F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez Aero74 » niedziela, 15 września 2013, 17:56

Witam,

Dobrnąłem do końca. Tradycyjnie mimo pożyczonego dobrego aparatu fotki przeciętne i nie wyciągające połowy wysiłku , który włożyłem w malowanie i starzenie.

Samolot Brytyjskiej Floty Pacyfiku - HMS Venerable czerwiec 1945roku.

Dołożyłem kilka nowych zdjęć robionych w świetle dziennym. Może będą lepsze

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 16 września 2013, 21:29 przez Aero74, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez Hal Bregg » niedziela, 15 września 2013, 19:02

Fajny model, podoba się, dobre odrapania, może ciut przygrube linki anten. Pacyficzne oznaczenia RAF są namalowane bezpośrednio na znakach amerykańskich, ale są widoczne też ślady po zamalowanych innych oznaczeniach. Orientujesz się może po jakich?.
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw

Re: F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez Aero74 » niedziela, 15 września 2013, 19:24

Hal Bregg napisał(a):Pacyficzne oznaczenia RAF są namalowane bezpośrednio na znakach amerykańskich, ale są widoczne też ślady po zamalowanych innych oznaczeniach. Orientujesz się może po jakich?.


To nie tak. Z tego co wyczytałem amerykanie (Goodyear) malowali na życzenie anglików kokardy. W momencie wejścia do walki na Pacyfiku już w 1945 roku, nieprzyzwyczajeni amerykanie musieli mieć lepiej oznaczone samoloty sojuszników (choć wcale nie życzyli sobie ich obecności) stąd zamalowanie kokard brytyjskim Dark Sea Grey i namalowanie nowych oznaczeń Floty Pacyfiku na poprzednich. tak jak na zdjęciu poniżej. Późniejsze dostawy miały malowane już od razu oznaczenia z belkami.

Obrazek
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez Tofik » niedziela, 15 września 2013, 20:36

Modle wykonany bardzo fajnie :)

Tylko czy aby Corsair'y używane w FAA nie miały skróconych końcówek skrzydeł. Co doskonale widać na zapodanej przez ciebie fotce a na modelu nie ?
Jak słodko zostać świrem. Choć przez chwilę Choć przez chwilę łoOłoOoŁ
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 21:22

Re: F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez skusz » niedziela, 15 września 2013, 20:46

Fajny model. Corsair to jeden z moich ulubionych samolotów. Twój model podoba mi się, ale Tofik niestety ma rację, Anglicy
mieli je ze skróconymi końcówkami. Parę ruchów pilnikiem, delikatna poprawka farbą i będzie git.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez Aero74 » niedziela, 15 września 2013, 20:50

Tylko czy aby Corsair'y używane w FAA nie miały skróconych końcówek skrzydeł. Co doskonale widać na zapodanej przez ciebie fotce a na modelu nie ?


Miały. O 20 cm każde skrzydło, ale to przekracza moje zapędy modelarskie w skali 1/72 :)
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez Tofik » niedziela, 15 września 2013, 20:59

Miały. O 20 cm każde skrzydło, ale to przekracza moje zapędy modelarskie w skali 1/72 :)


No bez przesady. Jak to kolega wyżej napisał. Wystarczyło by Parę ruchów pilnikiem a efekt byłby o niebo lepszy.
Jak słodko zostać świrem. Choć przez chwilę Choć przez chwilę łoOłoOoŁ
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 21:22

Re: F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 15 września 2013, 21:32

Ładnie postarzony, ale zasługuje na lepsze fotki.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez Puskal » środa, 18 września 2013, 19:36

Bardzo ładny korsarz, w szczególności podoba mi się wybór malowania. Zamalowane kokardy dodają smaczku.
Z uwag:
-wycięty stopień w klapie powinien być zaszpachlowany, wojenne samoloty (wersja 1D) tego stopnia nie miały
-bardziej pytanie niż uwag, czy przedni maszt anteny nie powinien być usunięty, przejrzałem fotki 1D i równie dobrze można zrobić model z masztem lub bez, a na dwóch zdjęciach samolotów FAA nie widziałem przedniego masztu (między innymi fotka którą zamieściłeś)
-wspomniane wcześniej końcówki

Również prośba o lepsze zdjęcia modelu, może na trochę ciemniejszym tle. Teraz są trochę zbyt kontrastowe i ciężko w pełni docenić model.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez Aero74 » środa, 18 września 2013, 19:50

Puskal napisał(a):Bardzo ładny korsarz, w szczególności podoba mi się wybór malowania. Zamalowane kokardy dodają smaczku.
Z uwag:
-wycięty stopień w klapie powinien być zaszpachlowany, wojenne samoloty (wersja 1D) tego stopnia nie miały


#@$&^%*(&) jasna.... masz rację, a ja zastanawiam się jak to przeoczyłem???

Puskal napisał(a):-bardziej pytanie niż uwag, czy przedni maszt anteny nie powinien być usunięty, przejrzałem fotki 1D i równie dobrze można zrobić model z masztem lub bez, a na dwóch zdjęciach samolotów FAA nie widziałem przedniego masztu (między innymi fotka którą zamieściłeś)

Obrazek
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez zegeye » środa, 18 września 2013, 23:09

Dodalbym do tego jeszcze fakt ze wersja D nie miała wzdłużnych szprosów na odsuwanej części osłony kabiny. Twoja ma więc to raczej wersja A, podobnie na fotkach które zamieściłeś.... :?:
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez Puskal » czwartek, 19 września 2013, 00:18

Dodalbym do tego jeszcze fakt ze wersja D nie miała wzdłużnych szprosów na odsuwanej części osłony kabiny. Twoja ma więc to raczej wersja A, podobnie na fotkach które zamieściłeś.... :?:


Wersja D gdzieś do połowy serii produkcyjnej miała osłonę kabiny z wzmocnieniami jak wersja F4U-1A
więc tutaj błędu nie ma.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez greatgonzo » czwartek, 19 września 2013, 00:49

Aero74 napisał(a):Puskal napisał(a):-bardziej pytanie niż uwag, czy przedni maszt anteny nie powinien być usunięty, przejrzałem fotki 1D i równie dobrze można zrobić model z masztem lub bez, a na dwóch zdjęciach samolotów FAA nie widziałem przedniego masztu (między innymi fotka którą zamieściłeś)

Obrazek


Jedak Korsarze z Venerable i zresztą z pozostałych brytyjskich lotniskowców w tym rejonie i czasie latały z wyposażeniem radiowym pozbawionym przedniego masztu.
HMS Venerable

Przy okazji warto zwrócić uwagę, na mały chwyt powietrza u nasady belki znaku FAA. Wspomagał chłodzenie przedziału radiowego; niespotykany w samolotach US Navy i US Marines.
chwyt powietrza
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez Aero74 » czwartek, 19 września 2013, 09:48

greatgonzo napisał(a):
Jedak Korsarze z Venerable i zresztą z pozostałych brytyjskich lotniskowców w tym rejonie i czasie latały z wyposażeniem radiowym pozbawionym przedniego masztu.


korzystałem z poniższego zestawu kalkomanii Xtradecal. Czytałem na brytyjskim forum , że można absolutnie ufać podstawom merytorycznym jeśli chodzi o Xtradecal i na tym się oparłem.
Faktycznymi błędami są końcówki skrzydeł i niezaszpachlowany stopień, pozostałe to domysły.
Dziękuję wszystkim za konstruktywną krytykę.

Obrazek
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: F 4U1-D Corsair FAA 1/72 Tamiya

Postprzez greatgonzo » czwartek, 19 września 2013, 11:07

pozostałe to domysły.


W przypadku moim i FAA to zupełna prawda. Ale nie spotkałem się dotąd z brytyjskim Korsarzem z końcowego okresu działań na Pacyfiku z taką konfiguracją anten. A zdjęć trochę jest.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 81 gości