Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez GEM » niedziela, 24 marca 2013, 18:48

Witam wszystkich w mojej nowej galerii.
Model samolotu Su-22 UM3K. Do budowy modelu wykorzystałem zestaw Eduard, i żywice Ciro Model.
Relację z budowy prowadziłem na forum warsztatu.
Ci, którzy śledzili warsztat wiedzą, jakie były problemy przy budowie modelu, i co zostało w nim zrobione, trochę lepiej lub trochę gorzej. ;o)
Kiedy zaczynałem myśleć o budowie tego modelu warunek stawiałem sobie jeden, - to ma być model w malowaniu "tygryska" 707 z 6 Eskadry Lotnictwa Taktycznego w Powidzu.
Moim zamiarem było również pokazanie modelu w wariancie wystawy lub pikniku lotniczego. Elementy na podstawce to nie ustawienie z jednego konkretnego dnia, ale moja fikcyjna scenka.
Myślę, że dosyć pisania. Jeśli będziecie mieli jakieś pytania, bardzo chętnie na nie odpowiem.
Dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi w trakcie budowy. Nie chciałbym nikogo pominąć, dlatego wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób mi w budowie pomogli BARDZO DZIĘKUJĘ.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A jeszcze jako ciekawostka sama podstawka.
Obrazek
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez nobie1973 » niedziela, 24 marca 2013, 19:27

Moje Gratulacje !!!

Rewelacyjny model, malowanie i wykonanie… :shock: brak mi słów. Jestem pełen podziwu !!!

No i ten pomysł z cieniem… :shock: rewelacja !!!

Trzymam kciuki za twoje następne projekty !!!
Pozdrawiam:
Norbert Czajkowski

Lotnictwo w moim obiektywie: http://www.fotosik.pl/u/nobie1973/album/773218
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez Phantom » niedziela, 24 marca 2013, 19:42

Wspaniała praca ! Teraz tylko pokazywać i zgarniać nagrody. Moim zdaniem murowane.
Avatar użytkownika
Phantom
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 09:47
Lokalizacja: małopolska

Re: Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez Gondol Jerzy » niedziela, 24 marca 2013, 19:58

Super!
Ale odnoszę wrażenie że to tak w okolicy równika.
Gondol Jerzy
 
Posty: 139
Dołączył(a): niedziela, 4 listopada 2012, 19:46
Lokalizacja: z nad Wisły

Re: Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez spiton » poniedziałek, 25 marca 2013, 00:57

O w mordę. Model naprawdę świetny. Miałem wątpliwości. Brudzing taki sobie, cień domalowany....Ale trzeba powiedzieć że to wszystko naraz zagrało świetnie !!!
Model idealny na wystawy modelarskie(bo ma cień ). Minusem jest to, że jak byś robił zdjęcia plenerowe (które moim zdaniem najlepiej pokazałyby klasę modelu) to będziesz miał dwa cienie ,-)). Ale olać to. Jak napisałem, nie jestem fanem malowania cieni rzuconych. No chyba, żebyś pokusił się o wymalowanie ich też na modelu ,-)). Ale sposób w jaki ten cień namalowałeś jest naprawdę imponujący. Zresztą te wszystkie tygrysie bajery również wymalowane s niezwykle profesjonalnie !!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez shivadog » poniedziałek, 25 marca 2013, 01:10

Gratulacje, wysiłek wart efektu!
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez Maciej Gruca » poniedziałek, 25 marca 2013, 08:26

Co tu wiele mówić. Po prostu MAJSTERSZTYK :!:
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 25 marca 2013, 08:47

Nic tylko podziwiać, dla mnie pełen profesjonalizm. Na mój gust wszystkiego jest w sam raz. Serdecznie gratuluję.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez Przemysław Szymczyk » poniedziałek, 25 marca 2013, 09:40

wow...

gratulacje!
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 25 marca 2013, 10:35

Piękny model, piękne foty. I nawet cień od barierek jest! (zdradź trochę jak przenosiłeś szablony cieni na podstawkę)
Gdyby udało się namówić Spitona na jakiś mały fotomontażyk, to mógłby uchodzić za prawdziwy samolot.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez Murek » poniedziałek, 25 marca 2013, 10:39

EXTRA!!! Model, podstawka, pomysł - wszystko wygląda pięknie! Niesamowite wrażenie!!!
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez GEM » poniedziałek, 25 marca 2013, 11:33

Dziękuję za ciepłe przyjęcie modelu.
Trochę się obawiałem jak zostanie przyjęty ten cień. Jest to chyba coś nowego.
Ten pomysł ma swoje plusy i minusy. Na pewno patrząc na całość w pokoju przy świetle dziennym, daje to moim zdaniem dość ciekawy efekt. Ale po zapaleniu oświetlenia mogą się nakładać cienie.
Słusznie zauważył jeden z kolegów że wygląda jak na równiku. Fakt, jak odrysowywałem cień nie pomyślałem o tym. Dopiero jak wszystko ustawiłem to trochę mnie olśniło.Cień pada za bardzo w pionie. Nic, może przy następnym podejściu to uwzględnię.
Sam cień robiłem w ten sposób że, na kartce papieru ustawiłem model, i w odległości ok 1 m. nad nim z lekkim przesunięciem w bok zawiesiłem małą latarkę. Nie wiem czy to dobrze, ale latarka miała dość duże skupienie światła. Potem obrysowałem cień na karteczce, zdjąłem model, wyciąłem skalpelem co nie potrzebne i przykleiłem na podstawce, pomalowałem, i taki jest efekt tego działania.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Re: Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez RAV » poniedziałek, 25 marca 2013, 12:28

GEM napisał(a):Trochę się obawiałem jak zostanie przyjęty ten cień. Jest to chyba coś nowego.

Chyba kiedyś była tu dyskusja o malowaniu cieni na dioramach. Padł wtedy argument o podwójnych cieniach przy ostrym, jednokierunkowym oświetleniu, ale takie rzadko występuje tam, gdzie eksponujemy modele. W niektórych dioramach taki namalowany cień jest wręcz bardzo pożądany, np. w scence, gdzie grupka ludzi chowa się w cieniu pod skrzydłem samolotu na pustyni. Jeśli nie namalujemy cienia, a model oświetlimy rozproszonym światłem, nie będzie wiadomo, po co ci ludzie się tam zebrali.

Chciałbym jednak zauważyć, że jeśli już decydujemy się na ten trik, to należałoby stosować go konsekwentnie. Twój Su-22 rzuca cień na ziemię, ale nie na siebie samego. Brak cienia skrzydeł na zbiornikach podwieszanych, spód nie jest przyciemniony itd. Rozumiem rozterki przed tak ekstremalnym cieniowaniem modelu, ale chętnie zobaczyłbym dioramę konsekwentnie pocieniowaną od A do Z.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez Adam » poniedziałek, 25 marca 2013, 14:27

Gratuluję wspaniale wykonanego modelu.
Co do cienia to jest tak naturalnie wykonany, że początkowo nie zwróciłem na niego uwagi po prostu dla mich oczu to było tak naturalne. Dopiero ostatnie zdjęcie uświadomiło mi, że cień też jest elementem dioramy i tu kolejne brawa za pomysł i wykonanie.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48

Postprzez malinowski » poniedziałek, 25 marca 2013, 14:30

Naprawdę genialny model. Zdjęcia równie doskonałe.
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości