P-400, 1:48, Eduard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-400, 1:48, Eduard

Postprzez michalp78 » sobota, 11 maja 2013, 12:45

Niestety to kaszana prosto z pudła (wywaliłem radio i dodałem jakieś pasy). Robiony bez napinki bo punktem wyjścia był zestaw z pękniętym oszkleniem. Od siebie dodałem jeszcze kilka baboli z jego przyklejeniem (szpachla odeszła miejscami razem z maskowaniem. Kalkomanie zestawowe chciałem zamienić na jakieś o lepszych kolorach, ale niestety te, które zaaplikowałem mają koszmarne przesunięcia. Malowany farbami mieszanymi na oko z tego co było pod ręką.
Przepraszam za fatalną jakość zdjęć i brak pitotki, która ułamała się przy fotografowaniu.

Edycja:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Postaram się jeszcze kiedyś poprawić zdjęcia.
Ostatnio edytowano środa, 15 maja 2013, 23:56 przez michalp78, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 20:30

Reklama

modele polskich samolotów

Re: P-400, 1:48, Eduard

Postprzez dewertus » sobota, 11 maja 2013, 14:19

michalp78 napisał(a):Przepraszam za fatalną jakość zdjęć .... Postaram się jeszcze kiedyś poprawić zdjęcia.

Nie przepraszaj (słabe tłumaczenie lenistwa :mrgreen: ) tylko poświęć kilkanaście sekund na każde z nich i je popraw - nie jest to ani skomplikowane ani czasochłonne ;o)

Twoje zdjęcie
Obrazek

To samo zdjęcie po kliknięciu dwóch przycisków zmieniających jasność i półcienie...
Obrazek

Sam model bardzo fajny - właśnie skończyłem lekturę historii walk "Kogutów" na Guadalcanal więc idealnie wpasował mi się Twój model jako dopełnienie.
Ostatnio edytowano sobota, 11 maja 2013, 17:27 przez dewertus, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: P-400, 1:48, Eduard

Postprzez shivadog » sobota, 11 maja 2013, 14:38

Bardzo mi się podoba, ślady ekploatacji są w moim guście.
Mam wrażenie, że przydałoby się jeszcze nad wydechami popracować,
na twoich zdjęciach wyglądają trochę jak pomalowane tym samym kolorem co samolot.
Ostatnio edytowano sobota, 11 maja 2013, 18:38 przez shivadog, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: P-400, 1:48, Eduard

Postprzez spiton » sobota, 11 maja 2013, 17:40

Fajowy. Czuć go prawdziwym samolotem. Jak zresztą większość Twoich modeli. A może nawet wszystkie ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: P-400, 1:48, Eduard

Postprzez michalp78 » poniedziałek, 13 maja 2013, 22:26

Dzięki za dobre słowa.
Wydechy nie były malowane tym samym kolorem co samolot, ale faktycznie nie są najlepsze - poprawię. Trochę wytarły się też nieutrwalone pastele w okopceniach za rurami i kurz na oponkach. Najgorsze i najbardziej psujące efekt są te przesunięcia w gwiazdach. Może macie jakiś pomysł jak to poprawić?
Hubert, niestety te zdjęcia które widzisz są już po rozjaśnieniu - moja "małpa" w ogóle nie ma trybu manualnego i nawet czasu naświetlania nie mogę ustawić więc materiał wyjściowy jest po prostu bardzo słaby. Postaram się pożyczyć lepszy aparat i pstryknąć jeszcze raz po poprawkach.
A ten artykuł, o którym piszesz to ten w jednym z periodyków Kagero? Zdaje mi się, że są tam aż dwa zdjęcia tego egzemplarza. Może mógłby ktoś puścić mi skan tych fotek na priv, albo wkleić. Niestety ukazał się jak moja Aircobra była gotowa, a że równolegle w innym pisemku pojawił się tekst o wczesnych P-38 na Pacyfiku (z których jednego mam na myśli cały czas), to przysępiłem i wybrałem przyszłość.
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 20:30

Re: P-400, 1:48, Eduard

Postprzez michalp78 » wtorek, 14 maja 2013, 16:11

Pożyczyłem lepszy aparat i pogoda ładna więc będą nowe zdjęcia, ale muszę jeszcze poprawić parę drobiazgów w samym modelu, mała próbka (niestety znowu na "szybkim kartoflisku"). Mocno przerobione w edytorze Photobucketa:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 20:30

Re: P-400, 1:48, Eduard

Postprzez spiton » wtorek, 14 maja 2013, 19:07

Przesłona na maksa i środek obiektywu =/- 3 cm nad podstawką, a podstawka, 1,6m nad ziemią.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: P-400, 1:48, Eduard

Postprzez Gondol Jerzy » wtorek, 14 maja 2013, 22:55

O Michalp78, masz braki ze szkoły podstawowej!
U nas jak lądowały Jaki 1M to lotniska były rączką elegancko uklepane a nie tak jak tu... wstydź się!
Gondol Jerzy
 
Posty: 139
Dołączył(a): niedziela, 4 listopada 2012, 19:46
Lokalizacja: z nad Wisły

Re: P-400, 1:48, Eduard

Postprzez spiton » wtorek, 14 maja 2013, 23:05

Tak. wiem, że to kretowisko to prowizorka, ale równie dobrze, mógłbyś zamiast modelu ostawić na nim ogryzek. Jak prowizorka, to prowizorka. Model jest piękny !! Zrób porządne foty.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: P-400, 1:48, Eduard

Postprzez greatgonzo » środa, 15 maja 2013, 01:58

P-38 na Pacyfiku (z których jednego mam na myśli cały czas)


A co z Chico? Może będę miał dla Ciebie małą siurpryzę ;).

Podrasowałem sobie na własny użytek ze dwie Twoje fotki i też uważam, że model zasługuje na lepszą sesję. Trudno nie lubić Twojego podejścia do odwzorowania rzeczywistości :).
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-400, 1:48, Eduard

Postprzez Voltan » środa, 15 maja 2013, 07:55

Model bardzo mi sie podoba, szczególnie te delikatne otarcia. Natomiast zasługuje na lepsze zdjęcia.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: P-400, 1:48, Eduard

Postprzez michalp78 » środa, 15 maja 2013, 14:40

greatgonzo napisał(a):
P-38 na Pacyfiku (z których jednego mam na myśli cały czas)


A co z Chico? Może będę miał dla Ciebie małą siurpryzę ;).

:?: :?: :?:
Chico też będzie, ale tak bardzo lubię Corsairy, że nie chcę go popsuć. Czeka na czas, kiedy będę gotowy. Najpierw zalegacze, czyli modele, na których mi specjalnie nie zależy. Ta aircobra to właśnie taki. Teraz w żółwim tempie zabrałem się za popsutego kiedyś nieudolnym nitowaniem Hellcata. Będzie bardzo wczesny w zaskakującym malowaniu.

Co do odwzorowania rzeczywistości, to niestety tu się zupełnie nie popisałem:
Na tym zdjęciu niewiele widać:
ObrazekObrazek

ale już to bezlitośnie obnaża moją samowolkę w prowadzeniu linii podziału kolorów. Cały czas pamiętałem, że jest kolorowa fotka amerykańskiego P-400, ale jakoś nie skojarzyłem, że to właśnie mój BW-167. Po ptokach niestety.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 20:30

Re: P-400, 1:48, Eduard

Postprzez michalp78 » środa, 15 maja 2013, 23:37

No niestety, fotografa ze mnie nie będzie. W pożyczonej lustrzance Sony, nie działa autofokus i z kilkuset zdjęć, które zrobiłem większość była nie ostra. Coś nie tak jest też chyba z balansem bieli. Tylko to pierwsze mi się podoba. Może komuś by się chciało poprawić któreś? Ja niestety nie potrafię. Myślę, że i tak widać trochę więcej...
Nowe zdjęcia wkleiłem w pierwszym poście.
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 20:30

Re: P-400, 1:48, Eduard

Postprzez Aleksander » czwartek, 16 maja 2013, 20:16

Chciałem coś fajnego napisać, ale wszystko napisali moi poprzednicy, więc tylko dodam, że mimo tych niewielkich nieścisłości, całość mi się bardzo podoba!
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: P-400, 1:48, Eduard

Postprzez dewertus » piątek, 17 maja 2013, 13:43

michalp78 napisał(a):Hubert, niestety te zdjęcia które widzisz są już po rozjaśnieniu - moja "małpa" w ogóle nie ma trybu manualnego i nawet czasu naświetlania nie mogę ustawić więc materiał wyjściowy jest po prostu bardzo słaby.

Braki aparatu możesz w przyzwoitym zakresie "korygować" softwerem (np Picassą).

Co do zdjęć z artykułu - jeśli jest to nadal aktualne to daj znać.

Nowe zdjęcia mimo awarii sprzętowej całkiem sympatyczne :D
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości