Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez Voltan » piątek, 9 sierpnia 2013, 17:19

Tak się złożyło, że i ja skończyłem ZERO :)

Na temat zestawu aifrixa mogę powiedzieć tyle, że całkiem przyjemnie się go sklejało. Największym minusem był pilot. Drobne problemy miałem przy goleniach podwozia, było spore przesunięcie formy w tym miejscu. Co do samej poprawności względem planów i źródeł to się nie wypowiem, przyznam się że nie porównywałem. Trochę straszą w tym zestawie linie podziału, dlatego zdecydowałem się na to malowanie, aby nie rzucały się zbytnio w oczy. Swoją drogą to starałem się również zniwelować je nieco surfacerem. Ale ogólnie praca z tym zestawem była dla mnie przyjemna i była odskocznią od powstającego równolegle Ta183 z PM model.

Jest to mój pierwszy model Japończyka. Również pierwszy raz zastosowałem metodę na lakier do włosów.
Efekty są nienajlepsze, z resztą oceńcie sami. Starałem się w końcowym etapie te odpryski nieco rozmyć i zróżnicować ich krawędzie. Według mnie wygląda lepiej. Nie przyłożyłem się do wydechów, może to jeszcze poprawie. Sporym minusem zestawu, jest to, że nie są oddzielnie. Model wykonany w standardzie, jedyne co zmieniłem to zamiast pilota dałem pasy i pocieniłem znacznie rurkę pitota. Zrobiłem też ugięte opony, ale trochę przesadziłem i musiałem je szpachlować i szlifować na nowo :). Model malowany gunze i tamiya. Cieniowanie smoke gray, łosz AK (DAK). teraz na zdjęciach widzę że zapomniałem o światłach nawigacyjnych. Jeszcze to poprawię.

Ogólnie to jestem zadowolony. Zebrałem kolejną porcje doświadczeń i czuje się trochę pewniej. Model mi się podoba gdy wchodzę do pokoju mam ochotę na niego zerknąć. Zero spełnia ten warunek więc dla mnie jest udane :)

Będę wdzięczny za wszelkie opinie, także krytyczne.

Z galerią nie mogłem się zebrać od tygodnia, teraz czas na FINLANDIĘ :)

Teraz fotki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez nariman » piątek, 9 sierpnia 2013, 21:24

No to może i ja coś o twoim ;o) Model fajny, obicia fakt wyglądają lepiej niż te z wątku warsztatowego. Nadal jednak są moim zdaniem przesadzone. Podkreślam, ponieważ chyba żadne inne ślady eksploatacji nie budzą tyle kontrowersji co te na maszynach japońskich, więc wiedz że to tylko moje widzi misie. Pocieniowałbym też ten wlot za silnikiem od spodu gdyż bije po gałach. No i jeszcze antenę bym rozciągną. To tyle :mrgreen:
Pozdrawiam.
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez Murek » sobota, 10 sierpnia 2013, 07:11

Wygląda zawodowo ;o) Rzeczywiście grubość wspomnianego wlotu powietrza pod silnikiem nieco poza skalą..... Obicia mi się podobają :)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez Vierbein » sobota, 10 sierpnia 2013, 11:43

Naprawdę efektowne ZERO! Nie wiem, czy to kwestia zdjęć, ale obić na styku skrzydła i kadłuba bym już nie przyciemniał, tylko pozwolił im błyszczeć w kontraście do zieleni. Wlot to pestka, da się ławo pocienić. Sam też jeszcze nie zrobiłem żadnego Japończyka i chyba już nie zrobię :)
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 10:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez zegeye » niedziela, 11 sierpnia 2013, 16:19

Bardzo efektowna zeróweczka. Widzę że jednak z tego Airfixa coś da się wycisnąć ;o) Przy malowaniu zielonym to nawet zbyt grube linie podziału nie rażą. Chyba będę musiał się kiedyś do niego przymierzyć :D Zastanawia mnie jedna rzecz w twoim malowaniu. Te odwrócone cyfry na spodzie. Dlaczego są odwrócone? Nie widziałem jeszcze czegoś takiego na fotkach. Wydawało mi się że cyfra jest na jednym płacie a nie na dwóch....ale to tylko szczegół....być może są jakieś fotki. Gratuluję bardzo dobrego modelu.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez Leszek Szopieray » niedziela, 11 sierpnia 2013, 17:42

Podoba się, przez chwilę myślałem ze to 1/48.
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez Voltan » niedziela, 11 sierpnia 2013, 20:21

Dziękuje za opinie:)

Faktycznie ten wlot powietrza totalnie przeoczyłem, muszę go poprawić. W sumie to przy okazji chyba też ogarnę wydechy, bo słabo się prezentują. Teraz żałuję, że ich nie odciąłem i nie dokleiłem nowych po pomalowaniu. Co od odwróconych cyfr na spodzie to kierowałem się instrukcją airfix'a. Generalnie jeżeli chodzi o źródła to niezbyt się przyłożyłem do tematu w tym modelu. Na antenę już materiał jest, więc w wolnej chwili się zrobi.

Ciesze się że model się spodobał.

Na razie jednak mocuje się ze spasowaniem G.50, przy tym zero było spasowane idealnie.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez dewertus » wtorek, 13 sierpnia 2013, 22:44

Model bardzo przyjemny, podobają mi się obicia na "masce" i przejściu kadłub-skrzydło.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez Abominus » piątek, 16 sierpnia 2013, 11:25

Fajna zielona Zerówa, zdecydowanie bardziej podobają mi się lądowe japońskie maszynki niż te jaśniejsze z lotniskowców. Mam ten model i uważam, że praca nad nim jest przyjemna. Obicia jak dla mnie wyglądają bardzo dobrze, w moim japońcu ich nie ma. Ładne ślady po gazach prochowych na skrzydłach. Mam gdzieś na kompie fotkę tego samolotu lecz ciężko dojrzeć na niej jakiekolwiek szczegóły. Pozdrawiam
Warsztat:

B-17F "Memphis Belle" - Revell 1/72
Abominus
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 16 sierpnia 2013, 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez garrett » piątek, 16 sierpnia 2013, 21:34

Takoż i ja przyłączę się do gratulacji - zgrabny & cieszący oko model.
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez zegeye » piątek, 23 sierpnia 2013, 13:13

Sorry ze dopiero teraz.... ;o) Słabo widać, nie wyjaśni nam to znaków pod płatem....Najciekawsze jest to jak odstaje zbiornik z paliwem...

Obrazek
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez Voltan » środa, 4 września 2013, 23:03

Wlot powietrza został poprawiony. Dorobiłem również antenę i domalowałem światła nawigacyjne.
Model zabrałem do Świdnicy i ...
Musze się Wam pochwalić :)
Obrazek
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez witek613 » czwartek, 5 września 2013, 08:56

Gratulacje ! Model piękny i w pełni zasłużył na nagrodę :)
witek613
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 27 maja 2009, 15:05

Re: Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez gumowy01 » czwartek, 5 września 2013, 15:45

Bardzo ładnie malowanie, model prezentuje się wspaniale. Osobiście kleję pancerkę, jednak "Zero" zawsze mi się podobało. Od pewnego czasu ciągnie mnie żeby popełnić jakiś samolot :) I jeszcze pytanie to jest ten model z nowych form Airfixa
Pozdrawiam Artek

Krakowska grupa modelarska "Grupa B"
https://www.facebook.com/GrupaBiezanowska
Avatar użytkownika
gumowy01
 
Posty: 483
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 02:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Mitsubishi A6M2b ZERO AIRFIX 1/72

Postprzez Boogeyman » czwartek, 5 września 2013, 20:00

Ja to miałem okazję oglądać go na konkursie. A I-16 wymiata :P Gratuluję Ci wyróżnienia oraz innym uczestnikom.
MDK Świdnica - Grupa Trzymająca Władzę - Królowie Lenistwa - Przerzeczyn
Boogeyman
 
Posty: 436
Dołączył(a): wtorek, 30 sierpnia 2011, 21:39

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Thalgonis i 18 gości