SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez Robert Thorz » wtorek, 7 maja 2013, 09:15

Witam

Oto kolejny nowo ukończony model. Nikomu chyba nie muszę przedstawiać tego zestawu. Wiele osób go ma w swojej kolekcji lub na warsztacie, tylko odziwo jakoś galerii nie widać. W modelu użyłem dodatkowo maski Montex-u, blachę Parta oraz kalki Rotor-decals. Przedział silnikowy, silnik, oraz tunel doprowadzający powietrze został wykonany od podstaw. Jakość zestawu wtryskowego naprawdę jest imponująca, mam nadzieje, że producent zachwyci nas niebawem kolejnym tak pięknym zestawem. O ile wtrysk był wyśmienity, to już maski wymagały odrobinę ingerencji, choć były moim zdaniem nieocenioną pomocą przy budowie tego modelu. A jeśli chodzi o Parta to zastrzeżenia mam co do wielkości siatek. Są stanowczo za małe. Kalki Rotor-Decals są nalewno dużo lepsze od zestawowych, ale trzeba uważać. Są bardzo delikatne i mają sporo filmu. Lepiej je obcinać. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemności.

Ogólnie model oceniam z wszystkimi dodatkami na 5. Wszystkim mogę polecić ten model w ciemno. Dla mnie budowa Puszczyka była samą przyjemnością.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przepraszam za jakość zdjęć ale nadal się uczę tego fachu.
Mam nadzieję że model się podoba , ale za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Robert
IPMS Polska/Silesia
Ostatnio edytowano środa, 8 maja 2013, 09:56 przez Robert Thorz, łącznie edytowano 2 razy
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Reklama

Re: SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez tytus » wtorek, 7 maja 2013, 13:38

Cieszy oczy ten Puszczyk. Pomimo tego, że cały zielony, to jednak biały... kruk na forach.
Dzięki za uwagi nt. kalkomanii. Kalki puszczykowe były moimi pierwszymi kalkami, więc jeżeli chodzi o wielkość przeźroczystego filmu obiecuję poprawę. Natomiast jeżeli chodzi o grubość, to na to już nie mam wpływu. Drukuję w Techmodzie, ponieważ na chwilę obecną to chyba najlepsze wyjście, ale może z czasem wykombinuję coś innego.
Podeślę Ci później kilka wskazówek, co można jeszcze poprawić na szybko.
To co teraz? Może następny SW-4? Np. "czerwony Olek"?
Avatar użytkownika
tytus
 
Posty: 320
Dołączył(a): środa, 9 stycznia 2008, 00:37

Re: SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez Seweryn » wtorek, 7 maja 2013, 13:58

Bardzo ładny, czy to jest ten którego na żywo oglądałem w Koprivnicy?
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2072
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez Robert Thorz » wtorek, 7 maja 2013, 17:35

tytus napisał(a):Podeślę Ci później kilka wskazówek, co można jeszcze poprawić na szybko

Super, czekam na wskazówki i wielkie dzięki że Ci się chciało te kalki zrobić. Jak to powiadają po Japońsku. SzaaCuuunn :mrgreen:

tytus napisał(a):To co teraz? Może następny SW-4? Np. "czerwony Olek"?

Jak narazie to odpada. Na chilę obecną na tapecie jest Aifixowy LYNX i Tornado z Hobby Boss-a. Potem będzie długa przerwa ( Na świat przyjdzie mój potomek/potomki :mrgreen: ) ale potem to nie wykluczam. Bo model robiło się uroczo.

Seweryn napisał(a):Bardzo ładny, czy to jest ten którego na żywo oglądałem w Koprivnicy?


Tak Sewerynie. To ten z Koprivnicy.
Ostatnio edytowano wtorek, 7 maja 2013, 17:52 przez Robert Thorz, łącznie edytowano 1 raz
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Re: SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez Seweryn » wtorek, 7 maja 2013, 17:48

Robert Thorz napisał(a):
Seweryn napisał(a):Bardzo ładny, czy to jest ten którego na żywo oglądałem w Koprivnicy?


Tak Sewerynie. To ten z Koprivnicy.

No to na żywo wygląda jeszcze lepiej :)
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2072
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez jarek38 » wtorek, 7 maja 2013, 18:18

Nie widziałem jeszcze tak dobrze zrobionego Puszczyka -BRAWO!
jarek38
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 19 grudnia 2009, 16:17

Re: SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez Slash » wtorek, 7 maja 2013, 19:28

Fajny. Też robiłem zielonego, najbardziej irytowało mnie dopasowanie zamkniętych drzwi oraz malowanie, a raczej maskowanie szybek i uszczelek. Extra, że jest silnik :!:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez Robert Thorz » wtorek, 7 maja 2013, 19:59

Dzięki. Cieszę sie że się podoba. Faktycznie malowanie tej całej szklarni od środka i na zewnątrz to było nie lada wyzwanie. Silnik zrobie chyba jeszcze jeden na matkę. Może ktoś chętny znajdzie się na odlanie z żywicy i drobny handel ;o)
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Re: SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez Adam » wtorek, 7 maja 2013, 20:52

Bardzo piękne maleństwo.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez Robert Thorz » środa, 8 maja 2013, 09:29

Dodaje jeszcze kilka zbliżeń detali.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Re: SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez piotr dmitruk » środa, 8 maja 2013, 10:33

Pięknie w skali wyglądają: silnik, siatki i wycieraczka. Nie można tego jednak powiedzieć o innych drobnych elementach- antenach, klamce i płozie tylnej. Fabryczne elementy są wyraźnie zbyt grube.
Ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne.
Zdjęcia zdecydowanie lepsze, potrzebujesz jednak znacznie lepszego światła.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez Robert Thorz » środa, 8 maja 2013, 10:41

Dzięki Piotrze. Elementy o których wspomniałeś może faktycznie są proporcionalnie za duże , choć w realu wygladają dużo lepiej. A jesli chodzi o zdjęcia to chyba w moim przypadku zaopatrzę się w namiot bezcieniowy i jeszcze jedną lampę z odpowiedną żarówką.
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Re: SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez Aleksander » środa, 8 maja 2013, 21:03

Gratuluję "Puszczyka" - chyba mnie zachęciłeś do wyjęcia wyprasek z pudełka - przyda się jakaś zmiana po Spitfire'ach :lol: . Będę korzystał ze zdjęć Twojego modelu, choć silnika nie zrobię.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez Robert Thorz » czwartek, 9 maja 2013, 06:45

Witaj Aleksandrze.
Cieszę się że Kogoś mogłem natchnąć do pracy nad kolejnym Puszczykiem. Polecam. Model naprawde relaksacyjny. Jedynie co moge dodać ku przestrodze, to to iż lepiej opierać się na zdjęciach niż instrukcji. W instrukcji np: łopaty wirnika są w drugą stronę co jest błędem. Tak samo jak malowanie od spodu łopat. Powinno być zielone, a nie szare. Ale jak będziesz już na etapie budowy to służę pomocą.
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Re: SW-4 Puszczyk AeroPlast 1/48

Postprzez Aleksander » czwartek, 9 maja 2013, 10:38

Dzięki - pudełko już wyjąłem, muszę tylko skończyć kolejną porcję rozpoczętych "Złośnic". Na bank będę prosił o rady!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron