zrobiłem photo Lightinga w oliwce. Jedyne z czego nie jestem zadowolony to owiewka , jakoś do tej pory nie nauczyłem się tego kleić, i troszkę prawemu skrzydłu za mało poświęciłem uwagi. Niestety zdarza się. Wykorzystałem kilka nowych technik, rozjaśniłem panele, troszkę syfu, troszkę paliwa, pierwsze odpryski. Niestety na zdjęciach była za blisko lampka , a model pokryty jest satin Varnish Vallejo i dzięki temu wydaje się jakby się "deczko" świecił :lol: - ale jak można inny model na telewizorze postawić :P .

Jestem ciekaw co wy na to bo kolega wniebowzięty... :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Serdecznie pzodrawiam
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Reklama

Re: F-5 Lighting 1/48 Academy

Postprzez Darek Trzeciak » środa, 23 kwietnia 2008, 23:17

Co się rzuciło w oczy? Hmm, ano to :?
Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: F-5 Lighting 1/48 Academy

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 23 kwietnia 2008, 23:23

Rozumię że model ma mieć etat anteny telewizyjnej ale kalki na belkach kadłubowych się srebrzą. Przydałyby się również charakterystyczne jasnoszare okopcenia na górnej powierzchni belek kadłubowych. Dla odmiany cętkowe zacieki na górnej powierzchni wyglądają bardzo interesująco i chętnie dowiedziałbym co nieco o ich tworzeniu.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-5 Lighting 1/48 Academy

Postprzez _iceboy » czwartek, 24 kwietnia 2008, 07:40

Darku chodzi Ci konkretnie o źle przyklejoną część owiewki? Nie miałem pojęcia jak to dobrze zrobić, a niestety termin gonił. Jak pisałem owiewka nadal jest dla mnie najgorszym elementem modelu. Zawsze ją albo ubrudzę, albo zarysuję albo brzydko pomaluję.

Jacku chodzi ci o numery 058 na gondolach silnikowych? Właśnie co jest dziwne srebrzenie się widać tylko na tych zdjęciach przy halogenie biurkowym ( i to w szczególności na prym kadłubie z prawej strony). Ostatnio nawet odwiedziłem kolegę, modelik oczywiście przybrał na warstewce kurzu i zupełnie stracił cały efekt eksploatacji...
Jeżeli chodzi natomiast o okopcenia to nie bardzo wiedziałem jak się do tego zabrać, to niestety nie Daimler albo Jumo :lol: .
Przebarwienia i zacieki na powierzchni to czysto pancerna metoda - tzw. rainsy. Małe kropeczki na powierzchni modelu (takim 00) olejnej farby artystycznej, kolor akurat u mnie czarny. Szeroki płaski i bardzo miękki pędzel (gdzieś 1cm) maczam w White Spirit i ruchami posówistymi ścieram kropeczki zgodnie z kierunkiem opływu powietrza.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: F-5 Lighting 1/48 Academy

Postprzez wojtek_fajga » czwartek, 24 kwietnia 2008, 08:25

_iceboy napisał(a):Darku chodzi Ci konkretnie o źle przyklejoną część owiewki?


Chodzi o to, że w p-38 ta szyba była opuszczana przy pomocy mechanizmu takiego jak w drzwiach samochodowych. Nie była odchylana na bok.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: F-5 Lighting 1/48 Academy

Postprzez robmario » czwartek, 24 kwietnia 2008, 10:18

wojtek_fajga napisał(a):
_iceboy napisał(a):Darku chodzi Ci konkretnie o źle przyklejoną część owiewki?


Chodzi o to, że w p-38 ta szyba była opuszczana przy pomocy mechanizmu takiego jak w drzwiach samochodowych. Nie była odchylana na bok.


Górna część też nie kładła się do końca na tylnej części wiatrochronu. Poza tym Olive Drab na Lightningu jak widać na fotkach jest mocno matowy, U Ciebie jednak błysku jest wyraźnie za dużo i to nie tylko od lampy.
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Re: F-5 Lighting 1/48 Academy

Postprzez _iceboy » czwartek, 24 kwietnia 2008, 17:39

robmario napisał(a):
U Ciebie jednak błysku jest wyraźnie za dużo i to nie tylko od lampy.



Być może, jak podkreślam dla siebie użył bym większego matu, ale jako że troszkę to prezent - klamot na telewizor to postanowiłem go trochę "ucywilizować", żeby się świecidełko podobało- a lakier to Vallejo Satin Vanish.

Dziękuję za konstruktywne info o owiewce lajtina... następnym razem taki babol się nie powtórzy ! :oops:

Pzodrawiam
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: F-5 Lighting 1/48 Academy

Postprzez spiton » poniedziałek, 12 lipca 2010, 20:06

Stary temat, ale dramaturgia rozmowy na jego temat i postawa autora wobec krytyki wzorcowa.
A model fajnie pomalowany.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-5 Lighting 1/48 Academy

Postprzez bartek piękoś » poniedziałek, 12 lipca 2010, 21:47

Dobrze, Spiton, mówisz.
A co do modelu, to bardzo fajnie wyszły wypłowienia kamo. W kontraście do nich wasch jest moim zdaniem za ciemny. Ogólnie bardzo ładna praca!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: F-5 Lighting 1/48 Academy

Postprzez _iceboy » poniedziałek, 12 lipca 2010, 22:27

Matko boska, kiedy to było :mrgreen: :?: Model stary jak świat... Przydało by się coś nowego.

Spitonie, a cóż cię wzięło na wykopanie tego potwora ?
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: F-5 Lighting 1/48 Academy

Postprzez spiton » poniedziałek, 12 lipca 2010, 22:37

Jarek zrobił katalog, to sobie chodzę , oglądam i jak mi się coś spodoba to odgrzewam.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-5 Lighting 1/48 Academy

Postprzez Aleksander » wtorek, 13 lipca 2010, 09:54

_iceboy napisał(a):Matko boska, kiedy to było :mrgreen: :?: Model stary jak świat... Przydało by się coś nowego.

Spitonie, a cóż cię wzięło na wykopanie tego potwora ?


Wakacje, czyli sezon ogórkowy. Czekamy na odgrzebanie (wyłowienie?) Potwora z Loch Ness :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Pionyx i 27 gości