Jet Provost T.5A FLY 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Jet Provost T.5A FLY 1/48

Postprzez Robert Thorz » wtorek, 7 maja 2013, 08:54

Witam

Prezentuję galerię nowo ukończonego modelu Provost-a. Jako że mam zamiar wykonać kolekcje 10-12 Brytyjskich maszyn odrzutowych od czegoś było trzeba zacząć. Model firmy Fly wpadł mi w ręce po okazyjnej cenie a zawsze mi się takie oldschoolowe maszyny podobały i chciałem go mieć w swojej kolekcji. Niestety okazał się być średnim tematem relaksacyjnym i było trzeba włożyć w niego trochę pracy. Szczególnie spasowanie kokpitu i oszklenia tak niepozorne i łatwe okazało się piętą achillesową tego zestawu. Kalki też są miernej jakości. Trzeba uważać, bo są bardzo delikatne, lubią się strzępić i są na tyle cienkie, że kolory kamo niestety przebijają przez nie. Ale po przebrnięciu przez te wszystkie niedogodności otrzymujemy całkiem sympatyczny i efektowny model. Ja w swoim Provoscie pokusiłem się o wykonanie dodatkowego nitowania(debiut), jak i wychylenia wszystkich powierzchni sterowych. Efekt może nie powala, ale ja jestem zadowolony. Na dniach jeszcze raz zdemontuję przednią owiewkę i ją poprawię. Wyszło mi tam małe niedopasowanie i chcę to poprawić. Mam zamiar dodać jeszcze kilka zawieszek remowe before fly. Ogólnie oceniam model na 4. Jak ktoś chce powalczyć z tym modelem to polecam nabyć kalki Xtradecal. Są tam fajne malowania i o niebo lepsze jakościowo kalki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przepraszam za jakośc zdjęć , ale nadal się uczę.
Mam nadzieję że model będzie się podobać ale za wszystkie cenne uwagi z góry dziękuję.

Robert
IPMS Polska/silesia
Ostatnio edytowano wtorek, 7 maja 2013, 18:58 przez Robert Thorz, łącznie edytowano 1 raz
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Jet Provost T.5A FLY 1/48

Postprzez Voltan » wtorek, 7 maja 2013, 10:17

Wogóle nie znam tej konstrukcji, ale prezentuje się bardzo przyjemnie. fajnie wygląda na tej plycie lotniska i wózek z butlami dodaje uroku. Podoba się.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jet Provost T.5A FLY 1/48

Postprzez jarek38 » wtorek, 7 maja 2013, 18:25

Model prezentuje się bardzo efektownie, gratuluję. Jeżeli możesz wrzucić kilka zbliżeń np. fotele, deska, to proszę.
jarek38
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 19 grudnia 2009, 16:17

Re: Jet Provost T.5A FLY 1/48

Postprzez Robert Thorz » wtorek, 7 maja 2013, 20:05

Jutro postaram się wrzucić kilka ujęć szczegółów.
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Re: Jet Provost T.5A FLY 1/48

Postprzez Adam » wtorek, 7 maja 2013, 20:39

Piękne maleństwo.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jet Provost T.5A FLY 1/48

Postprzez Robert Thorz » środa, 8 maja 2013, 09:38

Obiecane zbliżenia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na zdjęciach wyszło jeszcze kilka niedociągnięć na modelu. Szczególnie na ogonie. Do końca tygodnia to poprawię.
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości