Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48

Postprzez xmald » środa, 30 października 2013, 21:15

Model przedstawia samolot najprawdopodobniej z Jasta 8 - co do jego przynależności jeżeli chodzi o jednostkę nie ma pewności. Istnieje jedno zdjęcie tego egzemplarza już po zdobyciu przez Francuzów.
Model składało się bardzo przyjemnie - jeden z najlepiej spasowanych zestawów jakie robiłem.
Mimo, że to Łykend edyszyn to dzięki uprzejmości DUDE mogłem go zrobić w tym malowaniu bo sprezentował mi kalki.
Silnik to świetny zestaw Taurusa - wielkie dzięki!
Śmigiełko - robota własna.
Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia wątku warsztatowego:
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=38191&start=30

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I w kolorze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Reklama

Re: Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48

Postprzez radoslaw6363 » środa, 30 października 2013, 22:59

Bardzo ciekawie się prezentuje :shock: Pierwszy raz widzę takie malowanie :lol: :idea: :!:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48

Postprzez xmald » środa, 30 października 2013, 23:27

Czołem,
Zapewne chodzi Ci o malowanie płata - już spieszę z wyjaśnieniem. Jeżeli chodzi o malowanie płata w E.V/DVIII to spór o to jak ono wyglądało trwa od wielu lat. Ja pomalowałem z wizją Pana Dana Seana Abbotta - skrzydło kryte sklejką bejcowane było na te cztery paskudnie wyglądające kolory. Więcej o tym można poczytać na Aerodrome na przykład...
Na zdjęciach w kolorze, które tu zamieściłem malowanie wygląda jeszcze bardziej jaskrawo niż w rzeczywistości.
Zamieszczę może jeszcze jakieś zdjęcia przy bardziej rozproszonym świetle...
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48

Postprzez bartek33365 » czwartek, 31 października 2013, 08:42

Super. Rozumiem dlaczego proponowałeś mi tą wersję malowania. :)
Pozdrawiam Bartek Stawski :)
Warsztat: Wszystko po trochu
Zapraszam na My Models
Avatar użytkownika
bartek33365
 
Posty: 842
Dołączył(a): poniedziałek, 2 lipca 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48

Postprzez DUDE » czwartek, 31 października 2013, 09:32

No jest wreszcie :mrgreen:

Może najpierw o otoczeniu E.V: podziwiam Cię za samoróbkę cysterny, podoba mi się bardzo, zdecydowanie trafiony pomysł, mniej podoba mi się figurant, ale podjąłeś się ingerencji w figurki, więc w przyszłości będzie co podziwiać :)
Aparat Fokkera wygląda zacnie, jedyne co bym więcej utytłał to spód kadłuba.
Składalność Edka jest zdecydowanie na korzyść i daje dużo frajdy, bo robota idzie szybko i można się trochę przy nim pouśmiechać do samego siebie w geście wielkiego zadowolenia z własnej pracy :lol:
Osobiście jestem na etapie malowania skrzydła i brnę dalej w nieznane..
Gratuluje!
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48

Postprzez Worius » czwartek, 31 października 2013, 16:15

Piękny model :shock:
Jak to jest ?
Czego nie dotkniesz zamienia się w złoto :D ...
Pozdrawiam Szymon :)
Avatar użytkownika
Worius
 
Posty: 484
Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 20:01
Lokalizacja: Lubelskie,Kraśnk

Re: Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48

Postprzez xmald » niedziela, 3 listopada 2013, 16:16

Serdecznie dziękuję za komentarze. Chyba zrobię jeszcze raz jakieś foty na białym tle - na tych kolory są trochę przejaskrawione...
DUDE napisał(a):Aparat Fokkera wygląda zacnie, jedyne co bym więcej utytłał to spód kadłuba.

Spód kadłuba i koła utytłam jeszcze trochę - chociaż kadłub jest dość brudny - plamy z oleju rozmazane po całym spodzie - przez to lozenge niewiele widać - dodam jeszcze jakieś ciemniejsze smugi. No ta blaszana pokrywa na dziobie też odrapana jest.
[quote="DUDE"Osobiście jestem na etapie malowania skrzydła i brnę dalej w nieznane[/quote]
Szkoda, że warsztatu jakiegoś nie zapodałeś... fajnie byłoby zobaczyć co tam słychać...
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48

Postprzez Adam » niedziela, 3 listopada 2013, 21:15

Pięknie wyszło, wielkie gratulacje.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48

Postprzez Voltan » wtorek, 5 listopada 2013, 20:38

Świetny i dopracowany model. Piękny silnik, śmigło. Na prawdę jestem pod wrażeniem. Plus za podjęcie tematu malowania skrzydła. Mi się podoba.
Co do otoczenia samolotu to pomysł z wózkiem, jak i jego wykonanie bardzo dobre. Figurka, no cóż nienajlepsza, ale szacun za podjęcie rękawicy. To bardzo trudny temat, ja na pewno nie zrobiłbym jej w połowie tak dobrze jak Ty.

Ja już wkrótce zaczynam, czekam tylko na nieszczęsne blachy. Na pewno będę miał do Ciebie wiele pytań w trakcie budowy.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48

Postprzez xmald » środa, 13 listopada 2013, 11:28

Serdeczne dzięki za wszystkie komentarze!
Voltan napisał(a):Ja już wkrótce zaczynam, czekam tylko na nieszczęsne blachy. Na pewno będę miał do Ciebie wiele pytań w trakcie budowy.

Fajnie będzie popatrzeć i służę pomocą!
Zainspirowany i trochę podłamany świetnym modelem kolegi DUDE pstryknąłem jeszcze 3 zdjęcia - kolory na wcześniejszych wyszły strasznie jaskrawo... Tu mniej ostre światło więc powinno być ciut lepiej...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48

Postprzez Voltan » środa, 13 listopada 2013, 11:36

Ja mam tylko pytanie, czy one wszystkie miały tak malowane skrzydła? Bo tym jestem przerażony...
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48

Postprzez xmald » środa, 13 listopada 2013, 11:39

No raczej niestety tak... Nawet te polskie miały raczej w ten sposób bejcowane skrzydła... Wiem, poczucie estetyki mocno urażone - też się musiałem przekonać żeby tak to malować.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48

Postprzez Voltan » środa, 13 listopada 2013, 12:18

xmald napisał(a):Wiem, poczucie estetyki mocno urażone - też się musiałem przekonać żeby tak to malować.


Nie wygłupiaj się, nie o to mi chodziło. U Ciebie jest git, ja po prostu nie mam pomysłu jak to zrobić, a oprócz pomysłu to nie mam umiejętności. Ale Fokera muszę mieć, więc będę musiał się z tym zmierzyć ;)
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości