F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez Michał Janik » czwartek, 18 kwietnia 2013, 00:05

greatgonzo napisał(a):
merlin_PL napisał(a):(...)


Moim zdaniem szkoda, że pomijając złego Andrzeja nie napisałeś o kogo Ci chodzi. Teraz pod te tajemnicze grupy wpływu każdy może podstawić sobie tych, których nie lubi i swobodnie kształtować sens wypowiedzi.

Andrzej co najmniej od czasów "afery pędzelkowej" uwielbiał z piedestału co najmniej apostolskiego (brodę takowąż ma - trzeba mu to przyznać) głosić jedynie słuszne prawdy i traktować z takiejż mniej więcej wysokości modelarzy którzy mieli inne zdanie. A ludzie dorośli, zwłaszcza lud takich indywidualistów jacy żyją między Bugiem a Odrą, z dużą trudnością jest w stanie zdzierżyć jak się ich traktuje protekcjonalnie.
Moim zdaniem, w internecie jest miejsce dla sklejaczy, "kaszaniarzy", modelarzy, Modelarzy, frajdolorzy i ludzi specjalnej troski. Nie widzę żadnych sprzeczności prób zabraniania komukolwiek czegokolwiek.

Mistrzu mój łaskawco jeden, jak czytam te słowa cieszę się że taka tolerancja w narodzie panuje. Ja na przykład również mam się za torelancyjnego człowieka i uważam że na świecie jest miejsce dla wszystkich - dla pedałów, dla lesb, dla żółtków i czarnuchów oczywiście też.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Reklama

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez Hayek » czwartek, 18 kwietnia 2013, 00:34

Michał Janik napisał(a):Andrzej co najmniej od czasów "afery pędzelkowej" .

Afera pędzelkowa? Napisz coś więcej, to brzmi sensacyjnie:)
Hayek
 
Posty: 19
Dołączył(a): niedziela, 7 kwietnia 2013, 20:54

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez Michał Janik » czwartek, 18 kwietnia 2013, 00:44

Hayek napisał(a):
Michał Janik napisał(a):Andrzej co najmniej od czasów "afery pędzelkowej" .

Afera pędzelkowa? Napisz coś więcej, to brzmi sensacyjnie:)

Musiałbyś zajrzeć do zatęchłych numerów Organu Apostoła Andrzeja, czyli Aeroplana zprzed dobrych paru lat. Krótko mówiąc - kto nie maluje wszystkiego aerografem ten jest kastę albo dwie niżej.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez Hayek » czwartek, 18 kwietnia 2013, 00:55

Michał Janik napisał(a):Musiałbyś zajrzeć do zatęchłych numerów Organu Apostoła Andrzeja, czyli Aeroplana zprzed dobrych paru lat. Krótko mówiąc - kto nie maluje wszystkiego aerografem ten jest kastę albo dwie niżej.


OK. A jakie to ma znaczenie dla kogoś kto chce malować pędzelkiem, skoro Andrzej się o tym nie dowie?
A nawet jak mu ktoś doniesie, to co? Czego się można wtedy spodziewać po "Apostole"?
Hayek
 
Posty: 19
Dołączył(a): niedziela, 7 kwietnia 2013, 20:54

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez Gondol Jerzy » czwartek, 18 kwietnia 2013, 09:23

Odnoszę wrażenie że osoba Andrzeja jest powodem nocnego moczenia sporej części modelarzy :)

Dlatego modele powinny zostać objęte podatkiem akcyzowym tak by w przyszłości było z czego finansować leczenie nerwic i depresji. Natomiast Andrzejem powinien się zająć kościół oraz sejm!
Gondol Jerzy
 
Posty: 139
Dołączył(a): niedziela, 4 listopada 2012, 19:46
Lokalizacja: z nad Wisły

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez rollingstones » czwartek, 18 kwietnia 2013, 10:02

A ja odnoszę wrażenie że w drugą stronę jest identycznie . Z tym że jedna strona ma możliwość dialogu na forach, druga prowadzi monologi w swoich wstępniakach ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez Gondol Jerzy » czwartek, 18 kwietnia 2013, 11:27

Wszyscy mają możliwość dialogu na forach. Proszę bardzo:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... sc&start=0
Co więcej, jak potrzebowałem osobiście porozmawiać z Andrzejem - nie było najmniejszego problemu.
Nawet na temat wstępniaków :)
Robicie z Andrzeja demona bo ma takie a nie inne poglądy na modelarstwo, ale on nikomu nie zabrania malowania pędzlem, robienia "SF" i "wariacji na temat". Nie zabrania udziału w konkursach, publicznego pokazywania dorobku itd.
Nie nakazuje kupowania Aeroplana, nie nakazuje stosowania tylko jego metod....
Więc o co chodzi???

Myślę że zawiesił zbyt wysoko poprzeczkę i nie wszyscy potrafią przełknąć tę pigułkę :)
Zamiast jęczeć proponuje parafrazę Big Cyca

Andrzej lepi, tak jak nikt
On ma do lepienia dryg
Że go mamy to się cieszmy
Niech Ziober będzie wieczny!

http://www.youtube.com/watch?v=p7wSQFLVI3Q
Gondol Jerzy
 
Posty: 139
Dołączył(a): niedziela, 4 listopada 2012, 19:46
Lokalizacja: z nad Wisły

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez rollingstones » czwartek, 18 kwietnia 2013, 12:06

Mnie to cała ta napinka śmieszy, i w jedną i w drugą stronę, jednak Jurku nie jest do końca tak jak napisałeś w tym wątku. Kolega Barlog próbował prowadzić dyskusję w podanym wątku na kartonworku jednak otrzymał info że nie, a posty zostały usunięte na prośbę autora . Krytyka lub zwrócenie uwagi być może i nie słuszne ( mnie to nie interesuje specjalnie ) została odrzucona już na wstępie przez Autora. Krótko mówiąc dla obserwatora postronnego za jakiego się uważam , wychodzi że podejście jest podobne do frajdolodarzy czy jaki im tam, łasych wyłącznie na komplementy a strzelających focha na merytoryczne uwagi.
Co do tej poprzeczki. Ja to przez długi czas nie wiedziałem że jest w ogóle jakiś Andrzej. Dopiero fora mnie uświadomiły o tym. W moim panteonie modelarskim nie ma dla niego miejsca, choć jest wybitnym modelarzem- to po pierwsze nie moje tematy a i po drugie nie podoba mi się stylistyka tych prac. Dlatego Jurku nie śpieszmy z oceną poglądów innych w tym zakresie jak i również nie demonizujemy wielkości Andrzeja ani w jedną ani też w druga stronę.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez Gondol Jerzy » czwartek, 18 kwietnia 2013, 12:22

Barlog - pamiętam, ale przyznam że w tym przypadku też byłem za wywaleniem tej dyskusji.
Chodziło o krzywą belkę ogonową jak dobrze pamiętam. W efekcie zamiast jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji wyszło gadania na kilkanaście postów jest krzywa czy nie jest. Jeden twierdził że jest i popierał to zdjęciami śmigłowca z netu kreśląc na nich jakieś linie, drugi zapewniał że jest ok.
Bez sensu!
Problem na dwa posty a nie na kilka stron.
Gondol Jerzy
 
Posty: 139
Dołączył(a): niedziela, 4 listopada 2012, 19:46
Lokalizacja: z nad Wisły

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez MotoCommando » czwartek, 18 kwietnia 2013, 12:34

Gondol Jerzy napisał(a):Wszyscy mają możliwość dialogu na forach. Proszę bardzo:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... sc&start=0

No nie bardzo trafiłeś z tym przykładem. Tam autor przyjmuje tylko „achy” i „ochy”. Posty użytkownika, który krytykował (nie nachalnie i w kulturalny sposób) zostały usunięte przez moderację, a użytkownik dostał info, że autor sobie nie życzy. Nadal jest to tylko monolog i kolejny dowód na to, że autor nie dopuszcza żadnej krytyki i tylko on wie jakie modele są najlepsze.
Gondol Jerzy napisał(a):Zamiast jęczeć proponuje parafrazę Big Cyca…
http://www.youtube.com/watch?v=p7wSQFLVI3Q

Fajny kawałek, doskonale trafiłeś. Refren myślę oddaje idealnie postawę jaką prezentuje AZ:
„Wszyscy oni poszli w piach.
Będę lepił tylko ja”
ewpiga napisał(a):Ja uważam, że krytykę trzeba nauczyć się przyjmować.

Jesteś raczej jedną z ostatnich osób, które mogą nauczać o przyjmowaniu krytyki.
Kilka razy żegnałeś się już z tym forum, nie mogąc pogodzić się, że niektóre z Twoich prac nie zostały zaakceptowane przez innych.
ewpiga napisał(a):Więc na wstępie galerii sam sobie rzuca koło ratunkowe z tytułem "fun", i to stanowi asekurację przed nadmierną krytyką. Takie działania stają się naprawdę zabawne.

Autorzy większości prac, będą się asekurować w taki czy inny sposób. Jeden napisza szczerze, że wyciągnął model z pudła poskładał do kupy i… jest. Inni aby „zamaskować” niedoskonałości swojej pracy/warsztatu będą wymyślać przeróżne historyjki i dorabiać ideologie. Można wystawić w galerii jakiś bubel i napisać, że to nie modelarstwo tylko prawdziwa sztuka, a żeby nie spotkać się z krytyką podkreślić, że ten kto tego nie rozumie jest płytki intelektualnie. To nic innego tylko asekuracja. Inny przykład, model opryskany aerografem, pomazany jakimiś kredkami, wyglądający niczym zabawka w przedszkolu, po zajęciach plastycznych. Można wstawić zdjęcia marnej jakości i dorobić ideologię, do zastosowanej metody. Napisać, że efekt jest tak subtelny i tak doskonały, że go nie widać i zdjęcia nie są w stanie tego oddać. Kolejny sposób, to dogadać się z administracją forum, żeby wpisy użytkownika, który krytykuje, usuwać. Czy to nie jest asekuracja?
MotoCommando
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 3 kwietnia 2013, 11:28

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez Hayek » czwartek, 18 kwietnia 2013, 13:13

MotoCommando napisał(a):
No nie bardzo trafiłeś z tym przykładem. Tam autor przyjmuje tylko „achy” i „ochy”. Posty użytkownika, który krytykował (nie nachalnie i w kulturalny sposób) zostały usunięte przez moderację, a użytkownik dostał info, że autor sobie nie życzy. Nadal jest to tylko monolog i kolejny dowód na to, że autor nie dopuszcza żadnej krytyki i tylko on wie jakie modele są najlepsze.


"(nie nachalnie i w kulturalny sposób)" jest pojęciem względnym, a według niektórych tu obecnych kulturalny sposób zdradza raczej tylko bardziej wyrafinowaną, czyli jeszcze bardziej wredną i paskudną w swojej istocie krytykę.


MotoCommando napisał(a):„Wszyscy oni poszli w piach.
Będę lepił tylko ja”

Poszli w piach, czy tylko się komuś zdawało ? Frajdolarstwo ma się świetnie i nic nie wróży zagłady.


MotoCommando napisał(a): Kolejny sposób, to dogadać się z administracją forum, żeby wpisy użytkownika, który krytykuje, usuwać. Czy to nie jest asekuracja?

Oceniasz Paweł innych po sobie.
Hayek
 
Posty: 19
Dołączył(a): niedziela, 7 kwietnia 2013, 20:54

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez Gondol Jerzy » czwartek, 18 kwietnia 2013, 13:32

Motocomando.
Źle trafiłem? Masz tu jakąś relację? Jak masz to daj link a ja z uporem maniaka będę ci przez kilka stron nudził że coś masz krzywo. I w tyłku będę miał twoje zapewnienie ze jest OK. Bo taka to była merytoryczna krytyka :)

"Poszli w piach"... czy wam ktoś zabrania czegokolwiek w lepieniu modeli?
Gondol Jerzy
 
Posty: 139
Dołączył(a): niedziela, 4 listopada 2012, 19:46
Lokalizacja: z nad Wisły

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez MotoCommando » czwartek, 18 kwietnia 2013, 14:18

Gondol Jerzy napisał(a):Bo taka to była merytoryczna krytyka

Nie pisałem o merytorycznej krytyce, tylko o wyrażeniu własnego zdania na temat pracy i nie miałem na myśli akcji z ogonem, tylko późniejsze wpisy.

Gondol Jerzy napisał(a):Poszli w piach"... czy wam ktoś zabrania czegokolwiek w lepieniu modeli?

Nie nie zabrania, a w szczególności AZ. Niemniej jednak namiętnie wszędzie gdzie tylko można deprecjonuje innych modelarzy budujących modele nie zgodnie z jego doktryną - jedyną słuszną. Dlaczego to robi? Poczuł się zagrożony, poczuł oddech konkurencji na plecach? Zatrzymał się w swoim modelarskim rozwoju kilka/naście lat temu, więc jedyną metodą walki z konkurencją jest deprecjonowanie ich podejścia do budowy modeli.

Hayek napisał(a):Oceniasz Paweł innych po sobie.

Chyba Ci Paweł za skórę mocno zalazł :lol: Śni Ci się po nocach? :lol:
Nie zgadłeś, nie Paweł. Paweł ma swój honor w przeciwieństwie do Ciebie Grzesiu i skoro powiedział, że nie będzie tu pisał, to nie będzie.
MotoCommando
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 3 kwietnia 2013, 11:28

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez merlin_PL » czwartek, 18 kwietnia 2013, 14:23

MotoCommando napisał(a):
Hayek napisał(a):Oceniasz Paweł innych po sobie.

Chyba Ci Paweł za skórę mocno zalazł :lol: Śni Ci się po nocach? :lol:
Nie zgadłeś, nie Paweł. Paweł ma swój honor w przeciwieństwie do Ciebie Grzesiu i skoro powiedział, że nie będzie tu pisał, to nie będzie.


Grzesiu :?: Ten Grzesiu :?: Już :!: I tak szybko zdemaskowany :!:
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: F-18/A-7 FUNky modelarstwo

Postprzez jacekkarolczak » czwartek, 18 kwietnia 2013, 16:02

Co do Andrzeja Z. - rozmawialiśmy z nim kiedyś z Merlinem - on po prostu z góry założył tzw. poziom olimpijski i czesanie maximum nagród na konkursach. Niektórzy mają 40 modeli on ma 4. Takie podejście. Ma do tego prawo. Tak jak i do próby zmiany podejścia ogółu do modelarzy i ich pasji. Też jego prawo i chwała mu za to.

Ale nie mogę się zgodzić na drugą stronę, czyli deprecjonowanie dokonań innych modelarzy, niekiedy o słabszym warsztacie. Bo oni też mają prawo robić to co lubią i co im sprawia radochę. I nie wolno im tego prawa odbierać, nawet w imię tzw. "wyższych celów"....
Avatar użytkownika
jacekkarolczak
 
Posty: 129
Dołączył(a): piątek, 13 listopada 2009, 17:45
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości