Ił-2M3 (Hobby Boss 1:72) prosto z pudełka

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ił-2M3 (Hobby Boss 1:72) prosto z pudełka

Postprzez witek613 » środa, 14 sierpnia 2013, 08:50

Witam wszystkich Modelarzy. Przedstawiam moją wizję samolotu Ił-2. Ponieważ jestem „pancerniakiem” nie mam zbyt dużego doświadczenia w budowie maszyn latających dlatego traktuje je jako modele czysto relaksacyjne (po kilku pojazdach wojskowych muszę zrobić coś ze skrzydłami). Sam model to znany i lubiany(?) Przez swoją prostotę Hobby Boss. Model robiony prosto z pudełka. Polskie barwy zaczerpnięte z planszy barwnej z Wings Palette. Obicia z braku doświadczenia i rozeznania ich położenia wykonałem na podstawie tekstury z symulatora Il-2 Shturmovik . Zdaję sobie sprawę w niedostatkach mojego wykonania ale model sprawił mi bardzo dużo przyjemności w jego budowie a to chyba jest najważniejsze w naszej pasji . Cały czas walczę z aparatem aby uzyskać choć zbliżoną jakość zdjęć do Waszych. Wszelkie opinie bardzo miło widziane.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Witek
witek613
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 27 maja 2009, 15:05

Reklama

Re: Ił-2M3 (Hobby Boss 1:72) prosto z pudełka

Postprzez Tofik » środa, 14 sierpnia 2013, 11:14

Od strony warsztatu mi się podoba. Sam bym lepiej nie zrobił :D . jedyna uwaga to to żz tego co się orientuje to Lotnictwo Wojska Polskiego nie używało wersji z 37mm działkami.
Jak słodko zostać świrem. Choć przez chwilę Choć przez chwilę łoOłoOoŁ
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 21:22

Re: Ił-2M3 (Hobby Boss 1:72) prosto z pudełka

Postprzez piotr dmitruk » środa, 14 sierpnia 2013, 11:23

Ogólnie dość pozytywne wrażenie (kwestię, czy tam były akurat skrzydła metalowe, czy drewniane- pominę, bo nie jestem fachowcem), z punktu widzenia wykonawczego to chyba zbyt świecące obicia ( w pancerce przecież imituje się obicia bardzo ciemną farbą), i trochę schematycznie rozłożone, na zasadzie " tu by się przydały", a nie tam, gdzie miały naprawdę szansę powstać. poza tym - dużo obić a mało innych śladów eksploatacji.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ił-2M3 (Hobby Boss 1:72) prosto z pudełka

Postprzez Jaro1941 » środa, 14 sierpnia 2013, 12:01

Odpryski na skrzydłach i w szczególności na lotkach nie przypadły mi do gustu :-/ Poza tym to dość łądny czysty modelik no i jak sam napisałeś że jesteś z niego zadowolony to jest to argument który zdecydowanie przechyla szalę na jego korzyść ;o)
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko

Re: Ił-2M3 (Hobby Boss 1:72) prosto z pudełka

Postprzez witek613 » środa, 14 sierpnia 2013, 13:34

Bardzo dziękuję Wam za opinię :) Wahałem się czy pokazywać ten model na forum. W końcu to niezbyt moja bajka ale przecież był nazywany latającym czołgiem więc od biedy się dla mnie nadaje :) Od strony merytorycznej faktycznie nie zwróciłem uwagi na 37 mm działka ,to mój duży błąd.. Obicia świecą się i nie miałem pomysłu jak je zgasić. Obicia i odpryski w pojazdach wykonuję farbą german camo black ale samoloty są z aluminium więc odruchowo sięgnąłem po srebrnego humbrola. Zgadzam się także że jest mało śladów eksploatacji ale to już mój brak wiedzy na temat powstawaniu ich na maszynach latających. Mam w planie kolejnego już powojennego Polaka z Hobby Bossa czyli Tu-2 (choć ten model jest strasznie już uproszczony..) także relaksacyjnie. Cieszę się że mimo tych niedociągnięć i moich braków warsztatowych model trochę się podoba ,naprawdę mnie to podbudowało :)
witek613
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 27 maja 2009, 15:05

Re: Ił-2M3 (Hobby Boss 1:72) prosto z pudełka

Postprzez skusz » środa, 14 sierpnia 2013, 16:53

Popieram Kolegów, gdyby nie te obicia to model prezentowałby się bardzo ciekawie.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3152
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ił-2M3 (Hobby Boss 1:72) prosto z pudełka

Postprzez Adam » środa, 14 sierpnia 2013, 16:55

J.w. ;o)

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ił-2M3 (Hobby Boss 1:72) prosto z pudełka

Postprzez Voltan » środa, 14 sierpnia 2013, 18:32

Co do obić to zgadzam się z powyższym. Są trochę za czyste i zbyt regularne.

Ale model mi się podoba i jest bardzo ładnie i czysto pomalowany. Wygląda bardzo przyjemnie.

Co do Tu-2 z HB to ja bym odradzał. Straszna szpetota, oglądałem go ostatnio.
Prędzej sięgnąłbym po jakiś leciwy model niż to. Słyszałem nawet opinie, że ten model to "kpina z modelarzy".

IŁ jest fajny i mi się podoba.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ił-2M3 (Hobby Boss 1:72) prosto z pudełka

Postprzez Aleksander » sobota, 17 sierpnia 2013, 21:16

Model fajny, ale te obicia - to jw (trochę "nie teges"). Może je przygasić Tamiya Smoke? Reszta fajna. Chciałbym, żeby moje "przyszłe" czołgi (przymierzam się do Shermana ;o) ) tak wyglądały :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ił-2M3 (Hobby Boss 1:72) prosto z pudełka

Postprzez witek613 » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 20:30

Aleksander napisał(a):Może je przygasić Tamiya Smoke? Reszta fajna.

O to dobry pomysł :) mam kilka modeli w których mam podobne odpryski więc pędzelek 000 i chętnie spróbuję. Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie :)
witek613
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 27 maja 2009, 15:05


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości