KI-84 Tamiya 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez Borek » niedziela, 13 października 2013, 12:34

Witam chciałem zaprezentować swoje ostatnie modelarskie dokonanie.
Ki 84 marki Tamiya zakupiony celem treningu tworzenia linii podziału i nitowania oraz treningu malarskiego, dlatego też wszystkie przeróbki robione własnym nakładem sił, jedynym kupionym dodatkiem są lufy w skrzydłach. maski montexu + własne maskowanie.
Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Borek
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa, 28 września 2011, 16:24

Reklama

Re: KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez Mecenas » niedziela, 13 października 2013, 12:57

Bardzo przyjemny w odbiorze model. Na prawdę fajnie wyszedł. Gdzieniegdzie może mógłbyś trochę odważniej zróżnicować kolorystykę, ale to kwestia gustu. I tak nie masz powodów do wstydu. Zdjęcia też zasługują na uznanie. Zastanawiam się, które zgłosić do fotki tygodnia.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez nariman » niedziela, 13 października 2013, 13:59

Super model, może trochę zróżnicowania powierzchni by się przydało ale ogólnie jest fajnie.
A czy na wewnętrznej stronie śmigła miały szansę powstać takie obicia i czy śmigło całe nie powinno być w tym brązowym kolorze?
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez Robert Thorz » niedziela, 13 października 2013, 14:16

Strasznie mi się podoba Twój KI-84. Ładnie wymalowany, subtelne obicia, detal też dopracowany. Duży plus za powychylane powierzchnie sterowe. Po takim zabiegu model od razu zyskuje na realizmie. Jedynie dwa małe mankamenty mi się rzuciły w oczy. Pierwszy to trochę dziwne przybrudzenie opon, oraz malowanie wiatrochronu/owiewki kabiny. Jestem jednak zwolennikiem obustronnego malowania ram. Wygląda to dużo lepiej niż malowanie z jednej strony najpierw na kolor interior, a potem zewnętrzny pod kamo. No chyba, że się mylę? Bo na podstawie tych zdjęć wywnioskowałem że tak jest w Twoim przypadku.

Ogólnie oceniam na 5-

Moje gratulacje za pięknego Japończyka w kolekcji.
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Re: KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez Arcturus » niedziela, 13 października 2013, 14:19

Mi się podoba się, i to bardzo. Ma coś, co przyciąga wzrok. Gratulacje!
A to zdjęcie zdecydowanie należy zgłosić.
Obrazek
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez Borek » niedziela, 13 października 2013, 14:47

Robert Thorz napisał(a):Jedynie dwa małe mankamenty mi się rzuciły w oczy. Pierwszy to trochę dziwne przybrudzenie opon, oraz malowanie wiatrochronu/owiewki kabiny. Jestem jednak zwolennikiem obustronnego malowania ram. Wygląda to dużo lepiej niż malowanie z jednej strony najpierw na kolor interior, a potem zewnętrzny pod kamo. No chyba, że się mylę? .


Co do opon też miałem trochę wątpliwości bo zależało mi na efekcie lekkiego przytarcia więc delikatnie rozjaśnić chciałem, efekt nie do końca mnie zadowolił, trochę za jasny i wpada w niebieski. ale uznałem za akceptowalny. Co do owiewek to masz racje maskowane z jednej strony, maski robiłem sam z taśmy tamiya bo maski montexu były do modelu hasegavy i nie pasowały, uznałem w tej sytuacji maskowanie od wewnętrznej strony za nadmierny wysiłek.

Cieszę się że odbiór jest pozytywny. :mrgreen:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Borek
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa, 28 września 2011, 16:24

Re: KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez Solo » niedziela, 13 października 2013, 16:10

Pięknie zrobiony model, choć sama tematyka to nie moja bajka.
Zdradź jeśli możesz jak zrobiłeś te cudnej urody obicia metaliczne: metoda oraz jakim metalizerem.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 14 października 2013, 08:34

Model super , wygląda bardzo realnie i o to moim zdaniem chodzi :mrgreen: Napisałeś że przećwiczyłeś na nim kilka spraw :shock: W takim razie oczekuję kolejnego jeszcze lepszego :idea:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez Borek » poniedziałek, 14 października 2013, 10:34

nariman napisał(a): czy śmigło całe nie powinno być w tym brązowym kolorze?


specjalistą nie jestem ale tak jest w instrukcji i jak podglądałem na necie to tak je malują

Solo napisał(a): obicia metaliczne: metoda oraz jakim metalizerem.


metody różne śmigło to podkład mr color c8 i potem drapanie wykałaczkami
kadłub to nanoszone czubkiem pędzla lub gąbką super metalic mr color

radoslaw6363 napisał(a): W takim razie oczekuję kolejnego jeszcze lepszego :idea:


postaram się :)
Avatar użytkownika
Borek
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa, 28 września 2011, 16:24

Re: KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez robert.bednarczyk » poniedziałek, 14 października 2013, 11:43

Cześć. Kawał dobrej modelarskiej roboty. A w ramach marudzenia - jak ogladałem fotki pomyslałem - odrapania na śmigłach ok., a na kadłubie już nieco gorzej. Potem doczytałem posty i wychodzi, że najbardziej realistyczne odrapania uzyskuje się dzięki nałożeniu metalicznego podłoża, położeniu na nie kamo i drapaniu (ja robię to b. delikatnie skalpelem). Ważny jest ich odpowiedniu układ - wg mnie najwięcej wzdłuż linii łączenia blach, w okolicach nitów, głównie w części przedniej i "silnikowej" no i oczywiście "deptane" strefy skrzydeł. Robota tytaniczna na wiele , wiele godzin ale efekt gwarantowany. Uważam, że odrapań nie da się pomalować tak dobrze jak je wydrapać, co zwłaszcza dotyczy japońskich samolotów z okresu II WŚ, które było malowane byle jak i byle czym.
Nie zmienia to faktu, że odbiór modelu bardzo pozytywny.

Pozdrawiam. Robert.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez Borek » poniedziałek, 14 października 2013, 15:14

Zgadzam się drapanie daje najbardziej realistyczne efekty. Problem pojawia się jeżeli chcemy po zbyt długim czasie drapać lub gdy chcemy kłaść warstwy lakieru bezbarwnego matowego. No i farba c8 już praktycznie nie dostępna...
Avatar użytkownika
Borek
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa, 28 września 2011, 16:24

Re: KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 14 października 2013, 15:37

Fajny - rozsądnie "wymęczony", fajnie pomalowany i okopcony - dołączam do grona zwolenników
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez Aero74 » poniedziałek, 14 października 2013, 20:36

Witaj,

już po raz trzeci wchodzę w galerię, naprawdę pięknego japończyka nam tu prezentujesz.
Szczególnie przemawia do mnie malowanie, co przy jednobarwnym kamuflażu jest sztuką. Zdjęcia prima sort.
To co budzi u mnie zastanowienie to obicia. Nie potrafię sprecyzować ale wydaje mi się że są bardzo równomierne i chyba jednak lepiej je wykonywać gąbką niż pędzlem. nawet w tej skali.

To jednak nie psuje wrażenia całości. Zazdroszczę i gratuluję modelu.
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez tomek_chacewicz » wtorek, 15 października 2013, 00:56

Widać, że odrobiłeś lekcje, idziesz w dobrą stronę :) od siebie, poza tym, o czym już wspomniano czyli zróżnicowanie powierzchni, malowanych odrapań, dodałbym jeszcze zróżnicowanie koloru okopcenia, bardziej przemyślany rozkład odrapań bo w tej chwili wygląda to trochę na zasadzie "tu se jeszcze domaluję bo jakoś pusto" ;o) no i kolor wydechów, nie używaj żadnych brązów tylko kilka odcieni ciemnej stali a na to rude i brązowe pigmenty, coś jak na fotce.
2 pytania: nitowadełko RB? kładłeś lakier do włosów na C8?
Zdjęcia bardzo ładne
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: KI-84 Tamiya 1/48

Postprzez zegeye » wtorek, 15 października 2013, 09:43

Model calkiem fajny.... ja dodam od siebie rzeczywiście odrapania mnie trochę nie przekonują...ale tu widzę zdania są podzielone ;o) Co do merytoryki....śmigło powinno być jednolicie szaro-zielone. Przyjmując twój kolor (który dla mnie jest zbyt zielony) jaki masz na przedzie.....powinien być taki sam od tyłu śmigła.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości