Fw 190 D-13/R11 'Yellow 10', Hasegawa 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fw 190 D-13/R11 'Yellow 10', Hasegawa 1:32

Postprzez Aleksander011 » niedziela, 31 sierpnia 2008, 19:54

Witam
Prezentuje gotowy modelik .Obszerny opis z budowy w nowym numerze Mini Repliki,
do lektury której serdecznie zapraszam,
cześć jest tez w naszym wątku z budowy na forum..
Prezentuje malowanie wg. Czeskiego JaPo, a nie Pana Crandalla!!!!
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 2 września 2008, 07:43 przez Aleksander011, łącznie edytowano 2 razy
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Reklama

Re: Fw 190 D-13 R11 Yelow 10 1:32

Postprzez Timi » niedziela, 31 sierpnia 2008, 20:51

Osobiście nie widzę sensu pokazywania na forum modelu, który ma pojawić się w gazecie...
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Fw 190 D-13 R11 Yelow 10 1:32

Postprzez Gujos » niedziela, 31 sierpnia 2008, 21:29

Dlaczego? Ja na przykład gazet nie kupuję, więc nie miał bym okazji zobaczyć takiej Foki.
A sam model bardzo urodziwy, merytorycznie oczywiście nie mam pojęcia.
Z takich rzeczy które rzucają się w oczy, to chyba antena powinna poddać się bardziej sile grawitacji. Oponom przydało by się trochę ugięcia. Nie wiem czy w Foce można było tak mocno wychylić klapy, bo działały by chyba jak hamulec aerodynamiczny :?: .
Ale model robi bardzo dobre wrażenie - taki elegant, fajnie wygląda zwłaszcza biało czarna opona kółka ogonowego.
Czy przeróbkę robiłeś w własnym zakresie, czy też korzystałeś z zestawów np. Montex.
Pozdr
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Fw 190 D-13 R11 Yelow 10 1:32

Postprzez Aleksander011 » niedziela, 31 sierpnia 2008, 22:42

Gujos napisał(a):Czy przeróbkę robiłeś w własnym zakresie, czy też korzystałeś z zestawów np. Montex.

oj model jest "ostro" waloryzowany:
zestaw żywiczny Montexu K32106SE SUPER MASK Fw 190D-11 /SPECIAL EDITION,
przerobiony Eagle Editions o nazwie EagleParts EP#40-32 „Fw 190 Dora series cockpit set”,
Eduard i jego 3 zestawy: „Interior” nr 32100,”Exterior” nr32099, oraz „Dashboard” czyli panel główny z kolorowymi blaszkami nr 33004
żywice Verlinden VP 2029,
oraz kalkomanie1:32 EagleCals #59 Fw 190 Dora Aircraft - "Yellow 10 and Friends ”
i dodatkowo za pomocą Montexu- maski do tej wersji
No i NAJWAŻNIEJSZE Wojtek Fajga i jego extra blaszki!!!!
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Fw 190 D-13 R11 Yelow 10 1:32

Postprzez Marcin Starszewski » niedziela, 31 sierpnia 2008, 22:53

Szkoda tylko, że babole biją po oczach, czasem warto trochę poczytać o danej maszynie a nie pakować tonę "aftermarketów" i publikować to potem w prasie modelarskiej.
Żebym gołosłowny nie był:
1. Klapy :!: no nie przystoi zrobić tak jak to zrobiłeś interesując się choć odrobinę Fw 190 D
2. Zestaw Montex'u jest taki sobie, za ta samą cenę, jeśli już masz doskonale opracowany zestaw pana Jerry'ego Rutman'a.
3. Kółko ogonowe Hasegawy jest za długie, w związku z czym ogon "siedzi" za wysoko.

Malowanie całkiem fajnie wykonane. No i mogłeś ponitować płatowiec w 1:32 bez tego model wygląda moim zdaniem łyso.

Pozdrawiam.
Warsztat: Spitfire Mk.Vb 1:32 Hobby Boss ... się robi
Marcin Starszewski
 
Posty: 322
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03
Lokalizacja: Elbląg

Re: Fw 190 D-13 R11 Yelow 10 1:32

Postprzez Aleksander011 » poniedziałek, 1 września 2008, 07:50

Widzisz Marcinie, grzmisz, a nawet nie wiesz , że przy ustawianu kąta klapy korzystałem z pokaźnej ilości materiałów, które są w moim posiadaniu
790 zdjęć maszyny przed, w trakcie i po renowacji, 34 książki o Fw-190, więc chciałbym poznać Twoje źródło, że D-13 miało klapy pod kątem 58 stopni.
Ja po analizach obliczyłem ,że odrestaurowana D-13 stka ma dokładnie o 10 stopni więcej!
Tu zdjęcia:
http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=14&t=4043&p=43241#p43241

Co do nitowania się zgadzam, nie miałem wtedy jeszcze dobrego "nitowadła" :).Co do zestawu Montexu, ok ,nie jest doskonały,
dlatego wymagał przeróbek, natomiast i Rutmanowi zdarzają sie niedociągnięcia!
Natomiast zanim zaczniesz krytykować, zapoznaj się dokładnie z tym co zrobiłem, a ja z niecierpliwością czekam na Twoje "dzieło"w galeriii
ukończonych modeli bo już znalazłem
w tym co zrobiłeś co najmniej 4 błędy!
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Fw 190 D-13 R11 Yelow 10 1:32

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 1 września 2008, 10:21

Panowie, proste pytanie, żeby uciąć kłótnie - czy Olek życzysz sobie oceny modelu na forum?
W tym momencie wypada mi tylko pogratulować skończenia ciekawego modelu i opublikowania efektów swojej pracy.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Fw 190 D-13 R11 Yelow 10 1:32

Postprzez Aleksander011 » poniedziałek, 1 września 2008, 11:05

Ojej, Kuba! :)
Fakt, że temat mojego wątku wzbudził Twoje zainteresowanie jest już pochwałą!
Dziękuje zatem za Twoją pochwałę, których nie rozdajesz na lewo i prawo!! To bardzo moblilzuje do podwyższania poziomu
modeli i obiecuje, że Twoje uwagi ,jak i kolegi Marcina (który naprawdę dużo wie i potrafi ) na pewno wezmę sobie do
serca! Na razie, robię sobie pauzę z "niemszczyzną" bo u mnie mnogo czarnych krzyży i zaczynam pracę przy Macchi 205 Veltro PCM w mojej ulubionej 1:32!
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Fw 190 D-13 R11 Yelow 10 1:32

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 1 września 2008, 11:08

Kuba Plewka napisał(a):...czy Olek życzysz sobie oceny modelu na forum?

Z ust mi to Kuba wyjąłeś.
Model według mnie jest bardzo dobry. Nie znam się zbytnio na Fokach, więc ocenę merytoryczną pozostawiam bieglejszym w tym względzie ode mnie. Ale do rzeczy.

Co prawda, jak słusznie zauważyłeś Olek, model będzie jedynie uproszczeniem prawdziwego samolotu i nie da się uniknąć błędów (zgadzam się - nie ma modeli bez baboli, zarówno producenta, jak i modelarza) i musimy te uproszczenia i błędy z nich wynikające (lub z braku na przykład dobrej dokumentacji itd.) zaakceptować, jednak pokazując model w galerii, której podtytuł brzmi 'Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.' musisz również zaakceptować tę krytykę i być gotowym na przyjęcie kilku uwag. Nikomu od tego nic złego się nie stało, choć było by miło, gdyby krytyka wyrażana była w tonie trochę mniej uszczypliwym (Marcin).

Oczywiście Olek, możesz nie życzyć sobie krytyki, ale dobrze by było o tym uprzedzić, wstawiając model do galerii.

Niezależnie od wszystkiego, powiem jeszcze raz - model bardzo mi się podoba, a na koniec przytoczę stare powiedzenie, jak najbardziej tu pasujące, że 'prawdziwa cnota (jakość) krytyki (konstruktywnej) się nie boi'... ;o)

:arrow: EDIT
Upps. Trochę się spóźniłem z postem, ale tak już jest, kiedy się go dziesięć razy sprawdza...


Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Fw 190 D-13 R11 Yelow 10 1:32

Postprzez Aleksander011 » poniedziałek, 1 września 2008, 11:21

Jasne Jarku,
Konstruktywna krytyka jest cenniejsza niż pochwała, dlatego
warto poczytać o swoich niedociągnięciach, no bo skąd by miało się o tym dowiedzieć??
A tak doskonalimy swoje rzemiosło i to jest ok.No i nie wszystkim akurat NASZE dzieło musi się podobać....
Ale dzięki Jarku ,za miłe słowa jak i krytykę.Nasze forum akurat skupia ludzi, którzy naprawdę mają coś do
pokazania i powiedzenia (nie piszę o sobie)...i niech tylko się tak dalej rozwija , ku chwale modelarstwa.
Skacząc po "zagramanicznych" modelarskich forach, odnoszę wrażenie, że naprawdę , my z polski nie mamy się w tej materii
czego wstydzić, więcej, zaczynamy narzucać swoje tempo (patrz Wojtek Fajga)
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Fw 190 D-13 R11 Yelow 10 1:32

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 1 września 2008, 15:55

Tak okazała galeria prosi się o równie okazały komentarz i ocenę:
fajny model.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Fw 190 D-13 R11 Yelow 10 1:32

Postprzez Wojciech Perkowski » poniedziałek, 1 września 2008, 17:32

Fajny - pomijając pomyłki o których wspomniano - ale wstawiłęś zdjęcia szersze niż 800 pikseli i forum je poharatało; może warto podmienić na prawidłowe - lepiej się będzie model prezentował.
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 705
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 40 gości