Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez Łukasz Kędzierski » piątek, 24 października 2008, 15:14

Na tym forum po raz pierwszy :) Zapraszam na PME do obejrzenia najnowszej galerii. Polskie i duże :mrgreen:

Obrazek

Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 09:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez Michał U. » piątek, 24 października 2008, 15:56

Model piękny, zrobiony dokładnie, na zdjęciach ze strony widać, ile włożyłeś w niego pracy. Życze więcej takich modeli i powodzenia przy następnych Jak-ach :mrgreen:
Avatar użytkownika
Michał U.
 
Posty: 162
Dołączył(a): czwartek, 23 października 2008, 16:07

Re: Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez Aleksander » piątek, 24 października 2008, 19:17

Super - wygląda, jakby rzeczywiście kadłub kryty był płótnem !
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez ZIO BY NAITT » piątek, 24 października 2008, 20:44

No fajny , nawet bardzo , ale tak głębokie odwzorowanie ugięcie płótna na kadłubie budzi u mnie mieszane uczucia i przypomina Trumpkowego Wimpy'ego .

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez Leszek Szopieray » piątek, 24 października 2008, 21:00

Świetny temat i robota, z moich klimatów. Chciałbym takiego zmajstrować w 1/72
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez Cichociemny » niedziela, 26 października 2008, 00:22

Mnie też się podoba się (choć jak dla mnie za duży). Parę pytań:
- czy klapki wyważające steru wysokości nie powinny być też czerwone?
- ster wysokości jest opuszczony natomiast drążki są w pozycji neutralnej, czy mi się wydaje?
- obie lotki lekko opuszczone?
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez Łukasz Kędzierski » poniedziałek, 27 października 2008, 00:59

Dzieki wszystkim za dobre slowo o modelu. :D Co do pokrycia plotnem, to nie jest az tak zle na zywo. Na zdjeciach wyszedl troche przekontrastowany post-shading i zaglebienia wydaja sie glebokie, bo sa ciemniejsze.

Cichociemny napisał(a):- czy klapki wyważające steru wysokości nie powinny być też czerwone?

Tych klapek nie bylem pewien, nie sa one takie jak na lotkach czy sterze kierunku (wystajace za obrys), dlatego nie zostaly pomalowane na czerwono.

- ster wysokości jest opuszczony natomiast drążki są w pozycji neutralnej, czy mi się wydaje?

Wydaje Ci sie dobrze

- obie lotki lekko opuszczone?

Zgadza sie.

I lotki i ster wysokosci sa lekko opuszczone, bo stwierdzilem ze jak samolot troche postoi to mu lekko powierzchnie horyzontalne opadna pod wplywem grawitacji. Hydrauliki tam nie bylo, tylko kable. Nie wiem czy dobrze, czy zle, nie wnikalem, a dodaje to troche "zycia" do modelu. Pewnie drazek tez sie lekko odchyli od pionu, ale u mnie jakos sie nie odchylil ;o)
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 09:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Re: Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 27 października 2008, 03:15

Źle niestety. Powierzchnie sterowe są spięte z manipulatorami na sztywno i bezpośrednio wpływają jedne na drugie. Nie da się np. wychylić lotek w tę samą stronę jednocześnie bez zerwania przewodów. Niby logiczne i da się te wszystkie położenia wydedukować, ale kiedyś przy okazji jakiejś roboty na pobliskim lotnisku nie odmówiłem sobie wizyty w hangarze i potargania sterami stojących tam aeroplanów :).
Właśnie obecność wspomagania mogłaby ewentualnie usprawiedliwić taką konfigurację (patrz słynne pokrywy podwozia P-51).
A model zaiste smakowity!
Ostatnio edytowano czwartek, 6 listopada 2008, 13:04 przez greatgonzo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 27 października 2008, 03:19

Łukasz Kędzierski napisał(a):Tych klapek nie bylem pewien, nie sa one takie jak na lotkach czy sterze kierunku (wystajace za obrys), dlatego nie zostaly pomalowane na czerwono.

Na zdjęciach jakie przeglądnąłem były w kolorze czerwonym, stąd moja wątpliwość. Przyznaję jednak, że na fotografię tego akurat egzemplarza nie trafiłem, więc kto wie...

Łukasz Kędzierski napisał(a):I lotki i ster wysokosci sa lekko opuszczone, bo stwierdzilem ze jak samolot troche postoi to mu lekko powierzchnie horyzontalne opadna pod wplywem grawitacji. Hydrauliki tam nie bylo, tylko kable. Nie wiem czy dobrze, czy zle, nie wnikalem, a dodaje to troche "zycia" do modelu.

Jasne, hydrauliki tam nie było. O ile wiem lotki były sterowane za pomocą cięgien i popychaczy. Dlatego też nie pasuje mi jednoczesne wychylenie obu lotek w dół.

Łukasz Kędzierski napisał(a):Pewnie drazek tez sie lekko odchyli od pionu, ale u mnie jakos sie nie odchylil ;o)

Skoro się nie odchylił, a ster wysokości opadł, to pewnie linka stalowa przenosząca wychylenia drążka na ster poszła. ;o)
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez Darek Trzeciak » wtorek, 28 października 2008, 13:23

Kawał dobrej roboty Łukasz. Chciałbym posiąść takiego Jaczka w 48-ce :)
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez krwag » czwartek, 6 listopada 2008, 10:40

Piękny model łukaszu! To o czym piszą koledzy to prawda, ale w każdym modelu można znaleść coś nie tak. Model jest piękny i tyle. Ja mam go w pudle od kilku lat i ciągle nie zacząłem go robić. Twój model zdopinguje mnie do pracy. A może pokazałbyś go w Muzeum Techniki w Warszawie na tegorocznej wystawie, która zaczyna się 6 grudnia br. Prześlę Ci z domu zaproszenie i proszę o kontakt. Pozdrawiam Krzysztof Wagner
krwag
 

Re: Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez Tomasz Mańkowski » czwartek, 6 listopada 2008, 11:08

krwag napisał(a):A może pokazałbyś go w Muzeum Techniki w Warszawie na tegorocznej wystawie, która zaczyna się 6 grudnia br.

Z tym może być pewien problem Krzysiu.
Łukasz zamieszkuje bowiem antypody, tam gdzie ludzie do góry nogami chadzają, a kangury po parkach biegają...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez krwag » czwartek, 6 listopada 2008, 11:20

Szkoda, ale to doping dla mnie. PozdrKW
krwag
 

Re: Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez Łukasz Kędzierski » piątek, 7 listopada 2008, 00:39

Jeszcze raz dziekuje. Uwagi jak najbardziej na miejscu, ale to w koncu tylko model (zreszta zajalem nim 3 razy pierwsze miejsce na roznych zawodoach (klasa 1:32 Open Senior) i zdobylem tytul Best of Show, wiec nie jest z nim tak zle). A z Warszawa moze byc problem :mrgreen: , z Melbourne mam jakies 24 godziny podrozy ;o)

Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 09:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Re: Jak-18 Trumpeter skala 1:32

Postprzez Pit » piątek, 7 listopada 2008, 23:15

Bardzo ładny model. Mam wrażenie, że widzę różnicę w połysku pomiędzy elementami metalowymi, a tymi krytymi płótnem. Werniksowałeś te obszary indywidualnie czy to efekt chropowatej powierzchni imitacji płótna?
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:13
Lokalizacja: Rybnik

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości