Jakowlew UT-2 1:48 żywica producent ?

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Jakowlew UT-2 1:48 żywica producent ?

Postprzez RH » sobota, 4 maja 2013, 18:52

Obrazek
Przedstawiam modelik ,wobec którego będę szczery aż do bólu,co może nie którym osobom sie spodobać ,ale co tam :) a więc:......
Tym razem model zza wschodniej granicy z byłego "Kraju Rad" czyli UT-2.
I to by było na tyle optymizmu :)Tylko dlatego go zrobiłem ,bo został mi on podarowany .Nie wiem ile to,to kosztuje ,ale raczej nie skusiłbym się na zakup a to za sprawą tego że jest to po prostu "gniot" .Nie będę się rozpisywał na temat wad i niedokładności bo powstała by z tego rozprawa doktorska .
Doszedłem do wniosku że nie będę poprawiał błędów ,które powstały przy wykonywaniu "matki" i zrobię go tak jak wypuścił producent.(którego notabene nawet nie widnieje na skromnej instrukcji.Przynajmniej na tym egzemplarzu) I zrobię go tak jak jest....no...może poza jednym wyjątkiem zamiany cylindrów silnika (wykorzystałem żywiczne z Vectora do Po-2)Bo te z zestawu to już kompletna ruina .
Może to być wypowiedź drastyczna ,ale uważam że ten kto robił "matkę " tego modelu ,powinien raczej sprzedawać kwiatki .Nawet w 20% poziom nie jest podobny do np:Planet model lub Silver Wings . Wiem że brakowało w 1:48 modelu tego samolotu na rynku i producent chcąc zapełnić tą lukę ,wypuścił w pośpiechu dla zrobienia kaski żywiczkę . Niestety z uszczerbkiem dla modelu .Przy tak prostym modelu można było się bardziej postarać .
No dosyć tej krytyki czas na model .Ile się dało to z niego wydusiłem a efekt na fotkach :)
Model poza zmiana cylindrów ,jest taki jaki został stworzony przez producenta ,aby można zobaczyć było wszystkie "bobole"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

Re: Jakowlew UT-2 1:48 żywica producent ?

Postprzez Tenzan » sobota, 4 maja 2013, 19:28

Witam,
trudno z "takiej odległości" wypowiadać się o jakości modelu. Wierzę w słowo pisane :-).
Kilka pytań się zrodziło:
1. Czy model posiadał w swym wyposażeniu kalki lotnictwa polskiego?
2. Czy niektóre elemementy są "zbrojone" ?
3. Czy jest "pudło" tego modelu?
4. Czy poza "deską" jest dostępna "strzałka" ?

Pozdrawiam,
Tenzan
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 21:32

Re: Jakowlew UT-2 1:48 żywica producent ?

Postprzez potez » sobota, 4 maja 2013, 19:59

A to nie jest przypadkiem produkt partyzantów z wybrzeża? Bo coś mi chodzi po głowie, że to był jeden z pierwszych ich wypustów razem z PWS-10?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4683
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jakowlew UT-2 1:48 żywica producent ?

Postprzez tytus » sobota, 4 maja 2013, 20:14

potez napisał(a):A to nie jest przypadkiem produkt partyzantów z wybrzeża? Bo coś mi chodzi po głowie, że to był jeden z pierwszych ich wypustów razem z PWS-10?

Tak jest, model został wydany pod szyldem "X RESIN" .
Tenzan napisał(a):1. Czy model posiadał w swym wyposażeniu kalki lotnictwa polskiego?

Wcale nie ma kalkomanii, ale są maski montexowej jakości.
Tenzan napisał(a):2. Czy niektóre elemementy są "zbrojone" ?

Nie, tylko żywica, bez wzmocnień.
Tenzan napisał(a):3. Czy jest "pudło" tego modelu?

Jest pudło całkiem solidne z kolorową okładką
Tenzan napisał(a):4. Czy poza "deską" jest dostępna "strzałka" ?

Tylko deska
W pudełku jest też mała blaszka z tablicami przyrządów i pasami, oraz klisza z zegarami.
Avatar użytkownika
tytus
 
Posty: 320
Dołączył(a): środa, 9 stycznia 2008, 00:37

Re: Jakowlew UT-2 1:48 żywica producent ?

Postprzez RH » sobota, 4 maja 2013, 20:39

tytus napisał(a):
potez napisał(a):A to nie jest przypadkiem produkt partyzantów z wybrzeża? Bo coś mi chodzi po głowie, że to był jeden z pierwszych ich wypustów razem z PWS-10?

Tak jest, model został wydany pod szyldem "X RESIN" .
Tenzan napisał(a):1. Czy model posiadał w swym wyposażeniu kalki lotnictwa polskiego?

Wcale nie ma kalkomanii, ale są maski montexowej jakości.
Tenzan napisał(a):2. Czy niektóre elemementy są "zbrojone" ?

Nie, tylko żywica, bez wzmocnień.
Tenzan napisał(a):3. Czy jest "pudło" tego modelu?

Jest pudło całkiem solidne z kolorową okładką
Tenzan napisał(a):4. Czy poza "deską" jest dostępna "strzałka" ?

Tylko deska
W pudełku jest też mała blaszka z tablicami przyrządów i pasami, oraz klisza z zegarami.

Ja z wymienionych rzeczy nie miałem :żywice w woreczku foliowym + instrukcja + kalka z numerkami i blaszki na deski z zegarami
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Jakowlew UT-2 1:48 żywica producent ?

Postprzez tytus » sobota, 4 maja 2013, 20:47

RH napisał(a):Ja z wymienionych rzeczy nie miałem :żywice w woreczku foliowym + instrukcja + kalka z numerkami i blaszki na deski z zegarami

Bo ja mam wersję "Profi Pack" a Ty pewnie miałeś "Weekend Edition" :lol:
Avatar użytkownika
tytus
 
Posty: 320
Dołączył(a): środa, 9 stycznia 2008, 00:37


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 185 gości