Boeing X-32A JSF [1/72]

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Boeing X-32A JSF [1/72]

Postprzez PiterATS » środa, 5 czerwca 2013, 01:33

Witam
Chciałbym przedstawić, w sumie pierwszy od bardzo dawna model latała, jaki zrobiłem. Jest nim prototyp dziwnego , komicznego i paskudnego Boeinga X-32, w skali 1/72 :mrgreen:
Model, to zestaw pakowany przez Italeri i Tamiyę, ja swój kupiłem w opakowaniu z dwiema gwiazdkami. Jeśli idzie o sam zestaw, to jest on naprawdę świetny. Spasowanie jest bardzo dobre i szpachlówka ogranicza się w zasadzie do zakrycia linii podziału pod kokpitem, powstałej z połączenia górnej połówki kadłuba z dolną, a który to podział nie istnieje w rzeczywistości. Poza ty mamy wgłębne linie podziału, świetnie zaznaczone powierzchnie sterowe, całkiem niezłe podwozie z lukami, komorę uzbrojenia (zrobiłem ją zamkniętą), niezłą dyszę wylotową silnika, kompletny kanał dolotowy powietrza zakończony I stopniem sprężarki i bardzo dobry kokpit. Niestety w parze z kokpitem nie idzie fotel pilota, wyglądający jakby był ciosany siekierą. Dlatego wymieniłem go na świetny, żywiczny fotel Aces II z Quickboost’a.
Model malowałem tradycyjnie farbami Gunze H + oleje dla niewielkich śladów eksploatacji i łosza.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pokrak powędruje na odpowiednią podstawę z gablotką, której początki prezentują się tak:

Obrazek

Pzdr
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 789
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Boeing X-32A JSF [1/72]

Postprzez spiton » środa, 5 czerwca 2013, 01:52

Piękny model i bardzo eleganckie zdjęcia. Zgrabny podpis na zdjęciach. Jedno z tych zdjęć chce dać do konkursu fotograficznego. Jak mi podpowiesz które to fajnie, a jak nie to sam dam rade.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Boeing X-32A JSF [1/72]

Postprzez PiterATS » środa, 5 czerwca 2013, 02:01

Dzięki, fajnie że zdjęcia ujdą w tłoku ;o) Co do konkursu, to nie chcę się narzucać. Zgłoś te, które podoba Ci się najbardziej :)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 789
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boeing X-32A JSF [1/72]

Postprzez spiton » środa, 5 czerwca 2013, 03:07

zgłosiłem to Obrazek
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Boeing X-32A JSF [1/72]

Postprzez Marcin_Matejko » środa, 5 czerwca 2013, 07:33

Ciekawy wynalazek :shock:
Czemu poszczególne panele pokrycia mają różne odcienie ? :?:
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1339
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Boeing X-32A JSF [1/72]

Postprzez piotr dmitruk » środa, 5 czerwca 2013, 08:51

Lubię tą niezgrabę, ale malowanie trochę mnie nieprzekonuje. Rozumiem, że to rozrywkowa odskocznia od "pełzaczy".
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Boeing X-32A JSF [1/72]

Postprzez raptorf22 » środa, 5 czerwca 2013, 08:58

Sam mam takiego rozgrzebanego, ale mój ma wycięte powierzchnie sterowe i próbuję skorygować błędny kształt kadłuba jaki ma ten zestaw. Ogólnie to Italerii wzorowała się na pierwszych projektach, a nie już fizycznych prototypach (zła wysokośći szerokość sterów kierunku, zamiast ostrych krawędzi miękkie itp)

Fajnie że pokazałeś ten model, to niezwykle ciekawy samolot, a ja takie ultranowoczesne uwielbiam! Mam obawy co do malowania, prototypy lotne ewidentnie są prawie białe, nie wiem co to za kolor dokładnie ale np: FS 36375 jaki sugeruje producent jest niewłaściwy, dlatego trzeba kombinować. Samo wybranie ciemniejszych paneli jest dyskusyjne, ale mogłeś go bardziej agresywnie upaprać od strony komory uzbrojenia. Komory podwozia były bardziej brązowe niż białe.
Ogólnie podoba mi się, dobrze że pokazałeś i przypomniałeś że to latało dekadę temu.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Boeing X-32A JSF [1/72]

Postprzez Maciej Gruca » środa, 5 czerwca 2013, 10:29

Pamiętam, że gdy były prowadzone oba projekty badawcze (JSF i ATF), bardzo byłem rozczarowany, gdy w obu przegrali moi wizualni faworyci :-| X-32 szalenie mi się podoba a YF-23...to już wolę nie pisać - absolutny majstersztyk! Kiedyś popełniłem oba i mimo tego, że to 1:72 i większość modeli w tej skali "wyleciała", te dwa zostawiłem. Bardzo żałuję, że nie ma ich w 1:48. Może kiedyś jakiś Chińczyk, swymi drobnymi rączkami, wykona dla mnie taką miniaturę :D
Zrób proszę jeszcze XF-23. Będę przeszczęśliwy :mrgreen:
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Boeing X-32A JSF [1/72]

Postprzez PiterATS » środa, 5 czerwca 2013, 11:54

Dzięki Panowie. Tak, ten model to odskocznia od pełzaczy, zresztą jak każdy samolot u mnie (powoli robi się kolejny) ;o) Jeśli idzie o błędy zestawu i zalecane przez instrukcję kolory, to nie chciałem zbyt kombinować, dlatego wszystko zrobiłem "spudła", prócz wspomnianego fotela, który mi się ewidentnie nie podoba.
Natomiast jeśli idzie o różnokolorowe panele, to taki miałem zamiar. Samolot sam w sobie jest dziwny i kontrowersyjny i chciałem to jeszcze bardziej podkreślić poprzez malowanie- skoro cały płatowiec jest jednolity, to pozostaje tylko różnicowanie odcieni na pojedynczych panelach. Ot taka luźna, frajdolarska zabawa z tym modelem, która dostarczyła mi wiele rozrywki ;o)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 789
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boeing X-32A JSF [1/72]

Postprzez Solo » środa, 5 czerwca 2013, 21:29

Fajny, naprawdę fajny.
Takie małe koromysło, ale pewnie trochę z nim roboty było?
Powiedz mi, jak robiłeś te różnokolorowe panele: po prostu maskowałeś je i malowałeś innym odcieniem, czy jakoś inaczej?
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Boeing X-32A JSF [1/72]

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 5 czerwca 2013, 23:34

Maciej Gruca napisał(a): Może kiedyś jakiś Chińczyk, swymi drobnymi rączkami, wykona dla mnie taką miniaturę :D

Zadowolony?
Obrazek
Obrazek
http://www.britmodeller.com/forums/inde ... mber-2013/
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Boeing X-32A JSF [1/72]

Postprzez Maciej Gruca » piątek, 7 czerwca 2013, 07:32

O kur...czaki :!: :!: :!: :!: :shock:
Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wiele radości wlałeś do mego serducha :mrgreen:
Rewelacja! Bardzo się cieszę. Powiem, że to jest drugi model, ex aequo z Mengowym D-9R Doobi, na który tak czekałem :)
Super! Dzięki za informację
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Boeing X-32A JSF [1/72]

Postprzez LazyCat » piątek, 7 czerwca 2013, 17:57

Bardzo fajny jest ten gad.
Prezentacija tez niczego sobie :D
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości