North American NA-83 Mustang Mk.I, Academy 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: North American NA-73 Mustang Mk.I, Academy 1:72

Postprzez zegeye » poniedziałek, 4 marca 2013, 11:39

Dzieki RAV. Choc opis malowania zaiste imponujacy....to jak sie pewnie domyslasz mnie specjalnie nie porywa, ze wzgledu na inny kierunek zainteresowan. Ale nadal ciekawi mnie przerobka modelu Academy. Dlaczego taki wybor? Czy ten mustan ktorego zrobiles to nie jest czasem odpowiednik amerykanskiej wersji A? A jesli tak to czy nie powinien miec krotszego nosa? Tam zdaje sie byl inny silnik... (Alison?). A w wersji C z ktorego robiles przerobke powinien juz byc merlin? Czy one nie byly dluzsze od alisonow? Przepraszam za taka dociekliwosc nie mam zamiaru atakowac twojego modelu ....jedynie planuje wykonanie podobnego....w wersji A i zastanawiam sie czy uzyc do tego modelu Italeri (ktory mam na polce) czy jednak pojsc w twoje slady.... ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: North American NA-73 Mustang Mk.I, Academy 1:72

Postprzez RAV » poniedziałek, 4 marca 2013, 14:30

zegeye napisał(a):Ale nadal ciekawi mnie przerobka modelu Academy. Dlaczego taki wybor? Czy ten mustan ktorego zrobiles to nie jest czasem odpowiednik amerykanskiej wersji A? A jesli tak to czy nie powinien miec krotszego nosa? Tam zdaje sie byl inny silnik... (Alison?). A w wersji C z ktorego robiles przerobke powinien juz byc merlin?

Czy ja gdzieś napisałem, że przerabiałem z wersji C? Academy robi też Mustanga z Allisonem i z tego co wiem, jest on lepszy od Italeri, nie wspominając o Frog/Novo i ABC Modelfarb.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: North American NA-73 Mustang Mk.I, Academy 1:72

Postprzez zegeye » poniedziałek, 4 marca 2013, 15:29

OK, teraz odszukalem ten model Academy.... zupelnie zapomnialem o nim. A jak do tego zestawu pasuje model ze stajni Specjal Hobby? Widziales go ? Przepraszam za odjechanie od tematu jesli to problem to napisz wiecej nie bede zasmiecal. ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: North American NA-73 Mustang Mk.I, Academy 1:72

Postprzez RAV » poniedziałek, 4 marca 2013, 15:32

zegeye napisał(a):A jak do tego zestawu pasuje model ze stajni Specjal Hobby? Widziales go ?
Tylko na inboxach w necie. Nie wypowiadam się.

zegeye napisał(a):Przepraszam za odjechanie od tematu jesli to problem to napisz wiecej nie bede zasmiecal. ;o)

Nie ma problemu. Lubię tematy, które wyjaśniają wszystko do końca. Jeśli ktoś miałby ochotę wypowiedzieć się na temat "który Mustang z Allisonem jest najlepszy w 1/72 i co trzeba w nim przerobić, żeby uzyskać polskiego Mk.I", to zapraszam.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: North American NA-83 Mustang Mk.I, Academy 1:72

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 4 marca 2013, 16:51

Jest małe zamieszanie z oznaczeniem wersji, inne w tytule wątku , inne w nagłówkach postów.
W każdym razie seria AM należała do zamówienia oznaczonego NA-83.
http://www.mustangsmustangs.net/p-51/p5 ... tion.shtml

Mam model SH i uważam go za wystarczająco dobry, czego nie da się powiedziec o Italeri, czy polskim ABC.
Tu prezentowana konwersja z Academy wygląda zupełnie dobrze, więc wybór między przerabianiem tego zestawu, a SH jest raczej równoważny, do czasu gdy pojawi się jeszcze inny model tej wersji...
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: North American NA-83 Mustang Mk.I, Academy 1:72

Postprzez RAV » poniedziałek, 4 marca 2013, 16:57

Grzegorz2107 napisał(a):Jest małe zamieszanie z oznaczeniem wersji, inne w tytule wątku , inne w nagłówkach postów.
W każdym razie seria AM należała do zamówienia oznaczonego NA-83.

Na ten błąd zwrócono mi już uwagę na innym forum, więc poprawiłem pierwszy post.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: North American NA-83 Mustang Mk.I, Academy 1:72

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 4 marca 2013, 17:04

RAV napisał(a):
Grzegorz2107 napisał(a):Jest małe zamieszanie z oznaczeniem wersji, inne w tytule wątku , inne w nagłówkach postów.
W każdym razie seria AM należała do zamówienia oznaczonego NA-83.

Na ten błąd zwrócono mi już uwagę na innym forum, więc poprawiłem pierwszy post.


Wydechy powinny byc więc inne dla wersji NA-83. Te zamontowane bardziej przypominają typowe dla NA-73.
Mam wrażenie, że wydechy z modelu SH też są nieodpowiednie.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości