Messerschmitt Bf 109V-3 - Academy - 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Messerschmitt Bf 109V-3 - Academy - 1/48

Postprzez Murek » czwartek, 4 lipca 2013, 21:48

Budując ten model opierałem się głównie na artykule i zawartych w nim zdjęciach, i kolorowym profilu, który znalazłem w czasopiśmie Aero nr 1(28)/2011 autorstwa pana Marka J. Murawskiego. Według informacji tam znalezionych wynika, że model, który wykonałem jest miniaturą messerschmitta Bf 109 V-3, W.Nr. 760, 6-1 z jednostki VJ/88, którego pilotował Oblt. Hannes Trautloft, Legion Condor, lotnisko Tablada, Hiszpania, styczeń 1937 r. Samolot był w naturalnej barwie duralu (oprócz elementów płóciennych pokrytych RLM 02) pokrytej przeźroczystą warstwą lakieru ochronnego o lekko zielonkawym odcieniu.

Model Academy odpowiada wersji D więc musiałem sporo rzeczy poprzerabiać. Zmianie uległy linie podziału blach oraz rozmieszczenie wzierników/wlewów paliwa na płcie i otworów wentylacyjnych w kadłubie. Poprawiłem kształt chłodnicy pod kadłubem (w modelu Academy jest za płytka, zbyt płaska). Dorobiłem też elementy imitujące samą chłodnicę. Dodałem lufy k.m. z żywicy i przewody hamulcowe, i inne drobnostki. Zestawową osłonę kabiny zastąpiłem vacu Falcona. Poprawienia wymagały też wnęki podwozia głównego - to że były uproszczone to nic ale najgorsze było to, że po sklejeniu połówek płata ścianki wnęk nie zamykały by wnęki czyli była by spora szpara.
Malowałem metalizerem Gunze 218 oraz Super Metallikiem, warstwę ochronną wykonałem mieszanką bezbarwnego błyszczącego Super Color GX i małej ilości Cockpit Color Nakajima (127) Gunze. Na zdjęciach nie ma świateł na końcówkach płata, które wykonałem po sesji zdjęciowej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnie trzy zdjęcia uprzedzają pytania "dlaczego nie ma łosza" ;o)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Reklama

Re: Messerschmitt Bf 109V-3 - Academy - 1/48

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » czwartek, 4 lipca 2013, 23:03

Bardzo ładny tylko dlaczego taki "szpitalnie sterylnie czysty"
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Messerschmitt Bf 109V-3 - Academy - 1/48

Postprzez Aleksander » czwartek, 4 lipca 2013, 23:36

Bardzo ładny - znam model Academy, więc potrafię sobie wyobrazić, co i jak musiałeś w nim pozmieniać. Malowanie podkreśla charakter tego samolotu - mnie ta "czystość" nie przeszkadza. Bardzo fajny "klasyk"!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Messerschmitt Bf 109V-3 - Academy - 1/48

Postprzez Voltan » piątek, 5 lipca 2013, 10:10

Jestem pod wielkim wrażeniem. Kiedyś trafiłem na informację, że pierwsze prototypy nie były malowane na RLM02 i to się potwierdza. Świetnie zrobiony model. Cieszą oczy szczegóły chłodnicy. Bardzo fajnie wygląda kontrast między poszyciem sterów i lotek a resztą. Najbardziej podoba mi się przewód hamulcowy, składający się z przewodu sztywnego i giętkiego. Bardzo rzadko spotykany, dopracowany szczegół. To że jest dość czysty wpisuje sie w konwencję. Świeżo dostarczony do Hiszpanii, gdzie dopiero miał pokazać pazurki :)
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości