SAAB AJ-37 VIGGEN ESCI 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

SAAB AJ-37 VIGGEN ESCI 1:48

Postprzez RH » wtorek, 23 lipca 2013, 10:24

Puk !..Puk! :roll: to znowu JA!
Obrazek
Swego czasu na forum wystawiałem szwedzką maszynę a mianowicie Saab Draken.
Aby było do pary postanowiłem sklecić drugą z serii rur .która dość długo leżakowała a to za sprawą malowania :cry: .Po prostu jest tak upierdliwe że nie bardzo chciało mi się do tego zabierać .No ale wreszcie lody zostały przełamane i powstał ten "twór" o wdzięcznej polskiej nazwie "kaczka czernica " bo to właśnie znaczy VIGGEN.
Obrazek
Model jest dość stary tak że i niezbyt piękny ,no ale nie ma alternatywy .
Zrobiłem go prosto z pudla bez żadnych specjalnych przeróbek.W ten sposób chciałem pokazać młodym adeptom modelarstwa ze nawet w tej postaci zrobiony model i pomalowany jako tako nie jest zbyt odstraszający.
Z tym "prosto z pudla nie do końca było tak jak pisze ,bo wstawiłem żywiczny kokpit z Vectora
Który notabene jest zalecany ,ze względu na bardzo ubogie wnętrze .No i jeszcze poszperałem przy podwoziu ,dodając dodatkowe siłowniki i przewody hamulcowe
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

Re: SAAB AJ-37 VIGGEN ESCI 1:48

Postprzez Aleksander » wtorek, 23 lipca 2013, 10:29

Moja ulubiona "rurka"! Bardzo fajny - bałem się, że będzie szary, a tu taka niespodzianka - chyba troche Ciebie ten kamuflaż wymęczył, ale było warto. Bardzo efektownie wygląda, a ponieważ znam ten model, to wiem, ile pracy trzeba było w niego włożyć.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: SAAB AJ-37 VIGGEN ESCI 1:48

Postprzez spiton » wtorek, 23 lipca 2013, 12:19

I moja ulubiona również ! Liczę na to, że któryś z 2 miliardów chińczyków zrobi ten model w 72 i 48 na przyzwoitym poziomie.
Podoba się. Szczeliny wylotowe gazów na "wstecznym ciągu" trochę dziwne. Powinny być wyraźnie stożkowe, żeby gazy miały jak wydostać się na zewnątrz i dać ujemny ciąg. A teraz wygladaja bardziej jak jakieś żaluzje. A to element zamocowany na stałe.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: SAAB AJ-37 VIGGEN ESCI 1:48

Postprzez Ralf_S » wtorek, 23 lipca 2013, 12:24

spiton napisał(a):... któryś z 2 miliardów chińczyków zrobi ten model w 72 i 48 na przyzwoitym poziomie.

Za późno: w 48 wzięli się za niego Czesi :mrgreen:

Obrazek
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: SAAB AJ-37 VIGGEN ESCI 1:48

Postprzez RH » wtorek, 23 lipca 2013, 12:44

Ralf_S napisał(a):
spiton napisał(a):... któryś z 2 miliardów chińczyków zrobi ten model w 72 i 48 na przyzwoitym poziomie.

Za późno: w 48 wzięli się za niego Czesi :mrgreen:

Obrazek


I najwyższy czas ,bo jeżeli chodzi o ten model to jest ogromna luka.W przeciwieństwie np do Spita ,którego już tyle razy powielają że chce się wymiotować . :oops: :)
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości