Bf 109 G-14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Bf 109 G-14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez Slash » czwartek, 17 lipca 2008, 00:04

Z racji, że jest to mój pierwszy post na forum pragnę wszystkich powitać :mrgreen: :!:
To forum oglądam sobie już jakiś, kto zagląda na inne możliwe, że kojarzy mnie pod innym nickiem.

A teraz samolocik.
Teoretycznie model przedstawia Bf-109 G14 Ericha Hartmanna z walk gdzieś tam na Węgrzech zimą '44/'45. Praktycznie jest to wypadkowa pomiędzy tym co znalazłem w pudełku z modelem, moimi umiejętnościami, a niezbyt dużą ilością materiałów jakie zebrałem przed budową. Zasadniczym źródłem była dla mnie barwna tablica z któregoś tam numery Lotnictwa. Spodobała mi się właśnie tamta interpretacja tego letadłą , gdyż w przeciwieństwie do innych tablic i modeli, samolocik nie był pokazany jako wyprany w super power persilu do białego. Zasadniczym zamiarem było osiągnięcie efekt ogólnego zmęczenia/zużycia, zwłaszcza jeśli chodzi o zimowy kamuflaż. Poza odstępstwami od oryginału, model posiada także kilka niedociągnięć jeśli chodzi o wykonanie. Wiąże się to w dużym stopniu z wieloma problemami jakie mnie spotkały w trakcie produkcji. Do dziś nikt z rodziny nie potrafi mi wytłumaczyć w jaki sposób na model spadła butelka sidolux'u. A to tylko jedna z ciekawostek. :mrgreen:

No i zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


CIACH !!! Zdjęcia wklejone niezgodnie z regulaminem
x.

A jak teraz :?: :roll:


Edit:
Ups ! Proszę o przeniesienie do galerii :P
Ostatnio edytowano czwartek, 17 lipca 2008, 18:20 przez Slash, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Reklama

Re: Bf-109 G14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez Marcin Starszewski » czwartek, 17 lipca 2008, 00:13

ładny kot :)
Warsztat: Spitfire Mk.Vb 1:32 Hobby Boss ... się robi
Marcin Starszewski
 
Posty: 322
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bf-109 G14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez Slash » czwartek, 17 lipca 2008, 18:32

Marcin_C napisał(a):ładny kot :)


Dziękuje :mrgreen:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Bf 109 G-14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez wojtek_fajga » czwartek, 17 lipca 2008, 19:05

Zainwestuj może w kawałek białego kartonu jako tło do zdjęć...
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Bf 109 G-14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez michal.s » czwartek, 17 lipca 2008, 21:46

wojtek_fajga napisał(a):Zainwestuj może w kawałek białego kartonu jako tło do zdjęć...

Albo rób wszystkie zdjęcia z kotem w tle :lol: :mrgreen:
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Bf 109 G-14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez RAV » czwartek, 17 lipca 2008, 22:43

Ja też jestem za kotem. To znaczy nie na zdjęciach (bo tam za kotem też coś jest, ale to nie ja), tylko tak ogólnie.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3299
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bf 109 G-14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez caughtinthemiddle » czwartek, 17 lipca 2008, 22:58

Ano trochę błędów się wkradło (abstrahując od samego modelu Aca) do wykonania maszyny.
Jeśli jesteś zainteresowany, jutro napiszę co i jak oraz wrzucę zdjęcia oryginalu, które muszę w tym celu zeskanować.
Niemniej z mojego punktu widzenia sympatycznie, że przygodę z forum zaczynasz od modelu maszyny Luftwaffe w mojej ulubionej skali ;o), mam nadzieję na kolejne - i nie bój się pytać/prosić o zdjecia, materiały itp., są ludzie, którzy chętnie pomogą, z racji nikłej produkcji własnej choć tyle mogą wnieść :-/
Głaski dla kocura ;o)
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Bf 109 G-14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez Slash » piątek, 18 lipca 2008, 00:25

W sumie karton posiadam, ale chciałem się pochwalić nową posadzką na balkonie oraz wypucowanym biurkiem. A to, że mama nie pozwoliła zdjąć prania na balkonie i kot za mną się plącze to nie moja wina :mrgreen: :roll: No i jak coś to mogę dać zdjęcia kota bez modelu i z dowolnym tłem :mrgreen:

No jeśli chodzi o model to tak jak mówię, zdaję sobie sprawę z błędów. Mnie najbardziej irytuje brak tylnej płyty pancernej w kabinie. Niestety nie przetrwała ona zbombardowania sidoluksem. Chętnie dowiem się co jest nie tak w samym modelu jak i wykonaniu. Mam ochotę powtórzyć w przyszłości ten model, może w 1:48. :twisted:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Bf 109 G-14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez Marcin Starszewski » piątek, 18 lipca 2008, 09:18

Generalnie to podziwiam Twoje samozaparcie, bo z tego co pamiętam miał to być relaksacyjny model zrobiony w dwa tygodnie, a "walczyłeś" z nim pół roku.

Pozdrawiam.
Warsztat: Spitfire Mk.Vb 1:32 Hobby Boss ... się robi
Marcin Starszewski
 
Posty: 322
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bf 109 G-14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez Der-Steppenwolf » piątek, 18 lipca 2008, 21:36

Jestem tu pierwszy raz więc witam wszystkich również serdecznie. Co do modelu kolegi... Jeśli mam być całkiem szczery to jest to najlepsza replika tej maszyny Hartmanna jaką kiedykolwiek widziałem. Owacje na stojąco! Zasyfiony w naturalny, dość duży, ale nie przesadzony sposób. Powala precyzją, tylko pogratulować precyzji i uporu. Jedynie wydaje mi się że aż taki weathering prezentował by się trochę lepiej na 1/48, byłby bardziej efektowny. No, ale każdy klei swoją skalę. A zdjęcie z kotem rozbrajające:) Pozdrawiam


EDYCJA :
Co do błędów się nie wypowiadam, bo musiałbym przejrzeć literaturę, słyszałem że zestaw ten sam w sobie ma wiele błędów. Płytę pancerną zawsze można dorobić, a swoją drogą jeśli model nie jest konkursowy, to chyba najbardziej liczy się satysfakcja.

Jeżeli zapomnisz dodać tekst, a nie ma jeszcze żadnej odpowiedzi, to edytuj swój poprzedni.
Avatar użytkownika
Der-Steppenwolf
 
Posty: 37
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 21:28

Re: Bf 109 G-14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez Leszek Szopieray » piątek, 18 lipca 2008, 22:39

Taa... kolego Slash/SmokHaosu model styrany nieziemsko, ale fajnie się prezentuje.
Pozdr
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Bf 109 G-14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez Slash » sobota, 19 lipca 2008, 03:20

Der-Steppenwolf napisał(a):Jeśli mam być całkiem szczery to jest to najlepsza replika tej maszyny Hartmanna jaką kiedykolwiek widziałem.

Nie sądziłem, że mój model spotka się z taką opinią. Dlatego tez jestem zaskoczony, a ponad to cieszę się, że model koledze przypadł do gustu :mrgreen:


Fakt, mój Messerschmitt jest mocno wymęczony, ale ja lubię takich brudasków :P. Przed rozpoczęciem budowy modelu wyszedłem z założenia, że chcę uniknąć takiego czystego efektu jak w przypadku modelu na zdjęciu poniżej. Jednak dopiero teraz, po budowie i przejrzeniu paru fotek dochodzę do wniosku, że o ile stopień wyeksploatowania zimowej farby jak i całego samolotu nie jest stały, to merytorycznie poprawniejszy jest jednak model na dole :roll: .

Obrazek
fotka pochodzi z: www.hyperscale.com
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Bf 109 G-14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez bartek piękoś » sobota, 2 sierpnia 2008, 18:30

Dla mnie ta powycierana odłażąca farba i przetarcia do poszczególnych kolorów pod białym są naprawdę ŚWIETNE.
Gratulacje!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Bf 109 G-14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez LordDisneyland » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 02:03

Trzeba by spytać mechaników Hartmanna, jak to wyglądało, bo on sam to pewnie nie miał się czasu przypatrzeć ... No, ale wolałby chyba jednak mieć jakieś swastyki na ogonie... :-> Co do kota, to uważaj, wygląda , że ma smak na letadła ;o) Najlepiej walnij jakąś fotę na tle mapy Węgier - zobaczymy, jak wyjdzie [ no i bezpieczniej] . Fajniejszy jest ten twój brudny, niż wyprany bieluch... Dało mi to do myślenia przed zaczęciem mojego modelu. Gratuluję!
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bf 109 G-14 "Hartmann's Jäger" Academy 1:72

Postprzez Rumcajs » sobota, 9 sierpnia 2008, 15:40

Tak jak napisał kolega caughtinthemiddle ten samolot w oryginale trochę inaczej wyglądał niż Twój model.
W linku możesz obejrzeć, wg mnie i nie tylko, chyba najbardziej zbliżony model do originału jaki dane mi było oglądać.
http://modelforum.upce.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=19495

Ale nie przejmuj się, tymi krytycznymi uwagami, początki zawsze są trudne, a bardziej doświadczeni koledzy napewno zawsze będą służyć radą, czy zdjęciami..., co napewno zaowocuje bardziej poprawnymi merytorycznie modelami.
Mimo, że z modelarstwem mam kontakt od wielu lat, sam staram się zawsze wypytać o malowania i inne szczegóły, kolegów o których wiem, że mają wielką wiedzę w damym temacie. Sam interesuję się prawie wszystkim co latało w czasie DWŚ, więc nie mam szans mieć tak szczegółowej literatury czy wiedzy specjalistycznej, na szczęscie są takie fora jak to. :mrgreen:
Pozdrawiam
Marcin Surzyn
Avatar użytkownika
Rumcajs
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 18:22
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 204 gości