RWD-5bis - ZTS-Plastyk - 1:72 - standard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

RWD-5bis - ZTS-Plastyk - 1:72 - standard

Postprzez Slash » czwartek, 31 lipca 2008, 23:52

Jest ! jest ! jest ! Niemalże w ostatniej chwili :mrgreen:



Na początek takie dwa ciekawe zdjęcia
Obrazek
Obrazek


I reszta
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Oraz taki suprise
Obrazek
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Reklama

Re: RWD-5bis - ZTS-Plastyk - 1:72 - standard

Postprzez Speedking » piątek, 1 sierpnia 2008, 00:02

To się nazywa rzutem na taśmę! Gratulacje!

Srebrna znacznie lepiej by wyglądała wypolerowana, szpachlowanie owiewki trochę nie wyszło (przednia część przy płacie) no ale czasu za dużo nie było a model mimo rozmiarów niełatwy. Ładnie położyłeś kalki, no i nawet jakieś brudzenie się pojawiło.
Tempo pracy godne podziwu!
Ogólnie samolocik podoba mi się ;o)

Stawiałbym "zdąży", jako że kurs byłby zapewne kosmiczny ;o)
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: RWD-5bis - ZTS-Plastyk - 1:72 - standard

Postprzez siara1939 » piątek, 1 sierpnia 2008, 00:08

Tempo niesamowite- szkoda ze wplynelo na koncowy efekt conieco. Smiglo mazniete srebrna- chyba ze ma tak byc ;o)
Chodzi o ta fotke: Obrazek
Pozatym kalki troche sie swieca, ale nie mozna oczekiwac za wiele przy takim tempie. :D
Ostatnio edytowano piątek, 1 sierpnia 2008, 00:12 przez siara1939, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: RWD-5bis - ZTS-Plastyk - 1:72 - standard

Postprzez erkamo » piątek, 1 sierpnia 2008, 00:10

W 1:72 jestes bezkonkurencyjny ;o)
Za sam fakt, ze uratowales "honor" tej skali, nalezy Ci sie wyroznienie.
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: RWD-5bis - ZTS-Plastyk - 1:72 - standard

Postprzez Slash » piątek, 1 sierpnia 2008, 00:18

Widzę, że odzew równie szybki. :D

Fakt, klejenie modelu w 20 godzin (widać na dwóch pierwszych fotkach) ma wpływ na efekt końcowy. Niestety w te 20 wliczony jest również czas schnięcia klejów i farb. Na wynik końcowy również wpłynęła tu jakość zestawu wyprodukowanego w 1985 roku, no i zapewne nie spanie a klejenie ostatniej nocy :mrgreen: Kalki bez takiego silnego oświetlenia wyglądają w 1oo % dobrze, przy silnym tak jak widać. Choć zastosowałem naprędce Sola i Seta to należy pamiętać, że kalki mają 23 lata, a i tak są lepsze od nowych Academy. Model choć stary, nadal można go dostać za parę złotych i chętnie powtórzę zabawę, ale tym razem w open. Udało mi się znaleźć wiele ciekawych rysunków tej konstrukcji. Niestety tym razem nie miałem pół roku na zabawę, tak jak to było z Bf109 Hartmanna. Szkoda, że tak późno wyczaiłem konkurs.

A jeśli chodzi o śmigło, to chciałem namalować metalowe okucie (czy coś takiego) krawędzi natarcia łopat śmigła. Malowałem je z maskowania, ale mogło nie wyjść i wygląda jak maz :P Trochę one giną na tle całego samolotu.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: RWD-5bis - ZTS-Plastyk - 1:72 - standard

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 1 sierpnia 2008, 12:42

Śmigło było chyba w pełni drewniane a amortyzatory powinny być w kolorze srebrnym i aluminium. Brawo za temat i zestaw ale na kalkomanie na górnej powierzchni płata wrednie się srebrzą.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: RWD-5bis - ZTS-Plastyk - 1:72 - standard

Postprzez Slash » piątek, 1 sierpnia 2008, 17:44

Jacek Bzunek napisał(a):Śmigło było chyba w pełni drewniane a amortyzatory powinny być w kolorze srebrnym i aluminium. Brawo za temat i zestaw ale na kalkomanie na górnej powierzchni płata wrednie się srebrzą.


Obrazek
fotka pochodzi z http://rwd5.republika.pl

Tutaj amortyzatory są czarne. W prawdzie pada na nie cień, ale ten sam cień pada także na burtę kadłuba i kadłub od tego nie jest czarny. A poza tym tak podaje instrukcja :roll:


Obrazek
obrazek śmigła pochodzi z http://rwd5.republika.pl

Malując metalowe elementy śmigła wzorowałem się planami. Oczywiście to śmigło w modelu nie odpowiada za bardzo planom. Wiąże się to również z tym, że profil śmigła w modelu nie pozwala na dobre oświetlenie obu srebrnych fragmentów jedno punktowym światłem. Może dla tego wyglądają jak mazy.

Obrazek
A z tymi kalkami to nie wiem. Może po prostu kilkanaście minut po położeniu płyny do kalek nie dały jeszcze 1oo % efektu, a może silne światło wyłapało film kalki.
To zdjęcie zrobiłem przed chwilą, jedynym światłem jest światło zza okna.


Jeśli nie wolno wstawiać już fotek z racji zakończenia czasu konkursu to proszę o usunięcie.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości