Messerschmitt Me-262 Schwalbe A-2a 1/48 Standard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Messerschmitt Me-262 Schwalbe A-2a 1/48 Standard

Postprzez raptorf22 » niedziela, 10 marca 2013, 22:47

Wkońcu galeria!
Budowę i zmagania z materią z pudelka mogliście śledzić w wątku:
viewtopic.php?f=311&t=26101&start=0

Model przedstawia egzemplarz, który został odnaleziony przez wojska amerykańskie przy niemieckiej autostradzie w marcu 1945r. Wg. kilku publikacji pierwotnie latał w KG 51, potem przekazany do JV 44 gdzie doczekał końca wojny, nie są mi znane powojenne losy tej maszyny oprócz kilku zdjęć z złomowiska ale gdzie? niewiadomo.
Sam model to klasyczny Dragon, model mój miał datę 1995 w pudełku, także już leciwy , ale nadal dobrze sklejalny. Miałem kilka problemów z dolną częścią kadłuba (krzywa) oraz silnikami (duże szpary) oraz dziób. Cała reszta pasowała ładnie, o dziwo skrzydła ładnie schodzą się z kadłubem.
W moim modelu wydzieliłem sloty oraz klapy,wymagało to trochę pracy, głównie z prostym wycięciem żeby nie było tego widać. Cieszę się że nie kupowałem aftermarketów do tego, własna praca smakuje najlepiej!
Co do reszty, pasy w kokpicie oraz kilka innych elementów to części z zestawu, koła zastąpiono wyrobem z żywicy True Details. Z kołami miałem lekką wtopę ponieważ nie mają one bieżnika :evil: , więc jakoś to przełknęłem. Po malowaniu wyglądają przyzwoicie.

Farby, wnętrze to RLM 66z Pactry, komora podwozia ModelMaster Aluminium, kadłub z kamuflażem to już Gunze H RML 82 i 83, bardzo fajne farby!!
Finalny werniks to Model Master półmat, ale widzę że trzeba go trochę ściąć matem lub inaczej nakładać aby powłoka była bardziej matowa. Zdjęcia oryginału znajdziecie w wątku warsztatowym, dziękuję Kubie za pomoc merytoryczną podczas budowy.
Model pozostawiam Waszej ocenie, osobiście jestem zadowolony z efektu no może mógł być bardziej matowy......kto był w Bytomiu widział na żywo....... to na tyle.
Miłego oglądania...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 11 marca 2013, 10:00 przez raptorf22, łącznie edytowano 1 raz
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: Messerschmitt Me-262 Schwalbe A-2a 9K+FH

Postprzez hacz » poniedziałek, 11 marca 2013, 09:28

Model fajnie wykonany miejscami może troszeczkę za czysto, ale to już kwestia gustu. Chciałem zgłosić pierwszą fotkę na foto tygodnia ale o 18 minut się spóźniłem. Nie wiem czy to pod wpływem twojego modelu czy odezwał się głos z przed lat o chęci posiadania, tak czy inaczej z Bytomia wyjechałem ze swoim B-1a Dragona :P .
Co do kwestii technicznej uzupełnij tytuł wątku o skale i klasę
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Messerschmitt Me-262 Schwalbe A-2a 1/48 Standard

Postprzez raptorf22 » poniedziałek, 11 marca 2013, 10:03

Uzupełnione!
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Messerschmitt Me-262 Schwalbe A-2a 1/48 Standard

Postprzez nariman » poniedziałek, 11 marca 2013, 22:05

Siema, fajnie wyszedł choć odrapania na slotach są niefajne. Reszta fajna.
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: Messerschmitt Me-262 Schwalbe A-2a 1/48 Standard

Postprzez dewertus » sobota, 16 marca 2013, 11:18

"Ciapki" bardzo udane, sympatycznie wyszła Ci ta Jaskółka ;o)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości