P-39Q Airacobra Eduard 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-39Q Airacobra Eduard 1:48

Postprzez Zubu » sobota, 18 maja 2013, 16:53

Witam
Model budowałem z wątkiem warsztatowym. No niestety ciągle mam problem ze zrobieniem dobrych zdjęć ale trudno. Problemów przy budowie trochę było ale rozpisywać się nie będę bo wszystko jest w warsztacie.
Najgorsze jest to, że mimo dowalenia sporej ilości ciężarków to model pada na dupę :oops:

Edit:
Ćwiczę dalej ze zdjęciami. Stare całkiem wykasowałem i wstawiłem 3 nowe. Pobawiłem się z dociążeniem dzioba jak sugerował kolega michalp78 i się udało ale prócz kołpaka musiałem wywiercić jeszcze miejsce na ciężarek w dziobie kadłuba.
Jak uda się zrobić jeszcze lepsze zdjęcia to będę je dokładał, aż uzyskam zadowalający efekt :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 23 maja 2013, 21:54 przez Zubu, łącznie edytowano 1 raz
F-16 C Academy 1:48
Avatar użytkownika
Zubu
 
Posty: 67
Dołączył(a): poniedziałek, 9 marca 2009, 19:24
Lokalizacja: Srebrne Miasto

Reklama

modele polskich samolotów

Re: P-39Q Airacobra Eduard 1:48

Postprzez nariman » sobota, 18 maja 2013, 21:48

Model na pewno jest fajny, piszę że jest na pewno fajny bo fotki nic nie pokazują i trudno coś z nich coś wywnioskować.
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: P-39Q Airacobra Eduard 1:48

Postprzez michalp78 » niedziela, 19 maja 2013, 08:06

Zubu napisał(a):Witam

Najgorsze jest to, że mimo dowalenia sporej ilości ciężarków to model pada na ...

No niestety, tak ten model ma. Ja też władowałem do dzioba wszystko co miałem pod ręką i wydawało mi się niemożliwe żeby nie stał (nawet sprawdzałem przed sklejeniem), ale po dołożeniu stateczników - klapnął. Wyjściem okazało się urwanie kołpaka, wydrążenie jego tylnej ściany i dociążenie ołowiem. Teraz jest blisko punktu równowagi, ale na szczęście po właściwej stronie. Jeśli nie zależy Ci na kręcącym się śmigiełku to spróbuj. Dodam jeszcze, że aircobra Eduarda ma ewidentnie za krótką goleń przednią i stoi zbyt poziomo. Gdyby miała prawidłową doważenie byłoby jeszcze trudniejsze. A modelik fajny - może troszkę zbyt monotonny, ale fajny.
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 20:30

Re: P-39Q Airacobra Eduard 1:48

Postprzez Zubu » czwartek, 23 maja 2013, 21:58

michalp78 napisał(a):Wyjściem okazało się urwanie kołpaka, wydrążenie jego tylnej ściany i dociążenie ołowiem. Teraz jest blisko punktu równowagi, ale na szczęście po właściwej stronie. Jeśli nie zależy Ci na kręcącym się śmigiełku to spróbuj.


Dzięki za poradę - udało się :)
F-16 C Academy 1:48
Avatar użytkownika
Zubu
 
Posty: 67
Dołączył(a): poniedziałek, 9 marca 2009, 19:24
Lokalizacja: Srebrne Miasto

Re: P-39Q Airacobra Eduard 1:48

Postprzez Voltan » czwartek, 23 maja 2013, 22:13

Zdjęcia mogłyby być lepsze, bo nie pokazują wszystkiego. Obserwowałem warsztat, z trudności wyszedłeś obronną ręką.
Model się podoba. Ładne zacieki na skrzydłach i obicia.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: P-39Q Airacobra Eduard 1:48

Postprzez Zubu » niedziela, 29 września 2013, 15:12

Tak mnie wzięło i zrobiłem parę zdjęć do starocia :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
F-16 C Academy 1:48
Avatar użytkownika
Zubu
 
Posty: 67
Dołączył(a): poniedziałek, 9 marca 2009, 19:24
Lokalizacja: Srebrne Miasto

Re: P-39Q Airacobra Eduard 1:48

Postprzez Voltan » poniedziałek, 30 września 2013, 15:47

Od razu lepiej, wygląda bardzo fajnie.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: P-39Q Airacobra Eduard 1:48

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 30 września 2013, 20:23

I mnie się Twoja ,,Kobra'' podoba :mrgreen: Wybór pomiędzy obracającym się śmigłem a uniesionym (do ataku?)dziobem może być trudny :mrgreen: Ale samoloty z kółkiem z przodu tak już mają :shock:
Ja miałem taki problem z P-61 i musiałem poważnie naruszyć swój zapas ciężarków wędkarskich, a że pomyślałem o tym wcześniej to nawet śmigła mi się obracają :mrgreen:
A Aircobre zachęcony Twoim modelem też postanowiłem sobie machnąć :!: :idea: :lol: Tyle że w 1/72 :P
I też amerykańską a nie jakąś tam bolszewicką :roll:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości