Fokker Dr.1 Roden 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fokker Dr.1 Roden 1:32

Postprzez Adam » czwartek, 21 lutego 2013, 22:39

Nareszcie koniec budowy tego modelu. :mrgreen:
Myśl zakupu i budowy tego modelu pojawiła się, po zakupie Rodenowskiego modelu Nieuporta 24 Bis.
Bardzo chciałbym zrobić ten model bardzo dobrze, to postanowiłem zrobić coś, aby nabrać wprawy i oswoić się z tak dużym modelem. Wyczytałem gdzieS w internecie, że najłatwiejszy jest właśnie Fokker Dr.1.
Bardzo szybko znalazł się on w moim osiadaniu, potem dokupiłem blachy Parta, bez nich nie wyobrażam sobie budowy modelu. Jak nauka to nauka i zakupiłem maski Montexu, nigdy przedtem masek nie używałem, potem poszedłem na całość i kupiłem żywiczny silnik Vectora.
Model nie odbigał jakością do małych modeli (1:72) Rodena, ale w sumie składał mi się całkiem nieźle.
Silnik Vectora nie stanowił większego problem, bo mam za sobą budowę wielu żywicznych modeli.
Długo zastanawiałem się nad malowaniem. Od razu odrzuciłem Richthofena, bo nie lubię czerwonego i to malowanie bardzo oklepane. Przeglądając internet rzucił mi się w oczy ten z szachownicą z 12 Jasty. Nic nie wiedziałem o pilocie, ale szachownica bardzo mnie kręciła, maski Montexu pozwalały na malowanie krzyży, a szachownicę to już sam sobie zrobiłem.
Aby mieć pełnię informacji o tym samolocie to wygrzebałem informację o pilocie.
Pilotem tym był por. Herman Becker, urodził się w miejscowości Tribus Oberschlesien (na Górnym Śląsku, nie mogłem znaleźć polskiej nazwy tego miasta, chyba teraz należy to miasto do nas) 10 września 1887 r.
Służbę lotniczą rozpoczął w 1916 roku jako obserwator na froncie wschodnim, potem przeszedł szkolenie na pilota i w maju 1917 został przeniesiony do Jasta 12 i tu służył do końca wojny. Pierwsze zwycięstwo to zestrzelony 6 czerwca 1917 roku Sopwith Pup, ostatnie 23-cie zwycięstwo odniósł 3 listopada 1918. Becker był najstarszym 30-to letnim pilotem w pułku i przeżył wojnę, tyle historii a teraz zapraszam do galerii.
Jeszcze jedno w tle pałęta się jeszcze taki mały Fokkerek. Jest to Revelowski w skali 1:72, tu poszedłem na kompromis (teraz to takie OBCE słowo) z moim nie lubieniem czerwonego. Jest no w barwach Jasta 11 i latał na nim por. Werner Steinhauser w lutym 1918.

Warsztat jest tutaj:
viewtopic.php?f=12&t=22390&start=0

Teraz to już naprawdę zapraszam do Galerii. :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec takie zdjęcie.

Obrazek

Teraz pora dokończyć to co już dawno zacząłem.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Fokker Dr.1 Roden 1:32

Postprzez dewertus » piątek, 22 lutego 2013, 00:03

No to teraz poproszę to samo ale na jasnym tle co by się dobrze napatrzeć można było. Niestety ciemne tło plus mocne oświetlenie "in front" w znacznym stopniu ogranicza możliwość podziwiania niezłego detalu i smakowania modelu...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fokker Dr.1 Roden 1:32

Postprzez bartek33365 » piątek, 22 lutego 2013, 06:56

Super, do tych ostatnich zdjęć przydałby się jeszcze Fokker w 1/48.
Pozdrawiam Bartek Stawski :)
Warsztat: Wszystko po trochu
Zapraszam na My Models
Avatar użytkownika
bartek33365
 
Posty: 842
Dołączył(a): poniedziałek, 2 lipca 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fokker Dr.1 Roden 1:32

Postprzez DUDE » piątek, 22 lutego 2013, 09:36

Adam, fajowe są oby dwa!!

Widać doskonale różnicę w skalach.
Tak jak pisze kolega dewertus, zdecydowanie kilka fotek na białym tle było by już kompletnym odjazdem :mrgreen:
Osobiście jestem zdecydowanie za!

pozdrawiam,

D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Fokker Dr.1 Roden 1:32

Postprzez Voltan » piątek, 22 lutego 2013, 09:38

dewertus napisał(a):No to teraz poproszę to samo ale na jasnym tle co by się dobrze napatrzeć można było. Niestety ciemne tło plus mocne oświetlenie "in front" w znacznym stopniu ogranicza możliwość podziwiania niezłego detalu i smakowania modelu...


Dołączam sie do prośby. Fotki klimatyczne, ale nie oddają detalu.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fokker Dr.1 Roden 1:32

Postprzez xmald » piątek, 22 lutego 2013, 15:37

Adam pierwsza klasa!!! Co konkretnie mi się podoba pisałem Ci już w warsztacie.
Oczywiście bardziej podoba mi się 32 ale i mniejszy brat jest nadzwyczaj elegancki. Gratuluję no i bierz się do roboty za następny szmatopłat a nie jakieś tam rury ;o)
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Fokker Dr.1 Roden 1:32

Postprzez hacz » piątek, 22 lutego 2013, 16:25

Oj Adam choć nic nie pisałem wcześniej to mocno kibicowałem przy dudowie, tak że gdy zobaczyłem, że jest galeria mocno się ucieszyłem. A tu :-/ , czuję się jak włamywacz, który ogląda twój model świecą na niego mini latarką :!:
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fokker Dr.1 Roden 1:32

Postprzez Adam » sobota, 23 lutego 2013, 01:14

Dziękuję za miłe komentarze, co do zdjęć na jaśniejszym tle to postaram się je zrobić, ale to może potrwać.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fokker Dr.1 Roden 1:32

Postprzez lucanin » sobota, 23 lutego 2013, 12:28

Obecnie, chyba cała prowincja Oberschlesien należy do Polski. Hermann Becker urodził się najprawdopodobniej w pobliżu Görlitz, we wsi Trebus w Łużycach Górnych (Oberlausitz), obecnie jest to część miejscowości Hähnichen. Rzeczywiście, była to część pruskiego Śląska, tylko, że Dolnego (Niederschlesien).
http://de.wikipedia.org/wiki/Trebus
A model bardzo ładny.
lucanin
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2013, 14:10

Re: Fokker Dr.1 Roden 1:32

Postprzez Adam » poniedziałek, 25 lutego 2013, 10:23

lucanin napisał(a):Obecnie, chyba cała prowincja Oberschlesien należy do Polski. Hermann Becker urodził się najprawdopodobniej w pobliżu Görlitz, we wsi Trebus w Łużycach Górnych (Oberlausitz), obecnie jest to część miejscowości Hähnichen. Rzeczywiście, była to część pruskiego Śląska, tylko, że Dolnego (Niederschlesien).
http://de.wikipedia.org/wiki/Trebus
A model bardzo ładny.


Dzięki za informację, próbowałem znaleźć coś w internecie, ale trebus a łacińska osada przeważała we wszystkich linkach i nie starczyło mi cierpliwości w poszukiwaniach.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości