Focke-Wulf Fw 190A-4-----> Zvezda 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Focke-Wulf Fw 190A-4-----> Zvezda 1/72

Postprzez Abominus » piątek, 18 października 2013, 15:04

Tally Ho!!
Jesienne popołudnia spędzałem ostatnimi czasy nad zestawem Zvezdy, jakim jest Fw-190. Nad modelem pracowało się całkiem przyjemnie. To taka forma rozgrzewki przed jakimś większym kolosem, bo mam w planach coś większego. Wiadom,o gdzieniegdzie nastąpiły lekkie potknięcia w postaci przygrubej warstwy farby. Kalki choć potraktowane odpowiednimi płynami to miejscami się świecą i nie chcą porządnie przylgnąć. Nie wykonywałem przewodu antenowego.

Model przedstawia maszynę Fw-190A4 <+o, należącą do jednostki 12/Jagdgeschwader 1, która na jesieni 1942 roku stacjonowała w Munchen-Gladbach. Pilotem maszyny w tym czasie był Oblt. Gunther Witt. Lotnik ten w swojej karierze zdobył jedynie dwa zwycięstwa powietrzne:

09.06.1940 - Hawk-75A na południe od Rheims;
20.10.1940 - Spitfire nad Londynem;

Niestety, 8 lutego 1944 roku (w tym czasie Oblt. Witt służył w 7/JG1) roku podczas walki powietrznej z P-47 nad Luxemburgiem, jego Bf-109G-6 (biała 2, Wrk.nr.15406)
został trafiony, w skutek czego ranny pilot wyskoczył ze spadochronem. Na ziemi zabrano go do szpitala gdzie zmarł w wyniku odniesionych ran.

To tyle, teraz fotki;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Warsztat:

B-17F "Memphis Belle" - Revell 1/72
Abominus
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 16 sierpnia 2013, 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

Reklama

Re: Focke-Wulf Fw 190A-4-----> Zvezda 1/72

Postprzez rudolf24 » sobota, 19 października 2013, 09:32

Całkiem nieźle ;o).
Avatar użytkownika
rudolf24
 
Posty: 1038
Dołączył(a): poniedziałek, 22 października 2012, 19:59

Re: Focke-Wulf Fw 190A-4-----> Zvezda 1/72

Postprzez Wojciech Perkowski » poniedziałek, 21 października 2013, 14:15

Abominus napisał(a):...Niestety, 8 lutego 1944 roku ................. zabrano go do szpitala gdzie zmarł w wyniku odniesionych ran.



"Niestety " raczej zbędne - szkoda człowieka, ale być może dzięki jego smierci nie zabił któregoś z naszych dziadków / pradziadków, przyszliśmy na świat i możemy sobie pisać na forum ;o) .
Przepraszam za OT.
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 706
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: Focke-Wulf Fw 190A-4-----> Zvezda 1/72

Postprzez kub » poniedziałek, 21 października 2013, 18:33

Abominus napisał(a):Nie wykonywałem przewodu antenowego.

Czemu go nie zrobiłeś ?
Avatar użytkownika
kub
 
Posty: 255
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2012, 12:52
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Focke-Wulf Fw 190A-4-----> Zvezda 1/72

Postprzez Jaro1941 » poniedziałek, 21 października 2013, 18:44

kub napisał(a):
Abominus napisał(a):Nie wykonywałem przewodu antenowego.

Czemu go nie zrobiłeś ?


Weź sobie suwmiarke i zmierz średnice takiego drucika w rzeczywistości a następnie podziel ją na 72. Wtedy zrozumiesz ;o) Moim skromnym zdaniem Ci którzy nie robią anten w tej skali mają tak samo racje jak Ci którzy obwieszają nimi modele :P
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko

Re: Focke-Wulf Fw 190A-4-----> Zvezda 1/72

Postprzez kub » poniedziałek, 21 października 2013, 22:38

Czyli też szpachlujesz linie podziału bo ich w rzeczywistości w pomniejszeniu by ich nie było widać ?
Sprawdź suwmiarka szerokość szczelin między płatami poszycia.
Avatar użytkownika
kub
 
Posty: 255
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2012, 12:52
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Focke-Wulf Fw 190A-4-----> Zvezda 1/72

Postprzez Abominus » wtorek, 22 października 2013, 14:11

Wojciech Perkowski napisał(a):
Abominus napisał(a):...Niestety, 8 lutego 1944 roku ................. zabrano go do szpitala gdzie zmarł w wyniku odniesionych ran.



"Niestety " raczej zbędne - szkoda człowieka, ale być może dzięki jego smierci nie zabił któregoś z naszych dziadków / pradziadków, przyszliśmy na świat i możemy sobie pisać na forum ;o) .
Przepraszam za OT.


Akurat moich by nie zabił bo też Niemcy.... to forum modelarskie a nie miejsce na debaty co by było gdyby..

kub napisał(a):
Abominus napisał(a):Nie wykonywałem przewodu antenowego.

Czemu go nie zrobiłeś ?


Na żadnym z moich modeli nie mam przewodów antenowych, któregoś dnia zmajstruję coś z jakiejś czarnej rajstopy.
Warsztat:

B-17F "Memphis Belle" - Revell 1/72
Abominus
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 16 sierpnia 2013, 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Focke-Wulf Fw 190A-4-----> Zvezda 1/72

Postprzez Jaro1941 » wtorek, 22 października 2013, 17:04

kub napisał(a):Czyli też szpachlujesz linie podziału bo ich w rzeczywistości w pomniejszeniu by ich nie było widać ?
Sprawdź suwmiarka szerokość szczelin między płatami poszycia.

Jaro1941 napisał(a): Moim skromnym zdaniem Ci którzy nie robią anten w tej skali mają tak samo racje jak Ci którzy obwieszają nimi modele :P.


Może napisze innymi słowami żebyś zrozumiał ;o)

Nie chodzi mi o to że nie powinno się ich robić tylko NIE MUSI - moim zdaniem. Z liniami podziału jest podobnie. Masz racje, ;o) w skali ich też nie było by widać i idąc za tym co napisałem wcześniej teoretycznie wydaje się być poprawny model bez zaznaczonych linii. Jakbyśmy robili replike idealną to pod mikroskopem chyba trzeba by było. Dlatego wiele elementów modelu nie jest repliką poszczególnych części tylko je udaje/imituje a czasami nawet można by rzec, że pokazuje że coś takiego w danym miejscu istniało.
...ale takie filozofowanie o modelarstwie to chyba temat na zupełnie osobny wątek. Nawet wydaje mi się że kiedyś chyba było już to poruszane na forum więc nie ma co zapisywać na ten temat galerii fajnej foczki ;o)
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości