UH-1B Italeri 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

UH-1B Italeri 1:72

Postprzez Puskal » środa, 29 maja 2013, 20:09

Przedstawiam mój model Hueya. Model to dobrze znany Italeri w malowaniu NAVY. Model praktycznie prosto z pudełka, poprawiłem jedynie ogon i minimalnie pogrzebałem w kabinie (pikowane obicia z samoprzylepnej foli alu). HAL-3 SeaWolf latali na hueyach B i C, jednak wersja B była zmodernizowana i miała ogon z C (belka i statecznik pionowy), natomiast na zdjęciach statecznik poziomy wygląda jak od wersji B. Dlatego tez ogon wziąłem od wersji C (złom modelarski) i dodatkowo poprawiłem jego kształt dodając około 1mm (większa cięciwa i profilowe wygięcie w lewo). Najłatwiej rozróżnić wersję B od C po rurce pitota. B ma z przodu kadłuba przed kabiną pilotów po lewej stronie a C ma na dachu. Osłona silnika w B mogła być taka sama ja w C.
W malowaniu inspirowałem się tym zdjęciem:
http://www.seawolf.org/larryrogers/thir ... g_079.html
Widać wyraźnie że belka ogonowa jest nowsza, przedział za kabiną ciemniejszy a góra kadłuba wypłowiała, zwróćcie uwagę na różnokolorowe łopaty wirnika ogonowego. Dodatkowo ogon mocno okopcony od silnika.
Model czeka jeszcze na uzbrojenie, wyrzutnie rurowe miałem robić samodzielnie ale ostatnia informacja o Cobrze z MPM powstrzymała mnie przed tym (poczekam), zamiast sterowanych minigunów planuje wstawić po prawej pół calówkę a po lewej miniguna dla strzelca. Jak że nie wiem kiedy to nastąpi uznałem że model można już zaprezentować.

oto model:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Reklama

Re: UH-1B Italeri 1:72

Postprzez topik77 » wtorek, 4 czerwca 2013, 21:17

A mi się taki "golas" bardzo podoba
topik77
 
Posty: 271
Dołączył(a): piątek, 28 stycznia 2011, 23:15

Re: UH-1B Italeri 1:72

Postprzez spiton » wtorek, 4 czerwca 2013, 21:33

Fajnie wycieniowany. Brakuje mi jednak drobniejszych plamek i odbarwień. Bardzo dobrze wygląda szkło. Rozumiem że jest zestawowe.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: UH-1B Italeri 1:72

Postprzez Voltan » wtorek, 4 czerwca 2013, 21:45

Elegancki model, choć brakuje mi zbliżeń wnętrza. Fajnie wygląda ta pikowana tapicerka. Daj koniecznie zdjęcia jak już go dozbroisz.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: UH-1B Italeri 1:72

Postprzez donalyah00 » środa, 5 czerwca 2013, 11:18

Bardzo sympatyczny model. Niby nic szczególnego, ale jak się przyjrzeć to sporo można zobaczyć.
Podoba mi się czysty montaż i jak już zauważył spiton niezłe, subtelne zmęczenie jednolitej powłoki Olive Drab.
Twój UH-1 całkiem dobrze wygląda bez podwieszeń - miła odmiana od girland bomb i innych zabawek.
Mała sugestia na przyszłość - warto pocienić ścianki dyszy silnika (lub innych otworów). Chwila pracy, a model znacznie zyskuje na wyglądzie.
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: UH-1B Italeri 1:72

Postprzez Puskal » czwartek, 6 czerwca 2013, 00:48

Słuszna uwaga z tymi wylotami :) To prawd że w modelach nawet małe poprawki dodają realizmu, przy następnych będę bardziej pilnował.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: UH-1B Italeri 1:72

Postprzez Początkujący » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 10:18

A jak pofarbowałeś na zielono części przeźroczyste na dachu że nie straciły zbytnio przejrzystości :) ? Jestem na trochę amatorskim poziomie wykonywania modeli, więc bardzo bym prosił o jakąś sugestię :roll: .
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): wtorek, 28 sierpnia 2012, 10:34
Lokalizacja: Leszno

Re: UH-1B Italeri 1:72

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 10:35

Początkujący napisał(a):A jak pofarbowałeś na zielono części przeźroczyste na dachu że nie straciły zbytnio przejrzystości :) ?

One nie mają prawa stracić przejrzystości, bo w oryginale było to zielone plexi.
Sądzę, że tu użyta została zielona farba transparentna. W swojej ofercie mają je choćby Humbrol, Tamiya i chyba Vallejo...
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości