Polikarpov I-16 Typ 24 (1:48 Eduard)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Polikarpov I-16 Typ 24 (1:48 Eduard)

Postprzez jaros » wtorek, 2 września 2008, 00:05

Wreszcie znalazłem trochę czasu i zrobiłem zdjęcia skończonego jakiś czas temu Polikarpova I 16 typ 24 Eduarda. Budowę można było śledzić wiosną w wątku warsztatowym.

Model przedstawia maszynę B. Safonowa z lata 1941 na północnym odcinku frontu. Istnieje sporo kontrowersji co wyglądu prawej burty samolotu. M. in. część źródeł podaje, że był tam napis
"Śmierć faszystom", ale nie potwierdzają tego żadne zdjęcia. W związku z powyższym - idąc za radą Eduarda - zdecydowałem się nie umieszczać tam żadnych napisów.

Model zbudowany tylko z tego co było w pudełku plus kilka drobnych modyfikacji. Warte wspomnienia są m.in. dorobione z drutu przewody hamulcowe, lufy karabinów maszynowych z igieł
lekarskich, rurka Pitota z oszlifowanej szpilki oraz nowe rury wydechowe - jakoś nie miałem cierpliwości, aby rozwiercać fabryczne i zrobiłem nowe z mosiężnej rurki. Jeśli chodzi o gwiazdy,
numer 11, napis itd. to tym razem wykorzystałem fabryczne kalkomanie.

Zbliżając się do końca budowy zdecydowałem się na nieco większe niż zwykle zużycie samolotu - stąd widoczne przebarwienia jednolitej zielonej farby oraz liczne przybrudzenia, okopcenia itd.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i na koniec, aby na półce nie stał samotnie szybko popełniłem Gaza 67B.
Obrazek
Więcej zdjęć tego modelu z galerii pojazdów.

Zapraszam do oglądania i komentowania. Więcej zdjęć na: http://jl.enterpol.pl/4L04.htm
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:02
Lokalizacja: Lublin

Reklama

Re: Polikarpov I-16 Typ 24 (1:48 Eduard)

Postprzez Krystian Ciechowicz » wtorek, 2 września 2008, 08:25

Witam.
Jarku, bardzo ładny i zgrabny model. Zrobiony gustownie i ze smakiem!

Jeżeli jesteś na fali sowieckich asów lotnictwa, zapraszam do projektu Peczterdziestek. Zbuduj maszynę Pokryszewa lub Kuzniecowa tudzież innego asa spod ciemnej ... yyyyyyyyy ... czerwonej gwiazdy.

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Polikarpov I-16 Typ 24 (1:48 Eduard)

Postprzez Stratocaster » wtorek, 2 września 2008, 08:44

Jarek, bardzo lubię Twoje modele. Są zawsze na bardzo wysokim poziomie, perfekcyjnie obrobiona bryła główna i detale.
Ten Iszak jest równie dobry. Bardzo naturalne ślady eksploatacji, okopcenia i cieniowanie paneli. Robi wrażenie! Gratulacje.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Polikarpov I-16 Typ 24 (1:48 Eduard)

Postprzez Timi » wtorek, 2 września 2008, 09:59

Ma w sobie coś ;o)
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Polikarpov I-16 Typ 24 (1:48 Eduard)

Postprzez Arkady72 » wtorek, 2 września 2008, 10:27

Sliczna ta mala kasliwa bestyjka :) . Model wykonany z wdziekiem.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Polikarpov I-16 Typ 24 (1:48 Eduard)

Postprzez jaros » piątek, 5 września 2008, 22:30

Dziękuję wszystkim za ciepłe przyjęcie, cieszę się że model się podoba.

Krystian Ciechowicz napisał(a):Witam.
...Jeżeli jesteś na fali sowieckich asów lotnictwa, zapraszam do projektu Peczterdziestek. Zbuduj maszynę Pokryszewa lub Kuzniecowa..
K.


Dzięki za zaproszenie, ale nie mogę skorzystać - po prostu nie mam P-40 w magazynie! Podjąłem ostatnio bowiem decyzję, że nic nie kupuję aż nie opróżnię nieco magazynu....
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:02
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości