Pluskwam perfektum- RQ-7B Shadow UAV, Attack Squadron, 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Pluskwam perfektum- RQ-7B Shadow UAV, Attack Squadron, 1:72

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 7 listopada 2013, 04:02

Jak głosi tytuł, model jest wykonany znakomicie, składa się praktycznie sam, bo i części mało, choć trzeba się pobawić z różnymi drobiazgami. To co zamierzam wytknąć w modelu to już czyste marudzenie.
Zacząć muszę od wyboru malowania. Niestety wszystkie wersje mają tylko oznaczenia numerowe, a jest w realu parę malowań ze szczękami, lub różnymi napisami, które mogłyby ubarwić model. Brak też w arkuszu kalek czerwonych pasków na belki. Niby łatwo takie paski wyciąć z zapasów, ale wygodniej byłoby je mieć gotowe. Na skrzydłach są wykonane małe, trójkątne wgłębienia. W rzeczywistości ich nie ma, a są tam namalowane trójkąty ostrzegawcze. Nie ma ich jednak w arkuszu kalkomanii. Same kalki są czytelne do najmniejszych napisów i układają się bardzo dobrze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odlewy żywiczne są bardzo dobrej jakości, jest kilka mikropęcherzyków, w większym modelu nieistotnych, tu bardziej wyrazistych, jest także drobne przesunięcie formy w okolicy skrzydeł, na dwa pacnięcia szpachlówki.
Obrazek

W instrukcji jest zalecenie przycięcia rurki na beli ogonowe do długości 32,3 mm. Jednak dostarczona z zestawem rurka jest krótsza. Dorobiłem odpowiednie z igieł, jednak przeliczenie wymiarów oryginału ujawniło, że byłyby one za długie. Przecięcie na pół rurki z zestawu dało belki odpowiedniej długości ! :shock:
Obrazek

W modelu przewidziane są wypustki na te rurki, ale tak drobne części z żywicy są kruche i od razu się odłamują. Odciąłem je więc, nawierciłem otwory, a w rurki wsadziłem drucik wzmacniający połączenia- działa!
Fajnie wygląda model z przyklejonymi wszystkimi mosiężnymi drobiazgami. Ciekawostką są składane z blaszki kółka, ale okazuje się, że w tej skali zupełnie wystarczają.
Obrazek
Obrazek

Jedno jest pewne- nie polubię się z farbami Vallejo Model Color. Już kolejny raz mnie zawodzą, Farba rozwarstwiła się w zbiorniku aerografu i po zdjęciu masek okazało się, że w założeniu ciemniejsze plamy stały się jaśniejsze od koloru bazowego. Trzeba było jeszcze raz przyklejać maski i malować. Dorobiłem jeszcze antenki i przełączniki, a także przezroczyste światła. Skoro malowanie nie ubarwiło modelu, dorzuciłem widoczne na wielu zdjęciach tasiemki „REMOVE BEFORE FLIGHT”. Te od Steel Scorpiona okazały się o wiele za duże, przyciąłem więc nowe, mniejsze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9955
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Pluskwam perfektum- RQ-7B Shadow UAV, Attack Squadron, 1:72

Postprzez Murek » czwartek, 7 listopada 2013, 10:09

Ojej, jakie to maleństwo :shock: Temat jak zwykle u Ciebie Piotrze wyjątkowy, a i wykonanie niczego sobie :D
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3012
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Pluskwam perfektum- RQ-7B Shadow UAV, Attack Squadron, 1:72

Postprzez GrzeM » czwartek, 7 listopada 2013, 11:02

Wygląda jak jakiś OV Bronco w skali 1/200. Świetny!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Pluskwam perfektum- RQ-7B Shadow UAV, Attack Squadron, 1:72

Postprzez Aleksander » czwartek, 7 listopada 2013, 12:25

Marnujesz się na tych żylakach... :lol:
Powinieneś być przynajmniej neurochirurgiem, o mikro nie wspomnę.
Świetny model, super wykonanie, a jak się jeszcze człowiek zorientuje, jakie to "duże", to szczęka sama opada!
Gratulacje Piotrze!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7988
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Pluskwam perfektum- RQ-7B Shadow UAV, Attack Squadron, 1:72

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 7 listopada 2013, 18:59

Dzięki!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9955
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pluskwam perfektum- RQ-7B Shadow UAV, Attack Squadron, 1:72

Postprzez Karol » czwartek, 7 listopada 2013, 19:33

Jestem pod wrażeniem, niezły model!!
Avatar użytkownika
Karol
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 22 listopada 2010, 21:39
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Pluskwam perfektum- RQ-7B Shadow UAV, Attack Squadron, 1:72

Postprzez skusz » czwartek, 7 listopada 2013, 20:09

Takie COŚ to ciężko sfotografować, a co dopiero wykonać. Bardzo mi się podobają te Twoje maleństwa.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3163
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Pluskwam perfektum- RQ-7B Shadow UAV, Attack Squadron, 1:72

Postprzez hacz » czwartek, 7 listopada 2013, 21:04

Bardzo fajne maleństwo.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Pluskwam perfektum- RQ-7B Shadow UAV, Attack Squadron, 1:72

Postprzez Puskal » piątek, 8 listopada 2013, 00:18

Gratuluję modelu, wyszedł fantastycznie i muszę przyznać że lepiej niż mój. Świetny pomysł z tasiemkami "Remove before Flight", doskonale ożywiają maleństwo.
Co do malowań to niestety nie znalazłem ciekawych do tej konkretnej wersji czyli RQ-7B bez przedłużonych skrzydeł(są jeszcze jedne skrzydła, najnowsze).
Malowania ze szczękami lub z diabełkiem i płomieniami widziałem tylko na wersji A czyli w stosunku do wersji B mająca mniejszą cięciwę i mniejszą rozpiętość skrzydeł (również mniejszy rozstaw belek).
Ostatnio znalazłem ciekawe malowania z dywizjonu który używa K-Maxa niestety nie pasują do naszego modelu bo mają one już najnowsze skrzydła (największa rozpiętości i zmienna cięciwa)
Co do długości belek to popełniłem błąd w instrukcji i wpisałem wartość z modelu w 1/48 (już poprawiona)

ze względu na delikatność modelu do swojego dorobiłem podstawkę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: Pluskwam perfektum- RQ-7B Shadow UAV, Attack Squadron, 1:72

Postprzez Solo » piątek, 8 listopada 2013, 10:39

Fajne maleństwo i fajna dłubanina, zapewne na jeden wieczór?
To już nie pierwszy Twój dron i po raz kolejny zachęciłeś mnie, żeby kiedyś coś takiego zrobić.
Kto wie.
Fajnie, że zrobiłeś 1000 zdjęć, szkoda tylko że nie dałeś zbliżeń na detale, które są czymś istotnym w tym modelu.
Silnik chciałoby się obejrzeć i podwozie...
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Pluskwam perfektum- RQ-7B Shadow UAV, Attack Squadron, 1:72

Postprzez Mac Eyka » piątek, 8 listopada 2013, 13:25

Jeju.
Piotrek aż głupio zapytać przy tego typu maleństwie czy śmigiełko się kręci.
Model po prostu super.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3036
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Pluskwam perfektum- RQ-7B Shadow UAV, Attack Squadron, 1:72

Postprzez donalyah00 » niedziela, 10 listopada 2013, 22:51

Baaardzo niezła rzecz! Przyjemnie i finezyjnie wygląda silnik oraz mosiężne radiatory(?) pod skrzydłami, zastanawiają trochę fototrawione koła - szpachlowałeś spoinę po obwodzie (klejem CA)? Chorągiewki RBF ożywiają nieco szary model. Czy imitacje zaślepek po bokach kadłuba to biała farba wpuszczona w zagłębienia?
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: Pluskwam perfektum- RQ-7B Shadow UAV, Attack Squadron, 1:72

Postprzez Voltan » poniedziałek, 11 listopada 2013, 22:52

Ojej. Jakie to malutkie. Gratuluje kolejnego nieoklepanego modelu. Nie przestajesz nas zadziwiać :)
Przydałoby się zdjęcie z jakimś innym obiektem, np samolotem w tej samej skali.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości