BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Arkady72 » środa, 13 sierpnia 2008, 14:26

Model Airfixu plus trzy żywiczne zestawy CMK. Te ostatnie dedykowane do innej wersji Hawka więc kabina przerabiana z użyciem blaszki zoom kolor Eduarda od F-18D.
Model pełen błędów, mam tego świadomość. Wstawiam go jednak do galerii bo w sumie fajnie wygląda.
Serdeczne podziękowania dla użytkownika Takijja za pomoc merytoryczną.
Pomoc niestety w dużej mierze spóźniona ( na pewnych etapach prac wręcz nie do poprawy ) jednak mam nadzieję, że przyda się innym modelarzom budującym replikę tego samolotu.
Malowanie w barwach Royal Australian Air Forces z 76 Dywizjonu z Williamtown w Nowej Południowej Walii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Reklama

modele polskich samolotów

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Aleksander » środa, 13 sierpnia 2008, 14:41

Mimo słów krytyki w wątku warsztatowym, mnie się model podoba - fajne malowanie (i super odwzorowane), detale zrobione poprawnie, kabina wypas - a Sidewindery nie robią mi różnicy.
Z mojego (choć może bardziej warsztatowego niż merytorycznego) punktu widzenia model bardzo ładny. Chciałbym tak umieć czysto robić modele...I niepotrzebnie się kajasz, że model "pełen błędów" - przy zastosowaniu dużej dozy wyobraźni mógł taki latać. Nie bądźmy tacy "rivet-counters" :lol: - zwłaszcza, że swoje credo modelarskie jasno przedstawiłeś.
Pozdrawiam i czekam na następne !
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Krystian Ciechowicz » środa, 13 sierpnia 2008, 14:45

Witam

Jak dla mnie "lajkonika" w rurach model jest PRO !! Ja tu nie widzę błędów merytorycznych. bo najnormalniej w świecie nie mam o tym pojęcia.

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Timi » środa, 13 sierpnia 2008, 15:13

Jak zawsze u Ciebie warsztatowo bez zarzutów :D
Fajnie że nie boisz się zbliżeń, jeszcze jakbyś zdjęcia całego modelu robił na maksymalnej przysłonie to cały model byłby ostry i wyraźny :mrgreen:
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Krzysiek » środa, 13 sierpnia 2008, 17:18

Fajny fajny tylko bym się czepił paru niuansów. Linie podziału zapuściłeś na bardzo ciemno, a przy takim jasnym kolorze samolotu może wystarczyłoby też jaśniejsze zapuszczenie? Poza tym strasznie czysty, szczególnie od spodu. Nie wiem jak bardzo utytłane są prawdziwe Hawki, ale tu mi brakuje paru przykurzeń i zaciapań od oleju. Chyba że to egzemplarz wypucowany przez załogę na jakiś pokaz itp, wtedy ok :)
Na koniec preshading - coś mi tu nie leży tylko nie bardzo wiem co, może to tylko kwestia zdjęć.
No ale fakt faktem model bardzo ładny, więc gratulacje :)
Pozdrawiam, Krzysiek
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez bartek piękoś » środa, 13 sierpnia 2008, 19:34

Timi napisał(a):na maksymalnej przysłonie to cały model byłby ostry i wyraźny


Jest to podczas oglądania szczególnie irytujące :-| , bo model ciekawy i pięknie zrobiony.
Częściowo wynagradzają to zbliżenia.

Krzysiek napisał(a):Linie podziału zapuściłeś na bardzo ciemno

Faktycznie - rzuca się w oczy. Trochę nienaturalne :P . Zwłaszcza przy pięknie od odwzorowanym delikatnym kamo.

Aleksander napisał(a):Chciałbym tak umieć czysto robić modele

Podpisuję się. Czyściutko i precyzyjnie! ;o)

Bardzo ładny, zwłaszcza, że rury to mniejszość na tym forum. :)
To że czysty (nie brudzony) to dla mnie kwestia wyboru konwencji.
Gratulacje! I w ogóle podziwiam Twoje prace!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Darek Trzeciak » środa, 13 sierpnia 2008, 22:47

Co by nie gadać Hawk prezentuje się wyśmienicie :D
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Arkady72 » środa, 13 sierpnia 2008, 23:50

Update fotograficzny po opanowaniu w aparacie funkcji manual ( no sorry - instrukcja gruba, dopiero tam dobrnąłem :-> )
Timi, co ja bym bez Ciebie zrobił...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wash może faktycznie za ciemny, wzorowałem się na tym najlepszym znalezionym w sieci modelu Hawka LIF:
http://www.hsgalleries.com/gallery04/hawklif127ap_1.htm
Swojego modelu nie "tytłałem" od spodu celowo za wyjątkiem małego dymka na grzbiecie z agregatu rozruchowego. Te maszyny oryginalnie sa bardzo czyste.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 14 sierpnia 2008, 10:03

Model bardzo ładnie pomalowany, ogólnie robi się świetne wrażenie ale kilka drobiazgów budzi zastrzeżenia
- w wydłużonym nosie Hawków serii 100 znajduje się laserowy dalmierz celów a tym samym powinno tam być okienko, nie wiem jak jest w serii 120 ale przypuszczam że powinno być podobnie,
-czubki AIM-9 lepiej wyglądałyby pomalowane na srebrno ponieważ w oryginale były przezroczyste,
-czerwony pas na stateczniku pionowym jest przykrótki,
-osłony zestawów wskaźników wyglądałyby lepiej pomalowane na czarny mat, dodatkowo otarcia wyglądają na zbyt przesadzone.
Jeśli się mylę proszę o poprawienie. Jednocześnie proszę nie traktować mojego ględzenia jako czepiactwa, bo model wygląda świetnie i miło że ktoś pomyśłał nie tylko o odrzutowcu, ale także o małomedialnym samolocie treningowym. Chociaż zajmuję się II wś, to z zainteresowaniem czekam na zapowiadany przez Italerii model Hawka T.1/50/60 w 1/48.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Arkady72 » czwartek, 14 sierpnia 2008, 14:45

Jacek Bzunek
- w wydłużonym nosie Hawków serii 100 znajduje się laserowy dalmierz celów a tym samym powinno tam być okienko, nie wiem jak jest w serii 120 ale przypuszczam że powinno być podobnie,

Z tego co mi wiadomo australijskie Hawki 127 LIF tej stacji nie miały stąd jest tam zaślepka.
-czubki AIM-9 lepiej wyglądałyby pomalowane na srebrno ponieważ w oryginale były przezroczyste,

Może dokładnie na zdjęciu tego nie widać ale czubki rakiet spiłowałem a następnie odtworzyłem przeźroczystym kristal clearem:
Obrazek
-czerwony pas na stateczniku pionowym jest przykrótki

Całkowita racja, wina przykrótkich kalkomanii i moja, że nie chciało mi się tego domalowywać.
-osłony zestawów wskaźników wyglądałyby lepiej pomalowane na czarny mat, dodatkowo otarcia wyglądają na zbyt przesadzone

Uwaga jak najbardziej słuszna. Otarcia wyglądają przesadnie w stosunku do reszty samolotu :oops: .
Jednocześnie proszę nie traktować mojego ględzenia jako czepiactwa

Jacku, dopóki nie padają ironiczne opinie o np zabawnym wyglądzie modelu wszystkie uwagi traktuję z należytym szacunkiem. Szczególnie jeśli padają z ust tak dobrych modelarzy.
z zainteresowaniem czekam na zapowiadany przez Italerii model Hawka T.1/50/60 w 1/48

Też ciekawym co Italeri z tego wyjdzie...
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez ZBIGNIEW KALOTA » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 19:35

brak słów !!!! Wielkie brawa, duży plus za nietuzinkowe malowanie, masz we mnie stałego widza :D
Klub Modelarski '' ROZBITEK '' GOK Rędziny
Avatar użytkownika
ZBIGNIEW KALOTA
 
Posty: 212
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 23:40
Lokalizacja: Częstochowa

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 18 września 2008, 10:05

Kolejny 'nasz' na HyperScale!

Masz ostatnio niezły 'wysyp' swoich prac na tym portalu Artur:
http://www.hyperscale.com/2008/galleries/hawk127lif48ao_1.htm
http://www.hyperscale.com/2008/galleries/superetendard48ao_1.htm
http://www.hyperscale.com/2008/galleries/spitfirevb48ao_1.htm

Gratuluję świetnych modeli i docenienia ich 'w świecie'.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6041
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Arkady72 » sobota, 20 września 2008, 10:59

Dzieki Jarek. Z tym docenianiem to nie ma co przesadzac. Oni tam chyba publikuja wszystko co im sie wysle .
Po Etendardzie na ARC dostalem sporo maili z Francji, to nieskromnie dodam, ze przybylo naszemu forum troche inostrannych obserwatorow ;o) .
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez BRh_positive » środa, 24 grudnia 2008, 21:45

Jakis czas temu popelnilem Hawka T1 Airfix, powiedz jak uporales sie z problemem przedniej wneki podwozia. CKM robi ja do wersji T1 i jest ona krotsza niz w Hawku serii 100. Wpasowanie wnek podwozia w skrzydla to tez niemale wyzwanie. Model prezentuje sie swietnie, zwlaszcza kokpit. Pozdrawiam M.
BRh_positive
 

Re: BAe Hawk 127 Airfix 1:48

Postprzez Arkady72 » czwartek, 25 grudnia 2008, 18:17

BRh_positive napisał(a):... powiedz jak uporales sie z problemem przedniej wneki podwozia. CKM robi ja do wersji T1 i jest ona krotsza niz w Hawku serii 100. Wpasowanie wnek podwozia w skrzydla to tez niemale wyzwanie. Model prezentuje sie swietnie, zwlaszcza kokpit. Pozdrawiam M.

Nie pamiętam dokładnie ale przednia wnęka jakoś tak wpasowała się bezproblemowo ( poza tym, że nie jest od tej wersji Hawka :-/ )
Jakis czas temu popelnilem Hawka T1 Airfix,

Wstawiaj go do galerii :) .
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości