Mig 3, Trumpeter 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez Jacek K » sobota, 15 czerwca 2013, 11:14

Mig 3 skończony. Zestaw Trumpetera raczej skromny bo kokpit i wnęki podwozia praktycznie gołe ale ogólnie dość sympatycznie się składa. Niektóre elementy bardzo grube jak np. osłony goleni podwozia, to jednak tez da się poprawić. Zdecydowałem się na malowanie zimowe. Ciężki ten biały do roboty. Na modelu nie ma kalek, wyłącznie malowane znaki. Tak to wyszło:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jacek K
 
Posty: 271
Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2012, 12:53

Reklama

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez Murek » sobota, 15 czerwca 2013, 13:34

Wyszło bardzo fajnie :D Model wykonany z wyczuciem, takie lubię :D Miłe dla oka przetarcia białej farby :D

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 15 czerwca 2013, 21:07

Jak dla mnie to właśnie przetarcia są najsłabszym elementem modelu, zwłaszcza na skrzydłach widać linie skrobania, które w realu miałyby około pół metra. Bardziej realne raczej byłyby imitacje złuszczeń z przetarciami tylko w niektórych miejscach. Ale całość wygląda bardzo dobrze, zwłaszcza czerwone malowanki i ich wytarcia na osłonach rur wydechowych. Się mi podoba.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez hacz » niedziela, 16 czerwca 2013, 12:35

Podpiszę się pod tym co napisał Piotr. Na pewno samo detalowanie zestawu na wysokim poziomie, a z malowaniem hmm.. jakoś nie do końca mi podchodzi. Jeśli mówimy o obdrapaniach i przecierkach to nie widać ni w ząb kolorków zielonych, są raczej szarości, po drugie może troszeczkę więcej brązów by się przydało. Jeszcze jako takie drobnostki to można by było przybrudzić opony oraz delikatnie ich ugiąć. Czekam na kolejną twoja pracę na forum oczywiście ;o)
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez Jacek K » niedziela, 16 czerwca 2013, 13:25

Zawsze jeszcze coś można dodać :) Co do przetarć to wszystkie (te od góry) są do zielonego bo pod białym mam na całej powierzchni zielony (to raczej wina moich mizernych umiejętności fotograficznych, że mało tego zielonego widać ). Oponki są dość utytłane, już więcej ich nie będę brudził. Może po weekendzie (będę miał lepszy aparat) zrobię jeszcze jakieś fotki przy dziennym świetle to będzie lepiej widać-również tą zieleń przebijającą spod białego.
Jacek K
 
Posty: 271
Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2012, 12:53

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez xmald » niedziela, 16 czerwca 2013, 16:16

A ja jestem zachwycony, gdyby foty były lepsze można by śmiało uwierzyć, że to pierwowzór a nie model!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez MIRO » poniedziałek, 17 czerwca 2013, 18:16

Mam nieco ambiwalentne odczucia. Bardzo podoba mi się poziom uzupełnień, które wykonałeś. Ale z drugiej strony malowanie pokazuje, że zimowe malowanie nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Najbardziej jednak razi mnie to, że pomimo dobrych jak na warunki sowieckie zdjęć oryginału skopałeś malowanie merytorycznie.
Mimo to jestem raczej na tak.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez Jacek K » wtorek, 18 czerwca 2013, 10:06

Niestety malowanie zimowe nie jest łatwe a wręcz bardzo trudne zwłaszcza na takim samolocie jakim był Mig 3 (prawie gładka powierzchnia, nie licząc tego kawałka skrzydła i kadłuba gdzie była blacha) Poza tym biały kolor na takiej powierzchni nastręcza następnych problemów-jak go zróżnicować, żeby nie był zbyt jednolity. Podczas procesu nanoszenia zużyć, zabrudzeń itd korzystałem właśnie z fotek (nadających się, czytelnych miałem około 20). Niektóre były prawie nówki inne zjechane na maksa a jeszcze inne podobne do tego co sam chciałem osiągnąć. Chciałem mieć jedną "zimówkę" ale już więcej nie chcę, no może Ju 87 Stuka :). Raczej już będę unikał takiego malowania bo jest bardzo wymagające i okazuje natychmiast wszystkie błędy.Trudno tu coś delikatnie pocieniować bo na białym widać każdą kropeczkę trzy razy bardziej
Jacek K
 
Posty: 271
Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2012, 12:53

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez Aleksander » wtorek, 18 czerwca 2013, 10:56

Bardzo mi się podoba - choć te przetarcia nie są idealne, ale nie psują całości obrazu. Bardzo podobały mi się detale widoczne w wątku warsztatowym - na obecnych fotkach też widać kilka niezłych detali - np. antena i jej mocowanie, rury wydechowe.
Bardzo fajny!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez shivadog » wtorek, 18 czerwca 2013, 11:02

Zrób lepsze zdjęcia, ten model zasługuje na to.
O dziwo niektóre foty w warsztacie są lepsze niż w galerii,
gdzie są za ciemne, z nietrafioną barwą światła i jakieś mydło się zrobiło.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez spiton » wtorek, 18 czerwca 2013, 12:29

Bardzo mi się podoba.
Fajne przetarcia na skrzydle.
Zrób lepsze zdjęcie tego ujęcia, z przesłona domknięta na maksa. I przy naturalnym oświetleniu. To będzie przebój.
Obrazek
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez Jacek K » wtorek, 18 czerwca 2013, 17:40

Postaram się zrobić lepsze fotki. Nie mam wyczucia w temacie fotografii ale jakoś damy radę lepszym aparatem i z użyciem statywu :)
Jacek K
 
Posty: 271
Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2012, 12:53

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez dymuwa » środa, 19 czerwca 2013, 09:49

Widać masę poświęconego czasu temu modelowi, natomiast dosłownie "kilka kropli dziegciu psują beczkę miodu". Autor poszedł na łatwiznę w kwestii wiatrochronu. Już dawno wiadomo: MiG-3 nie miał ożebrowania na przedniej jego części. Wiatrochron był klejony z pleksi "na styk" z trzech części tworząc jedną BEZ poprzeczek metalowych.
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez topik77 » środa, 19 czerwca 2013, 10:59

dymuwa napisał(a):Widać masę poświęconego czasu temu modelowi, natomiast dosłownie "kilka kropli dziegciu psują beczkę miodu". Autor poszedł na łatwiznę w kwestii wiatrochronu. Już dawno wiadomo: MiG-3 nie miał ożebrowania na przedniej jego części. Wiatrochron był klejony z pleksi "na styk" z trzech części tworząc jedną BEZ poprzeczek metalowych.



To co zatem widać na tych zdjęciach bo ja tam jakieś poprzeczki czy "coś" widzę?
http://cdn-www.airliners.net/aviation-p ... 915634.jpg
http://77rus.smugmug.com/Military/100th ... t335-L.jpg
http://mig3.sovietwarplanes.com/mig3/novos1r.jpg
topik77
 
Posty: 271
Dołączył(a): piątek, 28 stycznia 2011, 22:15

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez dymuwa » środa, 19 czerwca 2013, 11:34

topik77 napisał(a):...To co zatem widać na tych zdjęciach bo ja tam jakieś poprzeczki czy "coś" widzę?
http://cdn-www.airliners.net/aviation-p ... 915634.jpg
http://77rus.smugmug.com/Military/100th ... t335-L.jpg
http://mig3.sovietwarplanes.com/mig3/novos1r.jpg


Na wspomnianych zdjęciach widać tzw. "nowodiel'y", czyli stworzone przez personel techniczny w muzeach podobizny samolotów, mających co-nieco wspólnego z oryginałami.
Na żadnej z modyfikacji MiG-1/MiG-3/MiG-9 M82 nie było poprzeczek na przedniej szybie wiatrochronu. Powtarzam, przednia cześć wiatrochronu była klejona z 3-ch części pleksi NA STYK. Te styki dokładnie widać na zdjęciach, które wykładam niżej. W żadnej poważnej publikacji na rysunkach technicznych nigdy nie widziałem ożebrowania wiatrochronu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PS. Nie wypowiadałbym się nt szczegółów technicznych spit'ów, mustang'ów czy fok. Ale temat lotnictwa sowieckiego, powiedzmy, trochę znam, szczególnie samoloty Polikarpowa ;o)
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości