PWS-A - ARDPOL 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez hadzi » czwartek, 3 stycznia 2013, 16:50

Kolejny model, który wreszcie trafił do witryny!
Bardzo przyjemna żywica Ardpola.
Maszyna z "Trójki Bajana" 122 Eskadra Myśliwska Kraków.
Ciekawostka jest, ze maszyny nosiły w tym czasie dwie wersje godła oficjalne geometryczne i tradycyjen "papierowy konik".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Reklama

Re: PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez skusz » czwartek, 3 stycznia 2013, 17:48

Bardzo ładne maleństwo. Wygląda na dużo większego niż w rzeczywistości.
Podziwiam za wykonanie naciągów.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3152
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez hadzi » czwartek, 3 stycznia 2013, 20:09

dzieki. A tak bez bicia przyznam sie, ze lezal z tego powodu kilka lat, bo chcialem je zrocic wklejajac preciki na styk no i nie wyszlo. Dzis sie przemoglem i powiercilem dziury odrywajac skrzydlo. No i zrobione. Nie wiem za to co sobie myslalem wtedy klejac jedna z szachownic lustrzanie :shock: Musze zmienic ja na prawidlowa.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez Voltan » czwartek, 3 stycznia 2013, 20:45

Ciekawy samolot i fajnie zrobiony. Brakuje zdjęcia wnętrza i trochę efekt psuje sztuczne oświetlenie. Podziwiam za naciągi i bardzo ładny silnik.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 3 stycznia 2013, 22:10

Bardzo zgrabny i ładnie zrobiony samolocik.Szybka wiatrochronu troszkę ,,pancerna''. Naciągi ,,prima sort'' :lol: Brakuje mi Ładnego tła zdjęć i może troszkę washa ?
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez hadzi » czwartek, 3 stycznia 2013, 23:28

Voltan napisał(a):Ciekawy samolot i fajnie zrobiony. Brakuje zdjęcia wnętrza i trochę efekt psuje sztuczne oświetlenie. Podziwiam za naciągi i bardzo ładny silnik.


No niestety, model kleilem kilka lat temu i nie zachowaly sie zdjecia wnetrza. Silnik, coz ja srednio zadowolony jestem, to same cylindry wyciete z Jupitera Aeroclub (z cyny). Musialem je odciac od korpusu bo otwory nie sa pod wlasciwym katem wzgledem siebie, a oryginalny silnik z zestawy z jakichs juz nie pamietam jakich powodow musialem zastapic wlasnie tym.

radoslaw6363 napisał(a):Bardzo zgrabny i ładnie zrobiony samolocik.Szybka wiatrochronu troszkę ,,pancerna''. Naciągi ,,prima sort'' :lol: Brakuje mi Ładnego tła zdjęć i może troszkę washa ?


dzieki. Szyba bedzie zastapiona kiedys tam inna. Tlo, na troche juz brudne :oops: a za washem nie przepadam za bardzo. Mial byc czysty a moim zdaniem linie nadal sa dobrze widoczne bez washa. Coz kazdy lubi co innego ;o)
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez Vierbein » piątek, 4 stycznia 2013, 01:19

hadzi napisał(a):dzieki. A tak bez bicia przyznam sie, ze lezal z tego powodu kilka lat, bo chcialem je zrocic wklejajac preciki na styk no i nie wyszlo. Dzis sie przemoglem i powiercilem dziury odrywajac skrzydlo. No i zrobione. Nie wiem za to co sobie myslalem wtedy klejac jedna z szachownic lustrzanie :shock: Musze zmienic ja na prawidlowa.


Heh, pręciki to pokusa. Ja chcąc uniknąć ostatnio żyłek w Fokkerze też użyłem prętu. W tym celu przypomnialem sobie nawet wzór na przekątną trapezu, żeby przyciąć prawidłową długość. A i tak było ciężko.
A szachownice przykleiłeś czeskim sposobem. O ile pamiętam, to Bracia Czesi swoje znaki tak właśnie malują :mrgreen:

Model pierwsza klasa. Zachwycamy się RAF-owskimi srebrzakami z tego okresu, a własne konstrukcje pozostają tematem niszowym.
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 10:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez hadzi » piątek, 4 stycznia 2013, 10:30

dzięki Vierbein. No te szachownice na górze spaprałem, na dole sa ok - nie wiem co wtedy się stało. Łatwo to naprawić jednak.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez Adam » piątek, 4 stycznia 2013, 11:08

Dołączam swoje gratulację, model podoba mi się mimo opisanych błędów, modele polskich samolotów z tego okresu bardzo mi się podobają i mam ich sporo w swojej kolekcji, ale tego akurat nie mam. :-/
Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez Michał Janik » piątek, 4 stycznia 2013, 12:50

Gratuluję wysypu ukończonych modeli - myślę, że jak się miało długą posuchę modelarską, to uczucie moze być euforyczne. Mam jedną uwagę do prezentacji modeli - chyba Twojemu obiektywowi przydałoby się czyszczenie, (wymiana soczewki jeśli porysowana?) bo na każdym zdjęciu w każdej galerii są jakieś brzydkie i mocno widoczne plamy. A że aparat służy pewnie nie tylko do zdjęć modeli, to sprawa zwróci się w trójnasób conajmniej.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez hadzi » piątek, 4 stycznia 2013, 13:02

Michał Janik napisał(a):Gratuluję wysypu ukończonych modeli - myślę, że jak się miało długą posuchę modelarską, to uczucie moze być euforyczne. Mam jedną uwagę do prezentacji modeli - chyba Twojemu obiektywowi przydałoby się czyszczenie, (wymiana soczewki jeśli porysowana?) bo na każdym zdjęciu w każdej galerii są jakieś brzydkie i mocno widoczne plamy. A że aparat służy pewnie nie tylko do zdjęć modeli, to sprawa zwróci się w trójnasób conajmniej.


Plamy są z tła :oops: jedna jest skaza obiektywu i czyszczenie nie pomoże. To mój aparat w zasadzie teraz wyłącznie do modeli może 2% używam zawodowo, bo teraz komórki mają lepsze możliwości niż Olympus 2MP z 1999r.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez Jurek Greinert » piątek, 4 stycznia 2013, 17:30

Sie kolego rozkręciłeś z kończeniem Poloników. Fajne sprzęty zrobione czysto a nie jak z bagna i z dorobioną teorią na zużycie eksploatacyjne.
Pozdrawiam, co dalej??
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez Marcin_Matejko » sobota, 12 stycznia 2013, 10:58

Fajny Pewuesik, też kiedyś go popełniłem, niestety po kilku latach stania na półce opadły mu skrzydła :cry: Żywica coś nie teges przynajmniej w moim egzemplarzu, i nawet naciągi z żyłki nie pomogły.

Wysypały ci się Jurku te gotowe modele jak grzyby po deszczu :shock:
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1339
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez hadzi » sobota, 12 stycznia 2013, 11:42

Marcina a masz witryne wystawiona na ekspozycje sloneczna? Ja jak narazie z zadnym z modeli zywicznych nie mam problemow, witryna nie jest wystawiona na dzialanie slonca.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: PWS-A - ARDPOL 1/72

Postprzez Jaho63 » sobota, 12 stycznia 2013, 12:00

To prawda, wysyp modeli aż miło. I trochę inspirująco, do pokończenia moich rozgrzebańców.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości