F4U-7 Corsair, Revell (Hasegawa) 1/48, konflikt sueski 1956

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F4U-7 Corsair, Revell (Hasegawa) 1/48, konflikt sueski 1956

Postprzez Tomasz » wtorek, 8 lipca 2008, 12:00

Trzeci i póki co ostatni Corsair z serii. F4U-7 w malowaniu 15 Flotille z okresu walk o Kanał Sueski w 1956 rok. Model podobnie jak w przypadku hondurańskiego F4U-5, to przepak Hasegawy robiony przez Revella.

Obrazek

Opis budowy na www.pme.org.pl. Wiem, że powinienem już zmienić podstawkę do robienia modeli. Zwłaszcza, że akurat te korsarze bazowały na lotniskowcu. Powoli zabieram się do dywersyfikacji podstawek, ale idzie mi to jak krew z nosa.
Tomek Gronczewski
http://www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 148
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01

Reklama

Re: F4U-7 Corsair, Revell (Hasegawa) 1/48, konflikt sueski 1956

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 9 lipca 2008, 08:30

Bardzo atrakcyjnie wyglądający model, podobnie jak pozostałe dwa. Napisz jak zrobiłeś okopcenia na kadłubie z pionowymi zaciekami?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: F4U-7 Corsair, Revell (Hasegawa) 1/48, konflikt sueski 1956

Postprzez Tomasz » środa, 9 lipca 2008, 10:00

Okopcenie malowałem jak zwykle farbą Tamiyi zmieszaną z matową bezbarwną z Gunze Sangyo. Tym razem nie dawałem dużo bezbarwnej, żeby warstwa farby była jak najcieńsza. Pionowe zacieki robiłem ściętą na ostro gumką kreślarską. Po prostu ścierałem deliatnie pionowymi ruchami trochę farby z okopcenia, nanosiłem nową warstwę okopcenia i tak kilka razy pod rząd. Na samym końcu wtarłem w okopcenia pastele MiGa zmiękczając zbyt ostre krawędzie kolorów.

Tomek
Tomek Gronczewski
http://www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 148
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01

Re: F4U-7 Corsair, Revell (Hasegawa) 1/48, konflikt sueski 1956

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 17 lipca 2009, 10:25

Wiem Tomku, że odgrzewam Ci kotleta sprzed roku, ale przeglądając właśnie PME trafiłem ponownie na Twój świetny model i jedna rzecz mnie zaintrygowała. Mam ten sam przepak Revella na półce, nie zaglądałem do niego od wieków i nie mam całkowitej pewności w tej sprawie, ale chyba się nie mylę, że w załączonych do revellowskiego zestawu kalkach nie ma 'syrenki'? A w Twojej relacji nie wspominasz o wykorzystaniu innych kalek, na zdjęciach przedstawiających roboty malarskie też nie znalazłem 'momentu' pojawienia się tego elementu. Oświeć mnie proszę i rozwiej moje wątpliwości: 'syrenkę' pożyczyłeś z zestawu Hasegawy? A może malowałeś od masek?

Nie piszesz także o ewentualnej waloryzacji wnętrza kabiny, które jest odrobinę ubogie w modelu Hasegawy/Revella. Dodawałeś tu jakieś detale?

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: F4U-7 Corsair, Revell (Hasegawa) 1/48, konflikt sueski 1956

Postprzez Jaho63 » piątek, 17 lipca 2009, 11:21

Tomasz napisał(a):Trzeci i póki co ostatni Corsair

No jak to? Tomek, nie poznaję Cię :) A Aldrich, Hanson, Walsh, Boyington? :)
Co do modelu, co tu gadać, nawet nie, że świetny, po prostu "Tomkowy" :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F4U-7 Corsair, Revell (Hasegawa) 1/48, konflikt sueski 1956

Postprzez dewertus » piątek, 17 lipca 2009, 11:37

Bardzo ładny model :mrgreen: w dodatku prezentujący jeden z mniej popularnych, a zarazem bardzo ciekawych konfliktów XX w. (tylko sceneria jakoś nie bardzo pasuje - jesli dobrze pamiętam to jednostka 15F operowała z lotniskowca anie lądu...)
pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: F4U-7 Corsair, Revell (Hasegawa) 1/48, konflikt sueski 1956

Postprzez spiton » piątek, 17 lipca 2009, 11:54

Świetne okopcenie świetne zdjęcie !!!
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F4U-7 Corsair, Revell (Hasegawa) 1/48, konflikt sueski 1956

Postprzez Tomasz » sobota, 18 lipca 2009, 14:53

Dzięki za uwagi!
Podstawka to efekt mojego lenistwa. Zacząłem robić fragment pokładu lotniskowca, ale wymiękłem i postawiłem F4U-7 na mojej standardowej podstawie do zdjęć. Wewnątrz kabiny wiele nie zmieniłem. O ile pamiętam, to oryginalny fotel zamieniłem na fotel posklejany z elementów z płytki plastikowej 0.2mm, a pasy wymieniłem na blaszane. Dodałem na pewno celownik K-14 z Quickboosta i dorobiłem małe panele po obu stronach celownika nad tablicą przyrządów.
Syrenka i numer seryjny były wydrukowane na drukarce OKI DP-5000. Reszta była malowana za pomocą masek. Jeśli jesteś zainteresowany, to mam jeszcze jeden komplet kalek i mogę Ci wysłać. Właśnie wysłałem Ci info na priva.
Tomek Gronczewski
http://www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 148
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01

Re: F4U-7 Corsair, Revell (Hasegawa) 1/48, konflikt sueski 1956

Postprzez Ostach » niedziela, 19 lipca 2009, 23:32

No fajny kolega z Suezu dla mojego Wyverna. Fajnie by było zobaczyć więcej samolotów z tego konfliktu.

Model do pozazdroszczenia.

pozdrawiam!
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości