Oeffag D.III s.153 - 1/72 - Roden

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Oeffag D.III s.153 - 1/72 - Roden

Postprzez ZIO BY NAITT » wtorek, 3 września 2013, 21:51

Cmentarz Rakowicki - pas 57 wschód, sekcja planu 31, grób nr 6735 - to miejsce ostatniego spoczynku Stanisława Marii Tomickiego - jednego z Polskich pilotów Flik 3J.

Młody pilot zginął w walce z Camelami 45 dywizjonu RAF nad Romagnano (Tyrol) 31 Sierpnia 1918 roku.

Był to najczarniejszy dzień jednostki, która straciła w walce czterech pilotów (Stanisław Maria Tomicki, Jaroslav Kubelik, Josef Pürer i Otto Forster) - Friedrich Navratil i Stefan Stec (jedyni doświadczeni piloci eskadry) którzy pogonili za zwiadowczym Bristolem Fighterem uniknęli rzezi.

Śmierć zabrała porucznika Tomickiego zaledwie dwa miesiące przed powstaniem niepodległej Polski.


Sam model to znany i lubiany zestaw Rodena w którym zastosowałem zestawowe kalki (z wyjątkiem numeru seryjnego - na zdjęciu oryginału nie mogłem się go dopatrzyć).

Tradycyjnie zapraszam do odbioru.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Reklama

Re: Oeffag D.III s.153 - 1/72 - Roden

Postprzez xmald » wtorek, 3 września 2013, 22:16

Bardzo fajowy! Podoba mi się jak zrobiłeś ten kamuflaż! Model wygląda na co najmniej 1:48. Jedyne co to może wydechy trochę przybrudź jakoś na bardziej rdzawy kolor?
Gratulacje kolejny świetny model do twojej kolekcji latadeł z szachownicą!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Oeffag D.III s.153 - 1/72 - Roden

Postprzez jasio-g » wtorek, 3 września 2013, 22:27

W każde zaduszki z dziećmi palimy mu świeczkę, ostatni z rodu, członek POW, miał ze Stecem zajmować Lewndówkę.
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Oeffag D.III s.153 - 1/72 - Roden

Postprzez GrzeM » środa, 4 września 2013, 09:49

Bardzo fajny. Gdybym miał się czepiać, to dwóch rzeczy i to bez możliwości udokumentowania zarzutów: nieco zbyt soczysta zieleń (zakładam, że miała kamuflować) i układ szachownic - w trzecim fliku godła na obu bokach kadłuba były zwykle lustrzanymi odbiciami, sądzę, że z szachownicą zrobiliby podobnie. Ale pewności nie mam.
No i mogłeś naciąć szczeliny między płatem i lotką i między rogiem steru a statecznikiem.
Ród Tomickich bardzo zacny, bywali nawet prymasami polski!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Oeffag D.III s.153 - 1/72 - Roden

Postprzez ZIO BY NAITT » środa, 4 września 2013, 17:29

GrzeM napisał(a): ... w trzecim fliku godła na obu bokach kadłuba były zwykle lustrzanymi odbiciami, sądzę, że z szachownicą zrobiliby podobnie. Ale pewności nie mam.


Zgadza się i właśnie tak zrobiłem :D
Lata temu gdy robiłem 253.08 Steca szachownice nakleiłem w sposób niewłaściwy - 153.173 Tomickiego jest swego rodzaju erratą tego zagadnienia ;o)
Tak przy okazji - planuję też popełnić nowego 253, tym razem w malowaniu Petera.

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości