MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez wuen » wtorek, 5 listopada 2013, 10:47

iras67 napisał(a):Można trochę złagodzić ryzyko. Gunze C ma farby transparentne które można mieszać z ich lakierem. Jeśli tylko damy niewielką ilość koloru do lakieru i w dodatku wymieszamy z rozcieńczalnikiem to efekt jest całkiem całkiem. Zrobiłem próby na pleksie i zmian koloru następuje po kilku napyleniach., przez to że kolor jest dodany minimalnie.

Mam uwagę do tego postu:
plexi inaczej reaguje z farbami C czyli typu nitro niż przeźroczysty polistyren, z którego zrobione są owiewki w modelach - polistyren potrafi zmatowieć...
Lepiej zastosować farby typu H - "wodne" - Gunze ma tego typu farby transparentne - ryzyko mniejsze - wystarczy odtłuścić owiewkę aby farba nie spływała
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 07:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Reklama

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez iras67 » wtorek, 5 listopada 2013, 15:03

wuen napisał(a):Mam uwagę do tego postu:
plexi inaczej reaguje z farbami C czyli typu nitro niż przeźroczysty polistyren, z którego zrobione są owiewki w modelach - polistyren potrafi zmatowieć...
Lepiej zastosować farby typu H - "wodne" - Gunze ma tego typu farby transparentne - ryzyko mniejsze - wystarczy odtłuścić owiewkę aby farba nie spływała

Malowałem kilka lat termu trzy owiewki do F-16 i nic się z nimi nie stało- modeli już nie mam, zdjęć nie robiłem- może uda mi sie pokazać jak obecny właściciel zrobi fotkę ;o) . Korzystałem z tych samych farb, jedynie inny był lakier tzn. zamiast Super Clear III jego zbliżony właściwościami poprzednik. Ale korzystanie z Gunze H"wodnych" minimalizuje jakieś nieszczęście zdecydowanie. Możliwe zapewne jest zmycie, jeśli efekt nie będzie ciekawy. Niestety nie próbowałem tymi farbami bo ich nie używam prawie .
Obrazek
Kolor powstał przez wymieszanie transparentnych C48 i 50 i dodanie "właściwego" odcienia do lakieru. na pokazaną ilość wystarczyło dwie kropelki kolorów które są same w sobie dosyć "przeźroczyste". Malowanie polega na takim natrysku żeby powierzchnia cały czas pod światło była błyszcząca i "mokra". Malowałem bardzo małym ciśnieniem poniżej 1bar. No i paprochy...Trzeba robić to w czystym niezakurzonym powietrzu :mrgreen: bo wszystko nawet najmniejszy brud widać .
Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 5 listopada 2013, 15:06 przez iras67, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez BOMI21 » wtorek, 5 listopada 2013, 15:05

Bardzo ciekawe. :D Ja robiłem w podobny sposób - czyli zmieszałem Tamiyie transparentne z lakierem (i Levelling Thinnerem).
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez iras67 » wtorek, 5 listopada 2013, 15:16

Właśnie czytam warsztat, jest niełatwy do odnalezienia :) . Mam jeszcze problemy z otwieraniem forum, co mnie zniechęca do poszukiwań...
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez BOMI21 » wtorek, 5 listopada 2013, 15:24

BOMI21 napisał(a):Więc udało się.
Pierwszy raz pomalowałem owiewkę modelu lotniczego aerografem, aby nadać jej zabarwienie.

Cel był taki:

Obrazek

Efekt jest taki:

Obrazek

Może nieco za mocny, ale jest to mega sukces z mojej strony. Nigdy nie byłem tak zadowolony z jednego elementu :D

Dlaczego jest to takie trudne:
Trzeba wymieszać Lakier bezbarwny typu gloss, z farbą i rozcieńczalnikiem Mr. Hobby Levelling Thinner. Za duże lub za małe stężenie któregoś spowoduje zniszczenie owiewki (pofalowana/matowa/rozlewająca się/grudkowata itp. farba)

Zanim ją natrysnąłem, pomalowałem wszystkie zastępcze/zapasowe owiewki jakie miałem i wszystkie pudełka przeźroczyste w zasięgu wzroku. Po każdej próbie czekałem parę minut, po czym jak mi się nie podobało, zmieniałem ilość farby/rozcieńczalnika/lakieru. Co przy braku przeźroczystych buteleczek i zakraplacza było dość niedokładaną robotą.

Masakra.
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 36 gości