RQ-4 Global Hawk Italeri 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

RQ-4 Global Hawk Italeri 1:72

Postprzez ariel007 » czwartek, 23 maja 2013, 21:37

Witam wszystkich.

Dzisiaj przedstawiam największego drona z arsenału USA (na szczęście jest on tylko dronem zwiadowczym). Model ten to przepak modelu japońskiej firmy Platz. Włosi dali swoje kalki a zabrali śrubkę do mocowania "mocowania" skrzydeł. Model nie ma dużo części. Trudność sprawiają krzywizny (trzeba je dobrze wyszlifować) kadłuba. Jest to pierwszy mój model w całości sklejony klejem CA (cała "trójca": klej CA, przyspieszacz i debonder). Z klejenia jestem zadowolony, z malowania nie (dokładnie z "brudzenia") za mocny zrobiłem postshading i potem to już szła katastrofa za katastrofą (głównie góra skrzydeł).

opis samolotu:
po polsku: http://pl.wikipedia.org/wiki/RQ-4_Global_Hawk , po angielsku: http://en.wikipedia.org/wiki/Northrop_Grumman_RQ-4_Global_Hawk

Dodatki do modelu: śrubka, 2 druciki jako symulacja przewodów hydraulicznych.
Model był pomalowany emaliami olejnymi MM, podkład na całość to Mr. base white Gunze (wszak oryginał jest "plastikowy") kadłub i dół skrzydeł to Gunship Gray (80%) zmieszany z Aircraft Gray (20%), niektóre panele to powyższa mieszanka + 10% białego. Góra skrzydeł to biała satynowa (RLM 21). Dysza to Gun Metal z MM. Emalie i kalki zabezpieczane Future. Wash to mieszanka Cold Grey MiG-a i Wash for Grey Decks AK Interactive. Podkreślenie linii paneli to Smoke Gray Gunze, okopcenia przy silniku to cienie Tamiyi. Góra skrzydeł została "osłabiona" Tensocromem White Oxid i na koniec na wszystko lakier satynowy (Future z domieszką flat base Tamiyi).

Zapraszam do galerii:

pudełko:
Obrazek

model:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niech się rury pną do góry...
In thrust we trust!
ariel007
 
Posty: 199
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:09
Lokalizacja: Wawer

Reklama

Re: RQ-4 Global Hawk Italeri 1:72

Postprzez ariel007 » wtorek, 4 czerwca 2013, 11:20

Fotka pokazująca rozpiętość skrzydeł

Obrazek
Niech się rury pną do góry...
In thrust we trust!
ariel007
 
Posty: 199
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:09
Lokalizacja: Wawer

Re: RQ-4 Global Hawk Italeri 1:72

Postprzez Solo » wtorek, 4 czerwca 2013, 11:23

Wygląda bardzo fajnie, a rozpiętość skrzydeł naprawdę robi wrażenie.
Ale zdjęcia... trochę więcej zbliżeń, pozwól się zachwycić tym modelem.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: RQ-4 Global Hawk Italeri 1:72

Postprzez Voltan » wtorek, 4 czerwca 2013, 21:52

Nie wiem jak to się stało, że ja taki model przeoczyłem?

Wygląda niesamowicie złowieszczo. Przód kadłuba przypomina "Obcego".
Normalnie ten pojazd latający jest jak mroczna zjawa z przyszłości, wieszcząca kres panowania ludzi w przestworzach.
No dobra trochę się zapędziłem :)

Co do modelu to wykonanie rewelacyjne. Bardzo podoba mi się malowanie i cieniowanie i wykończenie.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości