Messerschmitt Bf-109 E-4 -----> Airfix 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Messerschmitt Bf-109 E-4 -----> Airfix 1/72

Postprzez Abominus » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 16:32

Witam!
Chciałbym się serdecznie z wszystkimi przywitać i zaprezentować tu jeden ze swoich modeli. Trochę pośpiesznie zrobiony, dlatego też nie jest to mistrzostwo i uznaję to go za jeden ze swoich gorszych modeli. Jest sporo niedopatrzeń ale jak już wspomniałem, zgubił mnie tym razem naprawdę ogromny pośpiech. Będzie to nauczka na przyszłość. Model malowany Pactrami za pomocą pędzla, bez śladów eksploatacji tym razem..

Model przedstawia przedstawia samolot Messerschmitt Bf-109E-4 <+- (W.Nr. 1480) , którym latał wówczas Oberleutnant Werner Franz von Werra. Pilot ten był Adjutantem Dywizjonu w jednostce II/Jagdgeschwader 3, która we wrześniu 1940 roku stacjonowała w miejscowości Wierre-au-Bois we Francji.
5 Września 1940 roku germaniec wylądował awaryjnie w Winchet Hill, Love's Farm, Marden, hrabstwo Kent. Oczywiście trafił do angielskiej niewoli gdzie dwa razy próbował zwiać ale bezskutecznie. Potem przeniesiono go aż do Kanady gdzie o dziwo stamtąd nawiał i przez USA, Meksyk, Płd. Amerykę i Hiszpanię udało mu się wrócić do Germanii dzięki czemu stał się sławny. Niestety nie miał zbyt długo szczęścia bo 25 Października 1941 roku podczas lotu treningowego na samolocie Bf 109 F-4 (W.Nr. 7285), nastąpiła awaria silnika w skutek czego maszyna runęła do morza grzebiąc ze sobą pilota niedaleko miejscowości Vlissingen (Holandia). Pilot ten miał na koncie 21 zwycięstw.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Warsztat:

B-17F "Memphis Belle" - Revell 1/72
Abominus
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 16 sierpnia 2013, 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

Reklama

Re: Messerschmitt Bf-109 E-4 -----> Airfix 1/72

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 18:52

Niedawno sam popełniłem ten model :D i jestem zadowolony z wyboru,przyjemny w budowie nieźle wyposażony, TANI!
Jak widać wyprowadzka Airfixa do Indii wyszła produktom i modelarzom na zdrowie :)
Twoje wykonanie jest OK. tym bardziej że pracowałeś bez użycia aerografu, a z pędzelkiem łatwo nie jest :mrgreen:
A teraz pomarudzę :shock: Oponki błyszczą , nie ma przewodu antenowego, do malowania uzbrojenia użyłbym gun metal a nie kolor czarny.Kolektory spalin też nie są czarne (wystarczy spojrzeć na zdjęcie które załączyłeś :P ) Szkoda że kabina nie otwarta :shock:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2542
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Messerschmitt Bf-109 E-4 -----> Airfix 1/72

Postprzez Jaro1941 » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 19:32

Może chociaż delikatny ,,brudzing" za rurami wydechowymi? Reszty się nie czepiam bo sam messera idealnego nie zrobiłem :P
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko

Re: Messerschmitt Bf-109 E-4 -----> Airfix 1/72

Postprzez skusz » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 21:13

Oj, dobrze Ci wyszedł. Zaintrygowało mnie tylko, czy RLM65 zachodził aż tak wysoko na górę skrzydła?
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3147
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Messerschmitt Bf-109 E-4 -----> Airfix 1/72

Postprzez Voltan » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 22:30

Czysty i schludny. Jak na pędzel to doprawdy ładnie wygląda. Oponki i wydechy faktycznie nieco psują efekt.
Szkoda że nie ma wychylonych klap. Ogólnie wrażenie bardzo pozytywne.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Messerschmitt Bf-109 E-4 -----> Airfix 1/72

Postprzez Abominus » wtorek, 20 sierpnia 2013, 17:41

Jaro1941 napisał(a):Może chociaż delikatny ,,brudzing" za rurami wydechowymi? Reszty się nie czepiam bo sam messera idealnego nie zrobiłem :P

Coś tam pomajstrowałem pastelami
Obrazek

skusz napisał(a):Oj, dobrze Ci wyszedł. Zaintrygowało mnie tylko, czy RLM65 zachodził aż tak wysoko na górę skrzydła?

Spójrz w necie, jest tam pełno fotek i rzutów tej maszyny gdzie widać doskonale kolor RLM65 nachodzący na górną powierzchnię skrzydeł.

radoslaw6363 napisał(a):Oponki błyszczą , nie ma przewodu antenowego, do malowania uzbrojenia użyłbym gun metal a nie kolor czarny.Kolektory spalin też nie są czarne (wystarczy spojrzeć na zdjęcie które załączyłeś :P ) Szkoda że kabina nie otwarta

Oponki też nieco zmatowiłem, przewodów antenowych nie mam w żadnym samolocie-po prostu nie stosuję. Gun metalu akurat nie miałem pod ręką, do sklepu modelarskiego zaś 110 km-ów. Otwartych kabin, czy opuszczanych klap lub podniesionych osłon silników, też nie stosuję. Po prostu lubię gdy model jest cały a nie taki "pootwierany".
Warsztat:

B-17F "Memphis Belle" - Revell 1/72
Abominus
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 16 sierpnia 2013, 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Messerschmitt Bf-109 E-4 -----> Airfix 1/72

Postprzez Jaro1941 » wtorek, 20 sierpnia 2013, 18:03

Abominus napisał(a):Coś tam pomajstrowałem pastelami

Oooo odrazu inaczej. Tyle co jest wystarczy ;o)

Anteny ktoś stwierdził, że w tej skali teoretycznie są tak małe że prawie niezauważalne więc ci którzy je zakładają mają tyle samo racji co ci którzy ich nie stosują. Otwieranie modelu? Ja też lubie jak widać sylwetkę samolotu ;o)
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko

Re: Messerschmitt Bf-109 E-4 -----> Airfix 1/72

Postprzez skoliro » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 14:40

Abominus, mam pytanie o kolory farb, których użyłeś do modelu. Właśnie się za niego zabieram i interesuje mnie zwłaszcza ciemniejszy kolor na skrzydłach. Według malowania pudełkowego powinien być to US Light Green humbrola nr 117, ale jakoś mi nie pasuje, a Twój kolor raczej zielny mi się nie wydaje. Będę wdzięczny za odpowiedź.
Avatar użytkownika
skoliro
 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota, 26 października 2013, 18:32
Lokalizacja: Radom

Re: Messerschmitt Bf-109 E-4 -----> Airfix 1/72

Postprzez hardy198 » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 18:07

RLM 65 - Pactra A85

RLM 70 - Pactra A87

RLM 71- Pactra A88

Chyba się nie pomyliłem :)

pozdr
"Lecę blisko faceta, dokładnie celuję i, oczywiście on spada w dół"
 Oswald Boelcke

Warsztat:
Hurri mk.IIc, P-47M "Lanny"
Avatar użytkownika
hardy198
 
Posty: 765
Dołączył(a): wtorek, 23 listopada 2010, 15:19


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości