Fw 190 A8 Academy 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fw 190 A8 Academy 1/72

Postprzez Voltan » sobota, 16 lutego 2013, 14:59

Witajcie. Nareszcie koniec. Relacja jest w warsztacie. Model bardzo dla mnie męczący, pocieszam się tym, że zebrałem kolejna porcje doświadczeń. Pierwszy model w którym użyłem podkładu i w którym wymieniłem lufy na igły lekarskie. Farby to pactra, wash AK, lakier gunze. Sklejało się go, jak wspominał pik parszywie, a jak w trakcie pracy nad nim dowiedziałem się ile zestaw Academy ma błędów, to byłem na skraju załamania, a model na krawędzi zagłady w koszu na śmieci. Dokończyłem jednak robotę. Co do malowania to jest takie jak proponował producent, czyli nie zgodne z rzeczywistością. Kalki były paskudne i miały przesunięcie kolorów (widać to na godłach). Krzyże i cyfry docinałem aby zniwelować przesunięcie. Ponieważ nie reagowały na płyny, niektóre są przesunięte aby nie leżały na liniach. Totalnie zapomniałem o odtworzeniu linii podziału na dole kadłuba przy końcu belki do podwieszeń. Model jest bez zbiornika paliwa, ten z zestawu nijak się ma do rzeczywistości, a poprawianie go byłoby bardzo pracochłonne i nie wpyneło znacząco na poprawienie modelu. Mimo tego, że model jest typowo "szkoleniowy" postanowiłem go zaprezentować. Zadowolony jestem z tego że go skończyłem i z plamek na bokach kadłuba. No i z tego, że według mnie jest "warsztatowo" lepszy niż poprzednie.

Dziękuję wszystkim którzy mnie wspierali w wątku warsztatowym.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Fw 190 A8 Academy 1/72

Postprzez xmald » sobota, 16 lutego 2013, 16:00

II wojna to już od sporego czasu nie moja działka, ale mam ten sam model w innym malowaniu na półce. Bardzo mi się podoba. Warsztatowo tak jak napisałeś jest zdecydowany postęp. Fajnie go złoszowałeś. Podoba mi się również ogólna estetyka twojej pracy. Chyba jednak warto było dobrnąć do końca. Dla mnie kolejny dowód, że nawet ze słabego zestawu można zrobić fajnie wyglądający model. Mam jednak dwa "ale" pierwszy to oczywiście brak zwijanej anteny i fragment gdzie pokrywa podwozia mocowana jest do jego goleni - wygląda bardzo ciężko no i brak swastyk.
Moim zdaniem świetny model, fajnie będzie zobaczyć twoją I16.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Fw 190 A8 Academy 1/72

Postprzez pik » sobota, 16 lutego 2013, 18:52

No i fajnie że go skończyłeś. Pokazałeś modelarskie "jaja"! ;o)

Nie powiem, że model jakoś cieszy moje oko, ale to wina raczej Academy niż wykonawcy. Biorac jednak Twoje niewielkie doświadczenie Voltan, to jest naprawdę OK. Choć razi mnie ten pomarańcz zamiast żółtego... I warto by było z czasem dokupić arkusik swastyk np Techmodu.

Teraz weź jakąś Hasegawę albo Tamiye na warsztat i będzie git! :P
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Fw 190 A8 Academy 1/72

Postprzez skusz » sobota, 16 lutego 2013, 19:12

Foka jaka jest każdy widzi :D
Dobrze że ją skończyłeś, wykazałeś się samozaparciem, brawo.
Podobają mi się plamki, a brak swastyki już nie, chyba że takie są Twoje przekonania, to sorki.
Ogólnie to warsztat malarski masz bardzo dobry.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3151
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Fw 190 A8 Academy 1/72

Postprzez Pawel Burchard » niedziela, 17 lutego 2013, 01:00

pik napisał(a):Pokazałeś modelarskie "jaja"! ;o)


no bomba, jak żywy
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fw 190 A8 Academy 1/72

Postprzez Voltan » czwartek, 21 lutego 2013, 18:59

Miałem wielkie obawy co do linki anteny i jej po prostu nie zrobiłem. Bałem się zniszczyć oszklenie. Sfastyk nie było w kalce dołączonej do modelu, a zapasu sie jeszcze niedorobiłem, pewnie w przyszłości to uzupełnie. Odnosnie "pomarańczowego" to z premedytacją zastosowałem sie do zaleceń producenta. Na prawdę tak jest w instrukcji. Jak wspominałem, nie było szans (z moimi umiejętnościami) na wykonanie z tego zestawu modelu zblizonego do zdjęć jakiegos egzemplarza, dlatego zdecydowałem sie na ścisłe malowanie i oznakowanie wg. producenta.

Czekam na foczkę z Airfixa no i ze Zvezdy. Postawie je wszystkie obok siebie :)

Dziekuję za dobre słowo, Wasze uwagi są słuszne.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fw 190 A8 Academy 1/72

Postprzez marco2607 » czwartek, 21 lutego 2013, 21:22

Voltan napisał(a):Odnosnie "pomarańczowego" to z premedytacją zastosowałem sie do zaleceń producenta. Na prawdę tak jest w instrukcji. Jak wspominałem, nie było szans (z moimi umiejętnościami) na wykonanie z tego zestawu modelu zblizonego do zdjęć jakiegos egzemplarza, dlatego zdecydowałem sie na ścisłe malowanie i oznakowanie wg. producenta.


Tak to jest jak się nie słucha mądrych podpowiedzi, a producent często wpuszcza w maliny. :!:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Fw 190 A8 Academy 1/72

Postprzez Voltan » czwartek, 21 lutego 2013, 21:53

Ależ ja miałem świadomość, że producent wpuszcza mnie maliny, nie tylko z "pomarańczowym" ale również z ostrym przejściem kolorów na kadłubie i z masą innych elementów w tym modelu. Jak wspominałem (na etapie warsztatu) świadomie poszedłem tą drogą absurdu.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fw 190 A8 Academy 1/72

Postprzez pik » czwartek, 21 lutego 2013, 22:13

świadomie poszedłem tą drogą absurdu
A w zasadzie dlaczego? Taka laurka dla Academy? ;o)

Robiąc nawet malowanie "fikcyjne" można wykończyć model tak że wygląda "prawdopodobnie" i naprawdę niewiele osób będzie w stanie wychwycić mistyfikacje! :)
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Fw 190 A8 Academy 1/72

Postprzez spiton » czwartek, 21 lutego 2013, 23:44

Mi się pomarańczowy podoba. ładny jest. Poważnie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Fw 190 A8 Academy 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 21 lutego 2013, 23:54

Jeszcze jedno, skoro Grzegorz tu się angażuje, to ma mniej czasu na wynajdowanie nieścisłości w naszych modelach. Mojego to nawet nie raczył zjechać :(


:mrgreen:
Byłem tu i widziałem, zresztą chyba w warsztacie coś tam skrobnąłem.
Żeby zjechać Twój model, musiałbym się mocno wysilić. Musiałbym najpierw zaprzeczyć prawu modelarza do wyboru konwencji, do tego co od początku było jasne. Poza tym model jest czysty, poprawny , według instrukcji i ma swój koreański gangnam
style, wiesz ten pomarańcz...
Przy okazji: Zbieram się do zrobienia FW-190 w tej samej konwencji, ale z jeszcze trochę gorszego zestawu:
Obrazek
Wątpiących uprzedzę: Od maja będę miał warsztat, taki normalny, a nie na balkonie.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Fw 190 A8 Academy 1/72

Postprzez LazyCat » piątek, 22 lutego 2013, 18:13

Dotrwales, przecwiczyles - dobra robota.

A juz niedlugo beda (chyba) dobre i (chyba) niedrogie zestawy do poprawnego modelu.

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=14&t=24341

Brawo!
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: Fw 190 A8 Academy 1/72

Postprzez Piterrr » niedziela, 24 lutego 2013, 20:28

Voltan bardzo mi się podoba Twój model. Wyszedł czysto i ładnie. Dużo mi brakuje do takiego efektu. Powiedz mi jak zrobiłeś tak cieniutkie "wężyki"? Jakimi farbami je malowałeś i czym rozcieńczałeś?
Avatar użytkownika
Piterrr
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2010, 00:04
Lokalizacja: prawie Krosno


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości