Messerschmitt Bf 109E-7/Trop, ICM, 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Messerschmitt Bf 109E-7/Trop, ICM, 1:72

Postprzez Mecenas » niedziela, 9 grudnia 2012, 12:33

Wreszcie trochę czasu miałem dzisiaj na zrobienie kilku zdjęć końcowej prezentacji.

Model zrobiłem w ramach projektu grupowego "Afryka". Wątek warsztatowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Reklama

Re: [Afryka dzika] Bf 109E-7/Trop, ICM, 1:72

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 9 grudnia 2012, 13:24

No Michał jak na takie maleństwo to udała się całkiem niezła miniatura afrykańczyka. Odrobina ciepła w ten zimowy dzień. Gratulacje. Przyjemny dla oka efekt końcowy z rozsądnym brudzeniem.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: [Afryka dzika] Bf 109E-7/Trop, ICM, 1:72

Postprzez skusz » niedziela, 9 grudnia 2012, 13:46

Jestem pod wrażeniem, bardzo elegancki, bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3152
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: [Afryka dzika] Bf 109E-7/Trop, ICM, 1:72

Postprzez Mecenas » niedziela, 9 grudnia 2012, 17:12

Dzięki za ciepły odbiór. Model jak to model, w jednych aspektach wyszedł lepiej w innych gorzej. Mnie przede wszystkim cieszy w miarę systematyczna praca nad nim, przećwiczone nowe sztuczki i materiały oraz wprawienie w obsłudze nowego aerografu. Nie polepsza sprawy kiepskie oszklenie, które znajdujemy w pudełku. Wstawiłem do środka celownik z Quickboosta z dwoma malutkimi "szybkami" i nawet patrząc na żywo psińco widać - spokojnie można było to olać. Moje osobiste wrażenia po zakończeniu roboty są jakieś takie średnie. Z jednej strony niedosyt, bo można było więcej z niego wycisnąć a z drugiej radość, że poszedł już na półkę i mogę zająć się czymś lepszym gatunkowo.

Może jako ciekawostkę dodam jeszcze jak zmatowiłem tego gada. Patent tyle prosty co szybki, ale wymaga aerografu bez gumowych uszczelek i pracy w rękawiczkach. Otóż Revellowski bezbarwny 98 rozcieńczyłem mocno zwykłym nitro i szybkimi ruchami z dużej odległości psikałem kawałek po kawałku. Ważne żeby nic nie zalać a rozpuszczalnik szybko odparowywał. Powstaje na prawdę głęboki mat na cieniutkiej warstwie. Jak gdzieś przedobrzyłem i zrobił się biały nalot to wystarczało mocno przetrzeć szorstkim pędzlem lub wacikiem higienicznym i prysnąć punktowo jeszcze raz. Nie wolno jednak dotykać gołymi paluchami - zostawiają brzydkie tłuste odciski.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości