Messerschmitt Bf 109G-14, Hasegawa 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Messerschmitt Bf 109G-14, Hasegawa 1/72

Postprzez Hajnel » piątek, 2 maja 2008, 20:46

Prezetuję model wykonany z zestawu Hasegawy Me Bf109G-14 nr ser.51318
Bf-ka jest w malowaniu SF, czyli nigdy nie było samolotu tego typu w takim malowaniu ale... miał być narodowości wegierskiej i jest, co widać na załączonych obrazkach ;o)
Opcja facecika w kabinie i brak przybrudzeń eksploatacyjnych to nie mój wybór, życzeniem było by był to "czyścioszek". Do malowania użyłem farb MM autentic, rozcięczalnik lakowy i ps-Iwata, znaki przynależności państwowej zaprojektowałem w Corelu, wycięte zostały na ploterze w Oracalu 641. Kaliki wykorzystałem z cywilnego Ju52 Italeri. Na koniec całość pokryłem Sidolux + Tamiyowski X-21, no i po ptokach. Szybka i przyjemna praca bez obciążeń z dokumentacją, a zdobyte doświadczenie przy budowie bezcenne ;o) . Oceny krytyczne, pozytywne, jak i pytania mile widziane.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 2 maja 2008, 22:45 przez Hajnel, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Reklama

Re: Messerschmitt Bf 109G Hasegawa 1/72

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 2 maja 2008, 21:20

Bardzo ładny Messerek. Taki schludny i zadbany - czysto 'złożony' i czysto pomalowany :). Duży plus w mojej ocenie za oryginalne malowanie.

Hajnel napisał(a):...pytania mile widziane.

Z pytań mam jedno. Jakiego ploterra użyłeś do wycięcia masek?

Jarek

PS
Przeczytaj PW.
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6062
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Messerschmitt Bf 109G Hasegawa 1/72

Postprzez Hajnel » piątek, 2 maja 2008, 22:28

Projekt zaniosłem do zakładu, za 4zł zrobili to na miejscu, ploter był taki jakoś małoformatowy szerokość max 50cm, spytam o typ i dam znać jak chcesz.
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: Messerschmitt Bf 109G Hasegawa 1/72

Postprzez Rumcajs » piątek, 2 maja 2008, 23:06

Heniu całkiem fajna ta maszynka. Szkoda tylko, że nie dałeś znać o budowie Messera bratanków, może coś byśmy dobrali z "madziarskiego, historycznego realu". ;o)
Jedna drobna uwaga - "zmalowałeś" felgę o zbyt dużej średnicy - czyli okroiłeś prawie połowę opony. :-o Koniecznie to popraw, ponieważ trochę psuje, całkiem niezły efekt końcowy.
Pozdrawiam
Marcin Surzyn
Avatar użytkownika
Rumcajs
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 18:22
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Messerschmitt Bf 109G Hasegawa 1/72

Postprzez Hajnel » sobota, 3 maja 2008, 10:15

Drogi Marcinie ten model miał być taki od samego poczatku,ważne tylko było aby był węgierski reszta miała byc dowolna,on i tak nie bedzie stał na mojej półce.Co do "madziarskiego, historycznego realu" to mam go sporo ale w tym wypadku to nie było takie istotne.Jeśli chodzi o gumy to masz racje coś mi sie "pozajączkowało",przy 10 sztuce jakoś mnie poniosło,tasma produkcyjna ma jednak swoje wady.
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kwiatektatek i 146 gości