Ki-4 two floats Choroszy Modelbud 1:48(resin)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ki-4 two floats Choroszy Modelbud 1:48(resin)

Postprzez RH » środa, 7 sierpnia 2013, 10:25

Obrazek

Kolejny modelik ,tym razem w barwach kraju wschodzącej wiśni .Z lat 30-tych w jedynym slusznym malowaniu srebrnym :)
Obrazek
[
Model żywiczny ,niestety jak to w zwyczaju bywa w tej manufakturze,albo coś jest nie dolane ,albo tak odlane że nie wiadomo co to jest ,lub ewentualnie brakuje elementów .W tym przypadku to ostatnie mam na myśli ,czyli brakowało torebeczki z elementami do wykonania stanowiska strzelca ,czyli obrotnicy karabinu i wszystkich tych badziewi potrzebnych do wykonania ilości.Z stąd w modelu niestety nie mam wykonanej tej części . Gdyby to był zwykły Levis z obrotnicą to zawsze można to zaadoptować ,niestety tu akurat jest specyficzny karabin japoński o bardzo wymyślnej konstrukcji ,której nie miałem zamiaru odtwarzać .
Przyjmijmy że ta maszyna latała bez uzbrojenia :oops: przecież i takie się zdarzały .Nie wszystko musiało slużyc do zabijania :uzi:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Ki-4 two floats Choroszy Modelbud 1:48(resin)

Postprzez bartek33365 » środa, 7 sierpnia 2013, 11:21

Piękny. :)
Czy ten wózek na którym stoi jest pomalowany na czarno?
Pozdrawiam Bartek Stawski :)
Warsztat: Wszystko po trochu
Zapraszam na My Models
Avatar użytkownika
bartek33365
 
Posty: 842
Dołączył(a): poniedziałek, 2 lipca 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ki-4 two floats Choroszy Modelbud 1:48(resin)

Postprzez RH » środa, 7 sierpnia 2013, 12:02

bartek33365 napisał(a):Piękny. :)
Czy ten wózek na którym stoi jest pomalowany na czarno?

Tak:)
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Ki-4 two floats Choroszy Modelbud 1:48(resin)

Postprzez bartek33365 » środa, 7 sierpnia 2013, 12:54

Dzięki :)
Pozdrawiam Bartek Stawski :)
Warsztat: Wszystko po trochu
Zapraszam na My Models
Avatar użytkownika
bartek33365
 
Posty: 842
Dołączył(a): poniedziałek, 2 lipca 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ki-4 two floats Choroszy Modelbud 1:48(resin)

Postprzez zegeye » środa, 7 sierpnia 2013, 16:40

Fajnie ze sie tu pojawil model takiego samolotu. To moje klimaty więc mogę coś napisać. Rozumiem że model wykonany z założenia nakładem minimalnym (zlepiony z zestawu). Ciekawy byłem jak wyglądają te zestawy Choroszego w 48, ale widzę że słabiej niż w 72-ce 8-) Co do brakującego karabinu.....wystarczy napisać do nich i bez problemu przysyłają brakujące części. Robiłem tak już kilka razy.... Sam model wykanany przez Ciebie wygląda ładnie....do tego już nas przyzwyczaiłeś. Natomiast dla tych którzy chcieliby aby ich model wyglądał bardziej poprawnie mógłbym wymienić kilka braków jakie zauważyłem (oczywiście bez urazy ;o) ). Brakuje dwóch małych zastrzałów podskrzydłowych przed kabiną pilota (ten sam błąd jest też w 72-ce) Górny płat na moje oko zbyt wysoko nad kadłubem. tzn. zrobiłeś zastrzały zbyt pionowo. Powinny bardziej rozchodzić się na boki.... Brakuje opuszczanej szybki na górnej części płata tuż przed głową pilota, brakuje uchwytów na ręce w górnym płacie, tudziez interesującej rurki (nie znam jej przeznaczenia, ale w większości samolotów była) Światła (zielone/czerwone)na górnym płacie w złym miejscu (winny być w centralnej części a nie z przodu, poza tym sa niejako wtopione w płat...) W tej skali to można już dać charakterystyczne opływy/uchwyty do naciągów jakie były w większości dwupłatów japońskich. Wiatrochron tylnego stanowiska ma inny kształt. Jego tylne krawędzie płynnie opadają na kadłub samolotu. Moim zdaniem rury wydechu wystają za bardzo spod pierscienia okalającego silnik. To tak na szybko....Wariant z jednym pływakiem centralnym byłby jeszcze ciekawszy. :D Nie bierz do siebie moich uwag. Nie są po to by atakować, a jedynie dla potomnych... Ja walczę obecnie z tym samolotem w wersji lądowej w 72-ce....
Pozdrawiam i dzięki za możliwość pooglądania czegoś naprawdę nietypowego jak na warunki tego forum :mrgreen:
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Ki-4 two floats Choroszy Modelbud 1:48(resin)

Postprzez piotr dmitruk » środa, 7 sierpnia 2013, 23:43

Ciekawy samolot i przyznam, że wyjątkowo ta przypominająca tu palmy choinka mu pasuje. Jak na jakiejś wyspie na Oceanie Spokojnym.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 35 gości