P-40C AVG - Trumpeter 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-40C AVG - Trumpeter 1/72

Postprzez PiotrS » wtorek, 29 lipca 2008, 22:45

Początek budowy i malowania był bardzo udany ale niestety dobrze żarło i zdechło. W trakcie robienia okopceń wydechu aero psiknął w zupełnie niekontrolowany sposób a późniejsze próby naprawienia sytuacji tylko powiększyły straty. Nie czuję się na siłach żeby wykąpać go w krecie ale na dalsze ulepszenia też już nie mam ochoty. W zasadzie to ten model nie zasługuje na publiczną prezentację ale z racji mojej słabości do ryczących 40-tek wrzucam go jednak. Dość gadania fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dopiero teraz zauważyłem że w robiąc zdjęcia wygiąłem lufę skrzydłowego km-u :(
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Reklama

Re: P-40C AVG - Trumpeter 1/72

Postprzez PrzemoL » środa, 30 lipca 2008, 10:32

O jak miło zobaczyć kolejną P-40tkę!!! Wygląda na całkiem ładnie zrobiony. Nawet te okopcenia nie rażą specjalnie. Szkoda, że fotki taką małą rozdzielczość mają, przynajmniej u mnie tak to wygląda.
Niestety jednak muszę się "przyczepić" do układu plam kamuflażu. 99 P-40 dostarczonych do AVG to były samoloty przeznaczone pierwotnie dla RAF-u i wszystkie miały identyczny układ plam malowanych od gumowych szablonów, łącznie z miejscami na kokardy brytyjskie. Chińskie znaki nie "trafiły" w te miejsca. Mój P-40 nie jest może rewelacją, ale przynajmniej ma raczej poprawny układ plam:
Obrazek
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: P-40C AVG - Trumpeter 1/72

Postprzez RAV » środa, 30 lipca 2008, 10:41

PrzemoL napisał(a):wszystkie miały identyczny układ plam malowanych od gumowych szablonów, łącznie z miejscami na kokardy brytyjskie. Chińskie znaki nie "trafiły" w te miejsca.

Przyłączam się do tej uwagi z moją Academią:
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: P-40C AVG - Trumpeter 1/72

Postprzez PiotrS » środa, 30 lipca 2008, 16:48

Cieszę się że nie uważacie go za zupełnego gniota ale i tak moja frustracja jest bardzo duża. Jak na swoje skromne umiejętności w tej skali pomalowałem go dobrze, wyjątkowo nie było żadnych przyklejonych paprochów ani niedomalowanych miejsc, wash i preshading też były ok a tu na sam koniec taki samobój.
Przemku, tradycyjnie nie widzę fotki Twojego modelu :(
Co do plam to oczywiście macie rację. Miałem aż nadmiar materiałów, problem w tym że na każdej malowance układ był trochę inny. Nie mogłem się zdecydować który jest prawdziwy a przy tym pierwszy raz malowałem z użyciem taśmy Aizo i maskolu i niesłusznie zakładałem że i tak całość pójdzie do kreta. Ostatecznie nie przyłożyłem się zbytnio do układu plam choć 'ogólną koncepcję' chyba uchwyciłem :) Kalki chyba nakleiłem wg instrukcji :?
Na pewno będą kolejne P-40 w kolekcji i postaram się bardziej fachowo je pomalować no i mniej zapaskudzić na koniec :)
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Re: P-40C AVG - Trumpeter 1/72

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 1 sierpnia 2008, 12:57

Nie ma brzydkich P-40 ;o) Dlaczego chciałeś potraktować go Kretem? Jeśli masz parę wolnych chwil zamaskuj cały model z wyjątkiem okopceń i pryśnij brzego mocno roźcieńczonym kolorem kamuflażu.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: P-40C AVG - Trumpeter 1/72

Postprzez PiotrS » piątek, 1 sierpnia 2008, 14:27

Jacek Bzunek napisał(a):Nie ma brzydkich P-40 ;o)

Z tym się zgadzam w 100%, niestety bywają brzydko zrobione :)
Co do kreta to po prostu nie mogłem uwierzyć w to że taśmą da się zrobić dowolne wywijańce i w dodatku nic się nie odklei w trakcie malowania. Dodatkowo byłem przekonany że zrobi się 'schodek' na granicy taśmy. Ogólnie w porównaniu do pancerki malowanie samolotów jest dla mnie dużym wyzwaniem. Testuję nieustannie nowe techniki, zazwyczaj efekty są gorsze od zakładanych ale tym razem było odwrotnie.
Spróbuję patentu z podmalowaniem kolorami kamuflarzu, dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Re: P-40C AVG - Trumpeter 1/72

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 1 sierpnia 2008, 15:07

Zamiast maskować taśmą co na 100% da ostre krawędzie spróbuj np. z Bluetakiem.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: P-40C AVG - Trumpeter 1/72

Postprzez PiotrS » piątek, 1 sierpnia 2008, 16:18

Nie zrozumieliśmy się z tym kretem i maskowaniem :) Podejrzenia że pójdzie do kreta miałem przy malowaniu kamuflażu i dlatego średnio przyłożyłem się do układu plam, teraz oczywiście zamaskuję blutackiem. Na weekend wyjeżdżam ale w poniedziałek wrzucę efekty poprawek. No a następny w kolejce czeka P-47 :)
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości