Curtiss P-40 E Warhawk Hasegawa 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Curtiss P-40 E Warhawk Hasegawa 1:72

Postprzez skusz » piątek, 23 sierpnia 2013, 09:06

Tym razem P-40 ze składu 343 FG , 11 FS "Aleutian Tigers" dowodzonego przez Capt. Johna S. Chennaulta syna założyciela i d-cy AVG w Chinach Gen. Claire'a L. Chennaulta.
Model sklejony w zasadzie prosto z pudełka, dostał tylko Quickboosowy kołpak i śmigło i kalki Aeromaster.
Zapraszam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

11/12
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3151
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Reklama

Re: Curtiss P-40 E Warhawk Hasegawa 1:72

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 23 sierpnia 2013, 10:23

Skala 1/72 czyli jedyna właściwa ;o) Może za małą jest moja wiedza, ale żadnych niedociągnięć nie widzę :lol: Wszystko OK i na swoim miejscu , z przyjemnością postawiłbym tego curtissa na swojej półeczce !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Curtiss P-40 E Warhawk Hasegawa 1:72

Postprzez zegeye » piątek, 23 sierpnia 2013, 12:27

Gratulacje, kolejna 40-cha i to znowu z mojej działki. Oczywiście na mojej półce również czeka taki na zlepienie ;o) Na fotkach nie widać jakiś kłopotów z kalkami ale zapytam. Mam prawdopodobnie ten sam zestaw kalek. Właśnie położyłem pierwszą gwiazdę na skrzydłach używając zestawu zmiękczającego microscale.....(robię JINX-a) i niestety nie wciągnęła się w linie podziału. Napisz proszę na co kładłeś swoje kalki i czy były z nimi problemy.
Czemu wymieniłeś kołpak i śmigło z Hasegawy?
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Curtiss P-40 E Warhawk Hasegawa 1:72

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 23 sierpnia 2013, 12:52

AJABYM... jeśli już pobrudziłeś za wnękami kół, to pobrudź też jeszcze same wnęki i kołpaki kół.
Są fajne zdjęcia z Aleutów i widać, w jakim błocku się taplały.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9944
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Curtiss P-40 E Warhawk Hasegawa 1:72

Postprzez skusz » piątek, 23 sierpnia 2013, 14:54

Dzięki, dzięki.
Piotrze, nie pomyślałem o tym, a w zasadzie jest to ze sobą powiązane.
Zegeye, kalka położyła się bardzo ładnie (jak widać) z płynów używam tylko wodę pod kalkę (można jeszcze coś poprawić),
a na wierzch Sol. Jak już kalka jest na miejscu wtedy pędzelkiem ściągam wodę i jeszcze raz Sol. Tak jak kiedyś malowało się pędzelkiem płynne przejście kolorów tak wciskam kalkę w zagłębienia. Kołpak i śmigło poszły do Hobby Bosa, szkoda mi tam było dawać elegancki zestaw, a tutaj ładnie się wkomponował. Jak malujesz swojego Jinxa, na zielono czy szaro?
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3151
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Curtiss P-40 E Warhawk Hasegawa 1:72

Postprzez zegeye » piątek, 23 sierpnia 2013, 22:24

Jinx będzie olive drab. Szary jakoś do mnie nie przemawia, choć wizja szarej p-40-chy jest kusząca.... ;o) Zresztą mój już na ukończeniu. (wątek jest na forum w zakładce ''ryczące p-40stki). A wracając do aleutian tigera to ja w swoim chyba pokuszę się o dodanie plam medium green na skrzydłach.... mam fotki takowych....
A skąd masz celownik? Tego nie ma w zestawie...sam zrobiłeś?
Ostatnio edytowano piątek, 23 sierpnia 2013, 22:33 przez zegeye, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Curtiss P-40 E Warhawk Hasegawa 1:72

Postprzez zegeye » piątek, 23 sierpnia 2013, 22:29

piotr dmitruk napisał(a):AJABYM... jeśli już pobrudziłeś za wnękami kół, to pobrudź też jeszcze same wnęki i kołpaki kół.
Są fajne zdjęcia z Aleutów i widać, w jakim błocku się taplały.


Błocko, błockiem.....ale w porze suchej samoloty te były dość czyste. Oni tam nie mieli zbyt wiele do roboty...no to pucowali :lol: Jest sporo fotek aleutian tigerów gdzie widać że są w miarę czyste. Także wykonanie skusza uważam za bardzo prawdopodobne....choć oczywiście i upaćkane też byłoby poprawne ;o) (rozumiem Piotrze że chodziło ci o niekonsekwencję w malowaniu śladów eksploatacji)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Curtiss P-40 E Warhawk Hasegawa 1:72

Postprzez skusz » niedziela, 25 sierpnia 2013, 20:06

zegeye napisał(a):Jinx będzie olive drab. Szary jakoś do mnie nie przemawia, choć wizja szarej p-40-chy jest kusząca.... ;o) Zresztą mój już na ukończeniu. (wątek jest na forum w zakładce ''ryczące p-40stki). A wracając do aleutian tigera to ja w swoim chyba pokuszę się o dodanie plam medium green na skrzydłach.... mam fotki takowych....
A skąd masz celownik? Tego nie ma w zestawie...sam zrobiłeś?


Właśnie szary by mi pasował, Aeromaster każe malować OD, a sporo publikacji przedstawia go jako szarego.
Celowniki mam z zestawu CMK do Browningów.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3151
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Curtiss P-40 E Warhawk Hasegawa 1:72

Postprzez Voltan » niedziela, 25 sierpnia 2013, 20:12

Z całej serii peczterdziestek to chyba mój faworyt. Bardo ładna. Fajnie wyglądają żółte felgi.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Curtiss P-40 E Warhawk Hasegawa 1:72

Postprzez zegeye » niedziela, 25 sierpnia 2013, 22:32

Jeśli szary tobie pasuje to tak go zrob. Nikt nie powie z cala pewnością że masz źle :D Mam masę fotek z szablozębymi p-40. Niestety wszystkie cz-b. Ciężko na takiej focie ocenić czy były szare czy OD. O możliwości szarego koloru pisał pan H. C. Bridgwater w swoim opracowaniu Combat Colours o P-40 z 2001 roku, które mam. Myślę że sporo innych go powiela. Kiedyś funkcjonowała w sieci strona internetowa stworzona przez amerykanina dedykowana właśnie Assam Dragon's. Było na niej sporo fotek...(małych niestety) była też fotka JINX-a. Niestety nie skopiowałem jej.... a potem autor zamknął dostęp do strony loginem i hasłem..... Korespondowałem z nim i on stwierdził że szary jest nieprawdopodobny... (oczywiście to żaden dowód, ale to był chyba syn jednego z pilotów i po jakości strony można było wywnioskować że był w ten projekt mocno zaangażowany, były jego zdjęcia z kombatantami i wywiady i takie tam...). Biorąc pod uwagę, że w opracowaniu Bridgwatera (które mam) jest sporo innych błędów np. ''łaciaty'' P40N Joela B Parisa (który był OD, widziałem fotki) skłaniam się raczej do tego że te P-40stki były standardowo malowane.... Raczej bardziej martwi mnie to że imię własne samolotu na kalkach jest żółte, a na fotkach innych egzemplarzy raczej malowane są na biało.....o takie ostatnio znalazłem...

Obrazek

I sorry za off-topa, ale może się komu przyda ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Curtiss P-40 E Warhawk Hasegawa 1:72

Postprzez skusz » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 18:57

Dzięki za taką wyczerpującą wypowiedź. Jeżeli z napisem sugerujesz się zaprezentowaną fotką, to ja jednak byłbym za żółtym.
Porównaj sobie serial (99,9% żółty) i gwiazdę, zęby (99% białe) i napis. Moim zdaniem napis jest żółty.
Przekonałeś mnie do OD Jinxa.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3151
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości