Morane Sauliner MS.406 C1 RS Models 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Morane Sauliner MS.406 C1 RS Models 1:72

Postprzez skusz » sobota, 29 grudnia 2012, 14:11

Przedstawiam Wam model MS.406 w barwach EC 2/595 z bazy Tong we Francuskich Indochinach z czerwca 1941 roku, pilot capitaine Pierre Pauyade.
Sklejony prosto z pudełka, w zasadzie bez żadnych problemów.
Zapraszam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3152
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Morane Sauliner MS.406 C1 RS Models 1:72

Postprzez Aleksander » sobota, 29 grudnia 2012, 14:15

Piękny "maleńtas" wyszedł z tego modelu! No, może ciut za czysty, ale ci z Vichy pewnie zbyt często nie latali...
A dlaczego nie "nasz"?
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Morane Sauliner MS.406 C1 RS Models 1:72

Postprzez pik » sobota, 29 grudnia 2012, 15:17

Może dlatego że nasze nie były takie kolorowe? ;o)

Model poprawny, malowanie ciekawe i dość pracochłonne (białe pasy też malowane?). Jego czystość też moim zdaniem nie przeszkadza, ale przydałoby się jakieś zaakcentowanie linii podziałowych, czy to washem czy ołówkiem. Model od razu nabrałby "głębi", że się tak wyrażę.

PS Powiedz mi skusz, jakie masz wrażenia z jakości i ze składalności tego RS'a? Takie "bez problemów" brzmi nieco enigmatycznie... Ja się też przymierzam do Morana (dawno żadnego Francuza nie zrobiłem), ale raczej nastawiam się na Hasegawę.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Morane Sauliner MS.406 C1 RS Models 1:72

Postprzez Jaho63 » sobota, 29 grudnia 2012, 16:12

Lekki waszek jest, okopcenia też. Te szare plamy na skrzydłach sprawiają wrażenie takich sterylnie czystych.
Pouyade ciekawy pilot. Choć zwycięstw miał kilka, to mnie interesował jako jeden z nielicznych ze sukcesami na Potezie 631. W Indochinach miał mieć też jedno zestrzelenie, ale to raczej tylko pogłoska. Najbardziej znany z Normandie-Niemen.
Ogólnie model 7/10. (celownik krzywy, Pouyade nic by nie zestrzelił!) ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Morane Sauliner MS.406 C1 RS Models 1:72

Postprzez skusz » sobota, 29 grudnia 2012, 16:23

Aleksander napisał(a):A dlaczego nie "nasz"?


"Naszego" już zrobiłem wcześniej z Hasegawy.

pik napisał(a):Może dlatego że nasze nie były takie kolorowe? ;o)

Model poprawny, malowanie ciekawe i dość pracochłonne (białe pasy też malowane?). Jego czystość też moim zdaniem nie przeszkadza, ale przydałoby się jakieś zaakcentowanie linii podziałowych, czy to washem czy ołówkiem. Model od razu nabrałby "głębi", że się tak wyrażę.

PS Powiedz mi skusz, jakie masz wrażenia z jakości i ze składalności tego RS'a? Takie "bez problemów" brzmi nieco enigmatycznie... Ja się też przymierzam do Morana (dawno żadnego Francuza nie zrobiłem), ale raczej nastawiam się na Hasegawę.


Właśnie dlatego, że kolorowe to zwróciło moją ciekawość. Białe pasy to kalkomania. Zapuściłem tylko stery, gdyż linie podziałowe są bardzo delikatne i wash nie bardzo mi się rozpływał, o ołówku nie pomyślałem.
Cóż, Hasegawa to nie jest. Trochę (a nawet więcej) wymaga pracy, trzeba pocienić (o ile to możliwe) krawędź spływu, pobawić się z detalami. Nie ma kołków ustalających, więc trzeba się pilnować aby nie zwichrować modelu. Połączenie skrzydła z kadłubem też może sprawić problem, chociaż w P-40 wpasowało się praktycznie idealnie, bez dużej szpary.
Już nie pamiętam kiedy kleiłem "normalny" zestaw (o przepraszam, teraz kleję Meteora), że to już mi nie przeszkadza.
Te wszystkie prace wstępne wydłużają czas budowy, ale efekt końcowy może zadowalać. Poza tym, teraz rządzą short-runy
nowe "normalne" zestawy pojawiają się żadko, przeważnie są to "odgrzewajki" z nowymi kalkami.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3152
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Morane Sauliner MS.406 C1 RS Models 1:72

Postprzez Murek » sobota, 29 grudnia 2012, 16:53

Ładny :D
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości